Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Deochiul ! exista sau e doar un vis?

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
Ca tot veni vorba ca, nu exista nimic dupa moarte , ce spuneti ,sa  vedem daca exista ceva inaintea mortii. Deci poate sa ne spuna cineva ca, a fost deochiat ?, si daca da ceva detali va rog.

#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
da, ma deoache lumea pe strada... cand merg.. asta daca nu port rosu....

iar daca totusi se intampla... imi trece dupa ce o baba imi descanta stingand chibrite intr'un pahar cu apa.. pana se scufunda chibritele....

evident ca niciodata u ma intorc din drum sau intodeauna pasesc cu dreptul cand intru undeva.... si imi fac cruce pe cerul gurii cu limba :)

#3
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
:) Mai draga domnu' arty mersi de raspuns , dar ce zici poti sa-mi dai si un raspuns serios ?? Sau vrei sa ne luam in balon din nou?? Daca da, zi maria TA, si voi deschide un nou topic la fun " arty&tzaca"   unde sa ne mistocarim unu pi cilalalt .

#4
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
raspunsul a fost exact la fel de serios ca si problema...

#5
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003

Quote

Originally posted by arty
raspunsul a fost exact la fel de serios ca si problema...

hmm dar ma rog , de ce problema e neserioasa?? Pt. ca mie nu mi-a dat nimeni (inca) in cap sa-mi fure banii, nu inseamna ca nu mi se poate intampla , nu? Deci eu vreau sa aud pareri de la ce-i patiti(deochiati). Si in definitiv ce anume intelegeti dumneavoastra prin serios? Sa ne batem joc de ro? de mine? de astia care-s fraieri si nu iemigreaza? ca tine?

#6
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
sti cum e cu "I want to belive" nu ?

sa-sti spun unde e paradoxul tau.. pe care nu-l patrunzi...

"Deci eu vreau sa aud pareri de la ce-i patiti(deochiati)" implica existenta deochiului iar threadul a plecat de la "Deochiul ! exista sau e doar un vis?"

so, suntem la impas...

restul e offtopic...

#7
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
tzaca: esti varza, frate, nu te supara, da' trebe sa vizitezi un psiholog. omu' face misto de tine dpdv subiect si, de data asta, chiar NU ARE NICI O LEGATURA cu faptul ca el e afara.

#8
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
corect. macar odata are si arty o atitudine "antiromaneasca" corecta :)

tica: din cate stiu eu, conlocuitorii mai colorati se ocupa cu treburi "deochiate". ai facut ceva la vreo piranda si te-a spurcat :)

#9
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
Intradevar sunt varza , hi hi hi , recunosc avetzi dreptate  , pana si titlul e hilar . Dar problema e ca, eu am fost deochiat,am o matusa , care-i o adevarata terorista in sensul asta, pe bune am ajuns sa o ocolesc de cate ori o vad , sau daca nu mere evit sa o privesc direct. Matusa-mea e constienta  de chestia asta , dar dupa cum spune si ea nu poate controla ca sa spun asa deochiatul , ci doar pur si simplu se mira ,sau ii place ceva, si gata . Si as vrea sa va vad pe voi , dupa ce vomitati de 3 ori in decurs de 6 ore , prima data am dat afara tot ce-am mancat , dupa am baut numai ceai  , a doua oara mi-am clatit stomacul ca sa zic asa. In fine iarasi ceai , ofticare cat cuprinde si vine si randul 3 unde  vomitam eu din nou, dar nu mai aveam ce (urata senzatia). No acum sa nu credeti ca am fugit repede , sa imi fac de deochi, NOOOooo eu nu pot fi deochiat , nu exista dar cand am inceput  sa fac in chiloti pur si simplu , fara sa am nici cel mai mic contol asupra rectului, mi-am calcat pe orgoliu si-am tulit-o cu bracinari'n vine la taica-miu (fratele teroristei) sa imi faca de deochi , dupa care am dormit aproape instantaneu . Sau poate o fi fost altceva si a intervenit efectul placebo?? Eu unul nu cred. De ce pt. ca , poate sa usuce(matusa-mea) florile in cateva minute si aici au fost mai multe intamplari , cu martori diferiti.  Deci eu sunt curios daca a mai patit cineva asa ceva? Ca, doar nu oi fi eu mai cu par pe limba ca sa zic asa.  Aaa si moartea , nu ,nu e piranda ca sa zic asa e moldoveanca. Toate bune!

#10
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
se arunca oamenii..fenomenul este destul de cercetat, nu e nimic chiar asa spectaculos. Evident, inca sunt oameni care nu cred ca exista aura, asa ca lor nici nu ai cum le explica ca energia a ceva ce nu exista se transfera in altceva ce nu exista :)
Exista studii medicale despre asa-numitii "vampiri" energetici de sute de ani. Google it.

#11
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
Nici nu am zis ca e spectaculos , eu vroiam sa vad daca a mai fost cineva deochiat , pt. ca am cativa colegi care se uita la mine ca la extraterestri cand vorbesc de asa ceva.Iar  google nu ma pasioneaza , eu vreau povestiri contemporane ca sa zic asa.

#12
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Eu deochi pe multa lume.
Daca imi place de cineva aud a doua zi ca l-a durut capul sau si-a rupt mina, sau l-a lovit masina.

Toate astea cu deochiul si alte superstitii sint valabile doar la cei ce le cred.

#13
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Sa intelegem ca esti o valoare mondiala si la deochiat ? Exista vreun top in acest sens, sau este doar in inimile fanilor ? hahahaha

#14
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by arty
"Deci eu vreau sa aud pareri de la ce-i patiti(deochiati)" implica existenta deochiului iar threadul a plecat de la "Deochiul ! exista sau e doar un vis?"

so, suntem la impas...

n'are legatura una cu alta (titlul si ce vrea autorul sa auda)

"suntem la impas" pt ca subiectul e o problema complexa,
pe care mai nimeni n-a studiat-o stiintific si nu poti deci spune scurt: exista, nu exista. tb cercetat documentat... samd inainte de a putea spune ceva cu siguranta.

chestii gen: "the ones who believe in telekinesis rise my hand" sunt glume bune, da' doar atat. keep your mind open (vorba aia: 'open your mind, your ass will follow' :drac: )


unele lucruri sunt certe si stiute demult: fiecare corp are o anumita aura, iar intre aura si corp exista o legatura puternica: daca corpul este bolnav, se va resimti asupra aurei. pp ca si daca ceva iti stirbeste aura se va resimti si asupra corpului. (nu mai spun ca tratamentul energetic se bazeaza pe refacerea aurei)


cei care nu cunosc istoria sunt fortati sa o repete, asa si cu intelepciunea batraneasca. au fost oameni care s-au lovit de unele chestii si au lasat vorba la urmasi. sa nu asculti sau sa iei in calcul si varianta lor... e ca si cum ai repeta istoria.

desigur, daca nu ti s-a intamplat tie inseamna ca nu exista. daca nu li s-a intamplat nici bunicilor tai, e si mai clar ca nu exista. Dar, sunt fenomene care se repeta mai rar... nu toata lumea vede o eclipsa de soare in timpul vietii, iar asta nu inseamna ca eclipsa de soare nu exista...


a pasi inainte intotdeuna cu dreptul poate fi o paranoia, dar in acelasi timp ascunde faptul ca nu ne folosim ambele picioare/maini cu acelasi randament. suntem dreptaci, suntem stangaci... foarte putini sunt ambidextri... deci care e traducerea intelepciunii populare in cazul asta? "paseste inainte cu piciorul pe care esti mai sigur". cand ai de manuit ceva important nu o faci cu mana stanga... de ce oara? pt ca esti mai obisnuit/sigur cu mana dreapta...

#15
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
...

#16
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by burvi2001
Eu deochi pe multa lume.
Daca imi place de cineva aud a doua zi ca l-a durut capul sau si-a rupt mina, sau l-a lovit masina.

Toate astea cu deochiul si alte superstitii sint valabile doar la cei ce le cred.


mai ales pe cei de pe forumu asta - sunt foarte receptivi la problemele tale

ON TOPIC:
eu nu cred in asa ceva, dar de multe ori ma simteam rau si luam "antidotu" de la vreo matusa din zona si-mi trecea ! - faza asta nu pot inca sa mi-o explic :( de ce imi trecea asa repede. In fine n-am mai patit-o de mult, acum mi-am adus aminte ca mai si exista pt unii

#17
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
Burvi draga chiar iti duceam dorul , dar daca nu ai nimic de spus vizavi de subiect, eu unul te ignor , caci iar ma inervez , si iaaarasi dau cu bata-n balta cum facusi mai sus :) , asa ca daca puteti spune ceva despre deochi sunteti bineveniti , dar va rog frumos sa va abtineti de la mistouri , caci sunt o gramada de topicuri pe forum unde de la mersul pe jos sa ajuns la atacul la persoana. Toate bune ! ptiu ! uitasi, sa nu fiti deochiati .ptiu ! Va dati seama , mi-ati sparge monopolul :) :)

#18
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@moartea.

Burvi = valoare mondiala....nu valoara mondiala la deocheat....Jignesti omu...ce naiba :cool: :) :) :)

:cya:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate