Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Imprimata DeskJet HP

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Adi Ivan

Adi Ivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2006
Salutare! Vreau sa achizitionez o imprimanta cu cerneala, preferabil HP. M-am oprit asupra modelului HP Deskjet D2360, insa nu am reusit sa gasesc pentru ea kit-uri de refill...cel putin nu pe net... Mentionez ca aceasta imprimanta foloseste cartusele HP 21 si HP 22. Stiti cumva daca se gasesc astfel de kit-uri de refill? Daca nu, va rog oricum sa ma ajutati in alegerea unei imprimante. In principiu as dori sa fie HP, dar merge si Lexmark. Suma de care dispun este de aprox. 2 milioane, iar o cerinta obligatorie este aceea de a se gasi usor kit-uri de refill. Va multumesc!  :worthy:

Edited by Adi Ivan, 24 September 2006 - 18:16.


#2
Adi Ivan

Adi Ivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2006
Chiar nimeni? Revin oricum cu inca o intrebare: imprimantele se vind cu cartuse partial umplute?! - doar pentru demo?! Cel putin asa mi-a spus un agent de vanzari din Cora atunci can am vrut sa iau un Hp de la ei...

#3
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 17.09.2005
Au putina cerneala ,numai pentru teste si demo.
Trist dar adevarat.

#4
Adi Ivan

Adi Ivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2006

View Postbit 61, on Sep 25 2006, 19:59, said:

Au putina cerneala ,numai pentru teste si demo.
Trist dar adevarat.

In cele din urma se pare ca nu sunt chiar toate in aceasta situatie.. Pana la urma am optat pentru un HP 3745, un model mai vechiut insa pentru care stiu ca gasesc kituri de refill, m-a costat doar 150 RON si a venit si cu 2 cartuse pline.. F. multumit de alegerea facuta, printeaza excelenta si este ergonomica.

Daca ajuta pe cineva, iata ce am aflat eu din cercetarile facute: Pt cartusele Hp 21 si HP 22 nu se gasesc kituri de refill, cel putin nu deocamdata..asa ca ar fi bine sa stati departe de imprimantele cu aceste cartuse... Cea pe care am luat-o eu are cartuse HP 27 si HP 28 si se gasesc kituri. Bafta!

#5
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006

View PostAdi Ivan, on Sep 26 2006, 16:47, said:

In cele din urma se pare ca nu sunt chiar toate in aceasta situatie.. Pana la urma am optat pentru un HP 3745, un model mai vechiut insa pentru care stiu ca gasesc kituri de refill, m-a costat doar 150 RON si a venit si cu 2 cartuse pline.. F. multumit de alegerea facuta, printeaza excelenta si este ergonomica.

Daca ajuta pe cineva, iata ce am aflat eu din cercetarile facute: Pt cartusele Hp 21 si HP 22 nu se gasesc kituri de refill, cel putin nu deocamdata..asa ca ar fi bine sa stati departe de imprimantele cu aceste cartuse... Cea pe care am luat-o eu are cartuse HP 27 si HP 28 si se gasesc kituri. Bafta!

yep ... hp strikes again ...  sau paote importatorii nostri ...cinemai stie ...  am vazut pe pagina la hp ca au ceva cartuse care se gasesc doar in china ?!? interesant de ce au ajuns imprimantele alea la noi,   da paote nu e f grav. poate o sa aduca cerneala si pt ele . poate ca e doar o problema de apovizionare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate