Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Connex nu poate activa clienti

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Datorita faptului ca : Connex are tarife  mari si servicii proaste la transmisii de date, fff multi dealeri folosesc zapp ca si solutie de transport. Pe de alta parte adminii de retea din cnx mai taie accesul din reteaua zapp catre Ip connex >> ca nu se pot transmite contracte online pe serverul IP ul serverului de contracte de la Connex , respectiv 194.153.150.150 iar portul e 8999.
Bafta.

#2
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
so?
fiecare isi alege cum vrea sa-si transmita contractele. ?
pot sa transmita pe SNR, RDS, Astral sau orice alt provider.

#3
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
ideea e ca isi taie aia singuri craca de sub picioare. din ce am auzit, filtrele sunt puse de adminii din connex. cateodata nici noi abonatii nu putem deschide pagini din reteaua connex

#4
Corco

Corco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.04.2003
Tare ma cam indoiesc ca tu ai fi doar un simplu abonat din moment ce cunosti adresa si portul serverului lor de upload :D. Shi de obicei filtrele alea se pun din motive de spam, flood, nu de florile marului ... daca ar fi fost bulangii insemna ca restrictioneaza toate adresele altor provideri (shi nu cred ca e cazul). Doar se felesc de indivizi care ar putea sa darame un server care e destul de important pentru ei - apropos adresa si portul nu era necesar sa le pui in postul ta, nu crezi ? Poate le-ai pus aici doar in sperantza ca baietzii care nu ii au la suflet pe verzi sa inceapa sa "miroasa" adresa respectiva (shi asta ca te-au suparat pe tine acum). Am I right ?

#5
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Respectiva adresa e de la serverele brodos in Germania. Connex e beneficiarul serviciilor si, cred eu cel ce gestioneaza. Ip si port le am de la *222. am sunat sa il ajut pe un prieten care e dealer Connex.

#6
Corco

Corco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.04.2003
mda, asha-i :D in cazul asta chiar nu au nici o treaba adminii de la Connex :D da-i un tracert -d 194.153.150.150 shi vezi unde se opreshte ... shi ai gasit (probabil) vinovatul ...
tracert (in cazul in care are windog) il dai de pe zapp, bineintzeles.

#7
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Corco discutia e  ilogica pt ca eu nu lucrez la Rosii dar tu lucri la verzi...

#8
Corco

Corco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.04.2003
daca lucram la ei itzi dai seama ca shtiam ca serverul ala e in Germania :D .. traiasca www.ripe.net pentru restul de info ...

#9
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Mai repede traiasca c: pentru tracert ul pe care il poti scrie.. dreaqu ... o sa cautam un magazin de paine, mai aproape, pe google.

#10
Corco

Corco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.04.2003
daca tot shtii ce e ala tracert de ce nu l-ai pus pe pretenul tau sa faca asta de la inceput ? ai preferat sa amesteci o problema de filtre IP cu o polemica zapp contra connex ... pai e frumos ?

#11
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
am facut-o .. dar e mai misto sa vezi dealeri Connex cum folosesc serviciul concuretei ca e mai bun si mai ieftin decat gprsucks. pe de alta parte connex are un serviciu oferit partenerilor care merge ca un ra
aaahh nu tre sa vorbesc asa....
De asta sunt suparat

#12
Corco

Corco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.04.2003
... nu cred ca ii obliga nimeni sa intre prin Gprs ... am langa bloc un dealer care se conecteaza pe Xnet mokka ... fiindca e mokka ... shi ii merge (sau nu, depinde de noroc)

#13
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
cel mai naspa e ca cretinii le ziceau ( si mie) ca a blocat portul de 8999 ca sa nu faca ei treaba.. cum ii angajeaza pe aia la *222 ?

#14
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
probabil ca au licenta de billing max 3 mill clienti :) :) :)
poate fi o cauza :) :) :)

#15
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Sau poate reteaua Mobifon-ului a ajuns la capacitatea maxima, si nu mai poate oferi servicii de voce si date la calitate optima. Foarte funny si embarassing e ca s-a ajuns sa se apeleze la un competitor direct(in cazul prezentat de ro-tunning, Telemobil ) pt a compensa neajunsurile retelei Connex :D

#16
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Foarte funny si embarassing e ca s-a ajuns sa se apeleze la un competitor direct pt a compensa neajunsurile retelei Connex :D
Alegerea ISP-ului e facuta de dealer (chiar impotriva sugestiei celor de la Mobifon). Faptul ca serviciul concurentzei se potriveste mai bine nevoilor propriilor dealeri este probabil un efect secundar neprevazut.

#17
Mikelangelo

Mikelangelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.12.2002

Quote

Originally posted by ro-tunning
Datorita faptului ca : Connex are tarife  mari si servicii proaste la transmisii de date, fff multi dealeri folosesc zapp ca si solutie de transport. Pe de alta parte adminii de retea din cnx mai taie accesul din reteaua zapp catre Ip connex >> ca nu se pot transmite contracte online pe serverul IP ul serverului de contracte de la Connex , respectiv 194.153.150.150 iar portul e 8999.
Bafta.

Frate, trebuie sa recunosti ca habar nu ai ce vorbesti... :ciocan: ...si asa, sa vorbesti de dragu vorbei... nu face bine la constiinta... :nu:

Hai sa facem putina "matematica" ca sa nu ramai totusi socat de ceea ce ai zis mai devreme...

O luam pe rand, da??

1. daca te uiti pe pagina www.brodos.de o sa vezi ce servicii iti ofera baietii aia de acolo, servicii care nu au legatura cu contractele conex, nici cu contracte orange, nici cu zapp sau ce mai poti abera tu... :hmm:
2.daca te uiti pe Ripe, o sa vezi ca Range-ul de IP-uri al brodos-ului nu are nici o legatura cu Romania.
3.Daca prietenul tau era dilar, asa cum sustii matale, pai puteai sa te uiti pe computatoru lui sa vezi ce face :ciocan:
4.Porturile pe care faci anumite cereri la un server se pot schimba de 5 ori in 5 minute, daca ar dori cineva asta, afirmatia ta ca "l-au inchis ca aveau treaba" nu poate fii decat rodul imaginatiei mintii tale...
5.De cand in Romania trebuie sa fii obligat sa faci ceva intr-un anume fel????? Nu te obliga nimeni sa te dai pe net cu dial-upu, sau pe fibra, sau pe lan, sau cum vrea muschiu' tau!!! Asa ca, nu vad care-i relevanta ca te conectezi cu un anumit provider :rolleyes:
6.Daca tu, ca smekeru', incerci sa te bagi pe portalu zapp de pe alta conexiune, nu poti sa vezi anumite kestii, nu intram in detalii, si de la Cust. Suport mi se spune ca nu am dreptul sa ma autentific decat daca ma conectez cu Zeapp???

...si ma opresc, ca nu vreau sa explodezi de la atatea noutati...
aaaa, si apropos, Masterboy, credeam ca America ti-a dat o lectie despre libertatea de a alege, si ti-a aratat ca ai voie sa poti face diferenta intre ceea ce iti convine sau nu... dar... inca ma indoiesc... :confused:

si inca o kestie, ca sa nu ma atacati cu vorbe ca as fi partinitor, va scutesc de asta... AM ORANGE GPRS SI DESI PLATESC DE MA RUP, NU MA POT CONECTA PT CA IDIOTII AU DAT CONECTARE GRATUITA DUMINICA... asa ca... as dori o explicatie... sau o parere...

#18
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
@Mikelangelo: poti sa-mi spui si mie, concret, ce "anumite" chestii nu vezi tu pe portal autentificat prin alt provider? Nu de alta, dar eu l-am accesat si din afara tarii fara nici un fel de restrictie si, intamplator, eu sunt "taticul" lui si nu imi aduc aminte sa fie ceva acolo ce verifica IP-ul sursa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate