Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

skoda fabia

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Doro2201

Doro2201

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.12.2006
as vrea cateva opinii despre puterea motorului de 55cp si in general despre Fabia, fiabilitate, service. astept sa imi vina si mie saptamana asta. pana a o comanda nu prea m-am documentat. sper sa nu imi para rau.

Edited by Doro2201, 04 December 2006 - 19:55.


#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
enjoy  :) parerea mea despre motor: puturos, de evitat daca vrei sa circuli mai mult inafara localitatii, insa iti poti face treaba cu ea in orase.

#3
Doro2201

Doro2201

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.12.2006

View Postromaximusro, on Dec 4 2006, 19:55, said:

enjoy  :) parerea mea despre motor: puturos, de evitat daca vrei sa circuli mai mult inafara localitatii, insa iti poti face treaba cu ea in orase.
Multumesc pentru raspuns romaximusro! De folosit, o sa fie folosita mai mult in oras. Mai astept opiniile celor de pe forum, in special ale posesorilor de Skoda Fabia. Joi merg sa o iau! La inceput eram extrem de increzator in masinuta asta, dar nu stiu de ce au inceput sa apara indoielile! Poate pentru ca astept de peste doua luni sa vina  ;) ! Pe langa dotarile standard am cerut si airbag pasager, geamuri electrice si ABS.

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai ce altceva de spus e ca ai luat un model la final de viata, frumoasa, cu un interior decent? da.. sa o stapanesti sanatos nu ti-am spus :peacefingers:

#5
b0rgu`

b0rgu`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 03.09.2005

View PostDoro2201, on Dec 5 2006, 15:58, said:

Multumesc pentru raspuns romaximusro! De folosit, o sa fie folosita mai mult in oras. Mai astept opiniile celor de pe forum, in special ale posesorilor de Skoda Fabia. Joi merg sa o iau! La inceput eram extrem de increzator in masinuta asta, dar nu stiu de ce au inceput sa apara indoielile! Poate pentru ca astept de peste doua luni sa vina  ;) ! Pe langa dotarile standard am cerut si airbag pasager, geamuri electrice si ABS.

Sora mea are o Fabia de vreo 2 ani... Are tot un motor puturos, acel antic 1.9 SDi cu 64 CP, dar e mai mult decat suficient pt ca ea merge atat cat poate masina, deci un motor mai puternic era chiar periculos pt ea... si consuma infim de putin!!! Are aproape 70.000 KM, merge foarte mult cu ea, a avut accidente, mici, nu grave, uita sa ia piciorul de pe ambreiaj la semafor, acelereaza foarte tare si pune frana brusc, conduce foarte violent... De remarcat rezistenta motorului. Nu a avut nici cea mai mica problema pana acum! A facut reviziile obligatorii (aporpo, service-ul e exagerat de scump la skoda), si in rest n-a schimbat nimik la ea niciodata! Super ok masinuta!
S-o folosesti cu placere!

#6
Doro2201

Doro2201

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.12.2006
Multumesc pentru opinii! Am luat-o si suntem foarte incantati de ea! Sper sa nu imi schimb opinia cu timpul. De service ma temeam si eu, am auzit ca este scump.

#7
b0rgu`

b0rgu`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 03.09.2005

View PostDoro2201, on Dec 10 2006, 18:29, said:

Multumesc pentru opinii! Am luat-o si suntem foarte incantati de ea! Sper sa nu imi schimb opinia cu timpul. De service ma temeam si eu, am auzit ca este scump.

cam 650 RON prima revizie la reprezentanta Skoda din Bacau

#8
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
la diesel cred ca e un pic mai scumpa.
eu la 1,2 htp 12v (64cp) am platit 4 milioane prima revizie la avia in bucuresti.

#9
maxxgabi

maxxgabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 20.05.2005
Eu am o skoda Fabia dar motorul e de 70 de cai ,dupa parerea mea masina merita banii !Doar ca motorul tau e un pic cam mic.Oricum nu cred ca ai luat-o pentru concursuri.Consumul e mic iar intretinerea....cam mare.Altfel nu prea se strica la ea piesele:)
pe la 65000 de km are sa zornaie lantul de la distributie asta daca masina ta are ....iar pinioanele (ca sint doua) si lantul te costa cu tot cu manopera 2,5 mil si in 3 ore e gata pus pe masina.
In rest sa o stapinesti sanatos!

#10
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postmaxxgabi, on Dec 31 2006, 08:07, said:

pe la 65000 de km are sa zornaie lantul de la distributie asta daca masina ta are ....iar pinioanele (ca sint doua) si lantul te costa cu tot cu manopera 2,5 mil si in 3 ore e gata pus pe masina.

Toate Skodele au transmisie pe curea, nu pe lant.

#11
bogdancristiann

bogdancristiann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.05.2005
imi pare rau sa te dezamagesc, dar motorul 1,2 htp, in ambele variante, cu 6v sau 12v, are distributie pe lant, nu pe curea.

#12
ionutz_condrea

ionutz_condrea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2007
si eu am o skoda Fabia 1,4 mpi  si sincer nu e masina ideala pt oras are comsum mare motorul nu e asa fasnetz cum au mai spus si ceilalti e mai puturos iar in ce priveste intretinerea cel putin la mine in galati este scump eu am de aucm 147 de mii de km cu ea si inca se tine binisor mai apar mici probleme se mai strica una alta dar merge

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate