Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Portretul celui care face flash cu farurile

- - - - -
  • Please log in to reply
1068 replies to this topic

#1063
alexandru080

alexandru080

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2007
flashuri.... si eu folosesc acest semn.... mai ales cand sunt pe 2 benzi si ii nu se da unu din fata mea..... sau il folosesc pentru a saluta pe cineva care vine din fata.... sau pentru a-l atentiona ca exista un radar.... adevaru e ca multi ziceti ca sunt degeaba...dar flashurile astea sunt chiar utile, folosite in limita bunului simt...bine nu ca tiganu ala de zicea tipu cu Passat din brasov.... si mai zicea unu ca ele pot tine loc de semnalizare...asta nu o cred... poate la el.... oricum sunt de parere ca sunt fff bune.... voi ce ziceti? nu ziceti ms cand iti face unu din fata flash si dupa 2km e radar? si nu iei amenda ca stiai ca ti-a zis ala de ti-a facut flashuri?

#1064
TNT-NET

TNT-NET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.10.2006

View Postsanddy1964, on Oct 10 2007, 00:07, said:

Daca era Delia ce faceai? :lol: Ca e mai mult decat tare tipa si chiar conduce bine.Intamplator cunosc.
El ce sa faca, tuneaza masini si le omoara cu 40km/h prin oras daca a pierdut cea mai tare tipa cu care putea sa fie vreodata...

Nu stiu daca ala era tunning .... era mai urat ca o dacie tiganeasca plina de bliz bliz-uri .... dar fiecare cu gusturile lui. Pe mine m-a enervat la culme ca tinea in spate o multime de oameni care probabil se grabeau si pe portiunea aia de drum chiar nu aveai cum sa depasesti.

#1065
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
nu dau flash decit pentru a-i averiza pe cei din sens opus de prezenta radarului. in rest, folosesc stroboscoapele :D

#1066
bogdanalbea

bogdanalbea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 19.04.2006

View PostMAK, on Dec 21 2006, 09:19, said:

Simplu, te dai la o parte, trece smecherul, intri imediat dupa el si dai flashuri   :lol:  nu rezolvi nimic, dar te mai racoresti, si asa vede si boul ce vaca este.  Asa m-am racorit eu 20 Km, el m-a enervat 1 Km, si eu l-am terorizat 20 Km, si de ce vedeam ca simte presiunea ( se tot uita in oglinda ) de-aia dadeam din blitz, si m-am apropiat de el la 1 metru.
Nu este bine nici cum am facut eu, dar merita, asa o invata si el ceva, sau ...   :huh:
merge, noaptea si sa bagi luminile de ceata in mutra smecherului :))

#1067
catalinache

catalinache

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.05.2006
Dar ce spuneti de "omul" care vine din fata (sau din spate) cu o Dacie 1300 lasata pe spate, ce are aprinse 3 din 4 faruri...  Adica foloseste faza mare si mai e prost reglata...

Astia n-au mai trecut prin service de 15 ani.... Evit sa-i am in apropierea mea fiindca stiu ca n-au nici macar asigurarea RCA (de CASCO nu mai zic).

Catalin

#1068
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Astazi, pe drumul spre Bucuresti de la munte, am dat flash-uri cat n-am dat in 6 luni...
Foarte multi nesimititi pe  DN1... sau poate ca unora li s-au urcat sarmalele la cap...
Si asta apropo de mersul pe banda 2... total aiurea, total neconstant....

#1069
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostRoVal1972, on Dec 27 2007, 00:00, said:

Astazi, pe drumul spre Bucuresti de la munte, am dat flash-uri cat n-am dat in 6 luni...
Foarte multi nesimititi pe DN1... sau poate ca unora li s-au urcat sarmalele la cap...
Si asta apropo de mersul pe banda 2... total aiurea, total neconstant....

eu ii depasesc pe banda 1 cu maxima atentie....dupa ce le-am dat unu doua flashuri si ma asigur in prealabil ca m-au vazut si ca in spatele meu nu e o alta masina care sa-i faca flashuri.

Pe acolo mi se pare ca e mai mult decat o injuratura sau un flash....dar in acelasi timp si putin mai nesigur deoarece multi nu folosesc oglinda dreapta.

Edited by cosmin_miu, 27 December 2007 - 17:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate