Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

blocaj Eroii revolutiei

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#55
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Incredibil dar adevarat, la pasajul pietonal care incurca aproape un sfert de bucuresti nu munceste nimeni!!!     Imbecilii de la primarie supravegheaza lucrarile???    In schimb, toate bordurile din zona sunt schimbate, lux

#56
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
stii care e faza??
ei au aprobat un termen incredibil de lung si cica nu au ce sa le faca...pot sta si degeaba, totul e sa termine "la timp"
:death:
nenorocitii dracului...mai nou si bulgaria sta mai bine ca noi...asa zice comisia europeana.

#57
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Pai sa stii ca bulgarii au autostrada serioasa si drumuri foarte bune, gropi am gasit decat pe langa sofia, pe cand la noi, pasaje pietonale si borduri...

#58
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Mai trec in tramvai pe acolo si asftel vad stadiul lucrarilor.

Pe sensul spre Berceni e facuta o groapa imensa, de vreo 5-6 metri adancime, poate mai mult, ai carei pereti sunt sustinuti de o structura metalica. Acum au ajuns la un strat de beton pe care il sparg (probabil din infrastructura metroului).

Dincolo aproape ca n-au facut nimic, doar au zgarmat putin asfaltul. Puteau foarte bine sa lase cel putin inca o banda libera pe sensul spre centru...daca ajungi tarziu acasa, macar sa nu intarzai la serviciu.



Pe Giurgiului s-a inceput "raschetarea" asfaltului in zona pietei Progresu si se circula infiorator...toate autovehiculele pe linia de tramvai. Probabil o sa reasfalteze in curand...

#59
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Cateva poze de pe traseul unei capitale europene, 2007


Cea cu piata foamei e ca mai tare dar eram in mers si nu am putut focaliza mai bine sa se vada afacerile din zona...

La pasajul pietonal au pus baraci sa doarma saracii muncitori mai bine... ca nu era nici unul!!!

A se observa bordurile lux

Attached Files


Edited by fiberspeeder, 09 March 2007 - 19:25.


#60
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

View Postzuppy, on Nov 15 2006, 19:31, said:

un lucru totusi trebuie mentionat... in sectorul 3 chiar s-a facut ceva. au fost amenajate multe parcuri cu leagane pentru copii intre blocuri, amenajate gradinile blocurilor, stragi largite. nici macar nu stiu cum il cheama pe primar, dar stiu sigur ca asta e primul primar de sector care face ceva.

Corect.
Pe primar il cheama Liviu Negoita(pe care eu nu l-am votat).
Aproape ca s-a rezolvat problema parcarii.....

#61
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
La noi handicapatul de vanghelis face revelioane extraordinare.   cam atat.    aaaa, si citeste almanahe.      nici eu nu l-am votat.

#62
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Giurgiului cred ca e in sectorul 4, ca si Eroii Revolutiei.

#63
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
eu stiam ca delimiteaza 4 de 5... oricum, tampitul care e la 4 atunci

#64
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
adica ce? asta de la sectorul 5 nu face ceva? face spagi... :D
4 e de la sura mare in stanga,de acolo incepe.

Edited by uko, 10 March 2007 - 10:00.


#65
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Da, asa e, giurgiului e "granita" dintre 4 si 5. Oricum, indiferent cine e responsabil, dezastrul e la fel de mare :death:.

#66
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,088
  • Înscris: 07.07.2006
"Responsabil" e PMB. Doar strazile pe care nu circula RATB sunt la primariile de sector.

#67
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Deci sefu' nostru e Adrean?    Cel care vinde marmura?     Sau mai nou asfalteaza si pune borduri?   Eu nu inteleg de ce nu fura ca oricum trebuie sa fure, dar sa faca dracului si ceva bun pentru locuitorii astia...

Noi nu avem strazi late si ei fac pasaj pietonal.    Fac pariu ca si cu pasaj o sa lase stopurile sa mearga, kit ca nu mai sunt pietoni sa treaca.

#68
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Inca nu e gata Sos. Giurgiului. Tot asfalteaza...

Uneori fac lucruri fenomenale. Si-au gasit intr-o zi sa asfalteze portiunea de strada din dreptul statiei de tramvai de la Drumul Gazarului. Si evident ca au facut treaba asta la o ora la care lumea se intorcea din oras, nicidecum in timpul orei de varf pe sensul spre centru. Si, la fel de evident, s-au blocat si intersectia de la Toporasi si cea de la Drumul Gazarului (pentru cei care nu cunosc zona, e distanta de o statie intre cele 2 intersectii).  :huh:

#69
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006

View Postcrz, on Apr 8 2007, 22:32, said:

Inca nu e gata Sos. Giurgiului. Tot asfalteaza...

Uneori fac lucruri fenomenale. Si-au gasit intr-o zi sa asfalteze portiunea de strada din dreptul statiei de tramvai de la Drumul Gazarului. Si evident ca au facut treaba asta la o ora la care lumea se intorcea din oras, nicidecum in timpul orei de varf pe sensul spre centru. Si, la fel de evident, s-au blocat si intersectia de la Toporasi si cea de la Drumul Gazarului (pentru cei care nu cunosc zona, e distanta de o statie intre cele 2 intersectii).  :huh:


Deci au asfaltat ei o bucatica de drum si au lasat TOATE gurile de canal inaltate cu 15 cm.   Ce dracu, mai pun un strat sau care e faza?    Zici ca e Paris Dakar cum merg oamenii pe acolo

#70
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Mai mult ca sigur o sa mai dea un strat. Cand o sa faca treaba asta e partea a doua, ca ei inca nu au terminat de asfaltat nici "prima mana" pe tot drumul...

#71
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View Postfiberspeeder, on Feb 14 2007, 03:33, said:

DE CE MORTII LOR TOT INSISTA CU TRAMVAIELE ASTEA DE CACAT????    CHIAR NU SE POATE FARA???    NU MERGE SA FACA SOSEA CU MAI MULTE BENZI SI SA BAGE AUTOBUZE?????

Eu mi-am pus mereu aceasta intrebare....cred ca acum e faza cu "modernizarea" iar peste 2-3 ani va fi faza cu scoaterea lor.Adica bani cheltuiti acum+bani cheltuiti atunci ca sa aiba unu' ca Casuneanu'(unu care toarna asfalt, cacofonia este intentionata) bani de Bugati Veryon :puke: (1,7 mil.Euro) pt. fisu'.
Sa-ti dau un ex. cu linia de tramvai:Pe B-dul Timisoara este aceasi problema, tramvaiul ocupa 2 benzi 1/2.S-a facut un studiu de eficienta si s-a  calculat ca in 24 ore linia de tramvai este folosita EFECTIV doar 15min. :w00t: .Restul timpului sta goala.... <_<
Avantajele tramvaiului ar fi ca transporta cat 5 autobuze dar pt. asta necesita o infrastructura babana si mult spatiu.
Pentru a fi eficienta cred ca pe o astfel de linie trebuie sa fie min. 50 de tramvaie in circulatie in acelasi timp.
Nu mai zic nimic de linile din centru unde pe niste stradute inguste se inghesuie masini, biciclisti, tramvaie, camioane, etc....

#72
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostAlex_82, on May 4 2007, 13:10, said:

Nu mai zic nimic de linile din centru unde pe niste stradute inguste se inghesuie masini, biciclisti, tramvaie, camioane, etc....


Liniile de tramvai trebuie facute de asa maniera incat sa fie folosit carosabilul si de masini.Sa se aplice regulile de circulatie de catre cei din trafic, sa nu blocheze aiurea liniile de tramvai si politia sa intervina in forta la incalcari de acest gen.Permis suspendat imediat sau amenda 10 milioane pe loc.
Dra nu se poate sacrifica 30% din carosabil pentru o mica parte a populatiei care circula cu tramvaiele si ceilalti-CARE MAI PLATESC SI TAXE PT DRUMURI-sa foloseasca drumul inghesuiti si aglomerati, pierzand timp aiurea.
TRAMVAIUL LUI BASESCU -NU STIU CE NUMAR E, SCUZE- A LUAT SI EL MUUULT DIN CAROSABIL SI SINCER, EU CRED CA E O PORCARIE, ca dealtfel multe din lucrarile carmaciului chior.De fapt gresesc pt ca in afara de omorarea cu bestialitate a animalelor de pe strazi, nu a facut nimic bun in Bucale.Abia acum s-au apucat astia sa asfalteze si sa modifice la greu totul.

PS Nu va uitati la indemnul din semnatura ,...l-am pus ca el a fost singurul care a zis ca taxa de inmatriculare nu e corecta.In rest dreaq l-ar vota din nou.
Desigur ca nici pe astia nu o sa-i voteze nimeni... :cursing:

PS Revenind la topic, am trecut foarte lejer azi si acum 2 zile pe la Eroii Revolutiei,,,nu mai e asa mare carambolul dar cred ca nu era ora de varf.Iar Giurgiului a inceput sa fie o placere de a fi circulata.Asfaltul e super marfa si au inceput si locurile de parcare, am vazut gramezi,,,insa e santier, mai dureaza cateva luni cred.

Edited by sanddy1964, 04 May 2007 - 13:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate