Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

A auzit cineva de memorii SYCRON?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View Posteiffel, on Oct 19 2006, 08:47, said:

Eu am patit-o cu 3 tipuri trecute in manual - KingMax, Samsung, Mushkin.
pai daca surubaream si eu la cate PC-ul ai surubarit tu, poate dadeam si eu de mai multe cazuri

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Cel mai simplu e sa iei memoriile de la acelasi magazin cu placa de baza. In felul asta te poti duce la ei sa ti-le schimbe fara probleme. Eu ASUS le iau de la RHS si automat iau de la ei si memorii Sycron. Asta cand vreau pret scazut.

#21
capdeguma

capdeguma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 17.06.2003
pai mai lasati Asus-urile astea, daca sunt pe toate drumurile nu inseamna ca si sunt f bune. Sincer eu le consider placi (bune) cu datori peste medie si atat.

#22
xpert_inlove

xpert_inlove

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.11.2006
Sunt bune memoriile Sycron pentru un sistem "linistit", stabil, de la care sa nu ceri prea mult. Ceva probleme am vazut ca apar la Sycroanele ddr2 puse in dual chanel. In rest, sunt ok.

#23
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
Am vrut sa-mi iau si eu sycron!Nu e mare diferenta  de pret intre sycron si kingmax de exemplu(si nici de performanta) ! Oricum pt OC recomand Geil Value!

#24
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Cum naiba sa fie diferenta de performanta la aceleasi specificatii ?
Pt. nu prea cred ca geil VALUE stie prea multe.

#25
focuskunde

focuskunde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.11.2006
Da, Kingston credca sunt cele mai scumpe de pe piata, deh de firma. Stie cumva cineva daca au parut memorii DDR 2 la mai mult de 500Mhz?

View PostBboysil, on Oct 10 2006, 12:42, said:

Ati auzit careva de memorii Sycron? Daca da sunt bune de ceva? care sunt latentele?

Am observat ca sunt la JUMATE de pret fata de kingston.
Merci.

Edited by cods, 06 November 2006 - 11:52.


#26
ianus

ianus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 01.02.2005
offtopic: @focuskunde - scoate linkul catre farmacia ta din mesaje, ca nu pacalesti pe nimeni. e interzis p-acici cu soiul asta de reclame.

#27
pentium 4

pentium 4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.10.2006

View PostBboysil, on Oct 10 2006, 04:42, said:

Ati auzit careva de memorii Sycron? Daca da sunt bune de ceva? care sunt latentele?

Am observat ca sunt la JUMATE de pret fata de kingston.
Merci.
sunt bune ce sa zic si eu am 2 x 512 DDRII si is in dual chanel pe o placa de baza ASRock imi da niste mici erori dar daca nu ii fortez tare se misca bine

#28
pi-ng

pi-ng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.02.2006
daca tot ziceti ca sunt asemanatoare cu Kingmax, pot spune ca am doua module de ddr2 667 ,puse in dual (dar le folosesc la 533, si overclockate. de altfel, tot sistemul meu e un pic overclockat), si pot spune ca n-am vazut nici o eroare pana acum de cateva luni de cand le am. si am testat si cu memtest. iar ca performanta sunt excelente.
recomand astea in loc de syncron, pt ca au aproape acelasi pret.

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

pai mai lasati Asus-urile astea, daca sunt pe toate drumurile nu inseamna ca si sunt f bune
Le-am pomenit tocmai de-asta - au probleme cu memoriile. Cred ca n-ai citit topicul cum trebuie.

#30
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postpi-ng, on Nov 13 2006, 11:37, said:

daca tot ziceti ca sunt asemanatoare cu Kingmax, pot spune ca am doua module de ddr2 667 ,puse in dual (dar le folosesc la 533, si overclockate. de altfel, tot sistemul meu e un pic overclockat), si pot spune ca n-am vazut nici o eroare pana acum de cateva luni de cand le am. si am testat si cu memtest. iar ca performanta sunt excelente.
recomand astea in loc de syncron, pt ca au aproape acelasi pret.

Acuma de care ai? Kingmax sau sycron?
Ca nu am inteles nimic din postul tau ...  (Syncron e firma din Romania distribuitoare de Cd-uri Audio originale.)

#31
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007

View Postloveparade, on Sep 18 2008, 19:06, said:

Acuma de care ai? Kingmax sau sycron?
Ca nu am inteles nimic din postul tau ...  (Syncron e firma din Romania distribuitoare de Cd-uri Audio originale.)

Tu ce zici ? Omu era nedumerit prin 2006, mai mult ca sigur ca a schimbat cel putin 2 PC-uri de atunci ! Trebuie sa dai si tu o privire pe ultimul post sa vezi din ce an e :D

Era vorba oricum de  Sycron nu Syncron

Si ca sa fiu si on-topic : Am avut si eu memorii Sycron si nu am avut deloc probleme cu ele, daca ma gandesc credca si acum merge acel PC in regim de server de Counter Strike.

#32
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
In legatura cu ASUS, ei isi fac bios`urile, si sunt singurele placi(aproape), care au probleme cu diverse firme de memorii.Eu am pe sistemul meu 2 placute 512 sycron ddr2 800MHZ, in dual channel, rulez cam de un an, si nu am primit nici cea mai mica eroare.Se misca foarte bine, iar overclock`ul nu este de lasat, le-am dus la 950mhz..stabil.

#33
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
Le-am AVUT de 6 ani incoace acu' vreo luna s-au dus ... foarte functionale , rezistente ... nu mi-au dat dureri de cap niciodata ... la primul OC .. picate au fost :(

L.E: acum vad ca topicul e vechi ca un 386 :lol: ... e nici chiar asa

Edited by S3rban77, 19 September 2008 - 16:43.


#34
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Sycron nu sunt pt OC, asta e clar.Serban, trebuia sa te informezi mai inainte despre OC-ul cu memoriile tale inainte sa faci, macar sti pe viitor.

#35
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Eu am 2*1024 Mb DDR2 la 667 Mhz. Sunt bune pentru overclock, da si nu, am citit multe pareri. Am sa ridic putin sistemul si am sa va spun cat de rezistente sunt, le am de 1 saptamana. Pana acum am avut kingmax.

#36
djada80

djada80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 04.10.2008
ASUS e de fapt AsuXXX.Cica fac cele mai buna placi high end,or fi,dar si cele mai problematice.Dar nu asta e scopul postului meu.Nu stiu daca e sau nu Nanya,dar am avut ddr 333 care mergea la 400 mhz pe un intel cu 865,dupa care am avut module de 512 pe un MSI Nforce3 cu duron 2500(primul meu proc ES pe 64 biti ).Modulele de 512 aveau chipuri facute de MOSEL,low latency,la 400 Mhz mergea cu 3-4-4-10.Cica MOSEL nu mai e,dar la seria GOLD au ddr2 si la 1066 Mhz,care sunt foarte bune ,cu raport cost-performanta bun.Nu pt overclock brutal,dar stabile.Pe un asus cu P35 am pus SYCRON GOLD la 1066 si merg la 1100.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate