Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Overclocking?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
OK.. știm cu toții că AMD AthlonXP 1700+ (Sk A - Palomino code name) este blocat, pt a nu fi overclock-at, plus că, pe lângă asta, nici n-ar avea potențial.. right? :confuzzled:

Eh, cu toate astea, în plăcuța mea de bază FastFame (cu un port ISA :roflmaofast:), BIOS-ul îmi permite modificarea FSB-ului.. N-am mai stat pe gânduri și am început să i-l ridic ușor (FSB-ul, nu altceva - care e limitat la 166). Ulterior, m-am cam retras, ca să pot intra în Windows, să vă întreb pe voi.. fac bine ce fac? :huh: Din câte știu eu, nu a umblat nimeni, la el, cu acetonă.. (sau ce naiba se folosește, pt a-l debloca, dpdv fizic - citisem pe net :P)
Momentan îl țin la 1800+ și.. se ține bine.. :rolleyes: Să-i mai dau bice?

P.S. GF-ul, 6200 128MB-64bit (ASUS, cheapest) îl țin la 380 / 540 MHz.. se ține bine și ăla.. :lol: (ce rău îmi pare că nu mai are și alte motoare de randare, pe care să i le fi activat.. :cursing:)

P.S.' Fac OC din plictiseală.. din dorința de avea ceva 'personalizat'...

Attached Files



#2
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
I-am dat un Prime95 pe felie.. Faza e că acestuia i-am dat drumu' azi-dimineață, pe la 8.

Totuși.. ce să fac? Se pare că n-a făcut decât 0.62% (e un test, ceva.. :huh:), în 4 ore...
Eu știam că e ceva cu 8 ore.. 'torture test'.. numai că e inactiv acest 'Torture Test'...

Look:

LE: Să mai țin Prime-ul.. sau să-l redeschid, și să-i dau un Torture Test ? :confuzzled:

Attached Files


Edited by BadBoyBlue, 30 October 2006 - 11:47.


#3
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Cu Prime-ul am rezolvat-o.

Threadul se poate închide, și-așa nu e activ... :sadwalk:

#4
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006
" P.S.' Fac OC din plictiseală.. din dorința de avea ceva 'personalizat'... " :) poate ramai fara el tot incercand personalizarea asta  :naughty:

#5
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Tocmai de-aia am apelat la voi.. că să-mi impun niște limite.. ajutat de voi, mai ales de cei care au mai umblat cu astfel de jucării, 'antice' de altfel... :P :lol:

#6
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Din ce vad, momentan n-are probleme. Poate sa mai urce ..

#7
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
Palomino e un procesor fierbinte si care urca putin
incearca mai sus...

torture test iti apare "disponibil" dupa ce opresti testul ep care-l face via internet
si torture test nu are 8h...va rula pana cand il opresti

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate