Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 

Mangalia... ooo...Mangalia....

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
leonydas24

leonydas24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2006
;) Cateva poze din "Capitala bunei dispozitii"...

Attached Files



#2
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Slabe maestre, slabe...

#3
leonydas24

leonydas24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2006

View PostGraveland, on Sep 3 2006, 00:29, said:

Slabe maestre, slabe...


Mda.... poate ar trebui sa mai lucrez....., nu? Ce sfaturi imi dai?

#4
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
imi place a treia..desi cred ca ai sa primesti niste critici de incadrare.Mie imi place oricum asa cum e...nici eu nu prea tin cont de multe reguli :)
.Celelalte 2 sunt destul de slabe...dar a treia nu o consider deloc slaba,este f expresiva.

Edited by glodeanucatalin, 03 September 2006 - 00:17.


#5
leonydas24

leonydas24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2006

View Postglodeanucatalin, on Sep 3 2006, 01:15, said:

imi place a treia..desi cred ca ai sa primesti niste critici de incadrare.Mie imi place oricum asa cum e...nici eu nu prea tin cont de multe reguli :)
.Celelalte 2 sunt destul de slabe...dar a treia nu o consider deloc slaba,este f expresiva.

Ma bucur... Imi place sa abordez un stil usor nonconformist, la incadrare, desi vorba ta, voi fi criticat la sectiunea "incadrare".. unele fotografii, necesita o analiza mai amanuntita... .. Voi mai pune si alte imagini, si sa speram ca ... o sa fie mai bune. Multumesc!

#6
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
foarte originala ultima poza ... n-am mai vazut asemenea abordare.

#7
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postdeejay86, on Sep 3 2006, 23:49, said:

foarte originala ultima poza ... n-am mai vazut asemenea abordare.

Asa imi scapase mie A75 cand faceam o poza cu expunere mare, si obtinusem o aiureala blurred cu un fel de dunga in mijloc (era de fapt un stalp). O pusesem pe un mini-site de picture hosting, si unul dintre comentarii suna cam asa : "Who made that abstract painting ? Did you draw it ? " - camera (A75) nu mai e..dar poza s-ar putea sa o gasesc pe un CD :P

#8
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

Quote

Mangalia... ooo...Mangalia....,

Si?Unde e Mangalia frate,k eu n-o vad?! :w00t:

#9
leonydas24

leonydas24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2006

View Postkrossfire, on Sep 4 2006, 12:52, said:

Asa imi scapase mie A75 cand faceam o poza cu expunere mare, si obtinusem o aiureala blurred cu un fel de dunga in mijloc (era de fapt un stalp). O pusesem pe un mini-site de picture hosting, si unul dintre comentarii suna cam asa : "Who made that abstract painting ? Did you draw it ? " - camera (A75) nu mai e..dar poza s-ar putea sa o gasesc pe un CD :P


Adica ce vrei sa spui cu asta...? Mi se pare mie, sau ai vrea sa ma acuzi de vre-un plagiat...?



View Postnirosbog, on Sep 4 2006, 21:20, said:

Si?Unde e Mangalia frate,k eu n-o vad?! :w00t:

Fotografiile sunt facute in Mangalia. E de ajuns, ptr. ca topicul sa aiba acest nume.. nu?
  :)

#10
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
prima poza  slaba- no comment , pozitia proasta .
a 2-a poza : nu imi place in colturi , e clasica , peisajul urat , luminozitate    nu ,  nu ai evidentiat nimic
A 3a poza  : buna pozitia dar goala , mult prea goala. Le fel nu imi place .
Calitatea pozelor lasa de dorit .
ultima poza imi aduce aminte de melodia de la formatia "Spin"    :naughty:

Edited by Elena2k, 04 September 2006 - 22:47.


#11
leonydas24

leonydas24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2006

View PostElena2k, on Sep 4 2006, 23:46, said:

prima poza  slaba- no comment , pozitia proasta .
a 2-a poza : nu imi place in colturi , e clasica , peisajul urat , luminozitate    nu ,  nu ai evidentiat nimic
A 3a poza  : buna pozitia dar goala , mult prea goala. Le fel nu imi place .
Calitatea pozelor lasa de dorit .
ultima poza imi aduce aminte de melodia de la formatia "Spin"    :naughty:


Multumesc de critici!
Mai pun cateva imagini. Voi urmari comentariile... As dori si sfaturi, daca se poate, si (pentru cei ce mai fac si de-astea), fara discutii ironice... Multumesc!

Attached Files



#12
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
te rog frumos poti pune a doua poza originala , adica sa nu fie prelucrata ? :huh:

LE: ambele  daca se poate  :)

Edited by Elena2k, 04 September 2006 - 22:55.


#13
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
in ultimele doua cred ca ai prins un soare prea puternic ... poate mergea sa mai astepti si sa expui mai mult sa scoti valurile blurred.
totusi si pozele astea sunt cam goale ... mare, cer, soare ... cam sec
nu-mi place incercarea de sepia de la a doua
nu cred ca crossfire te-a acuzat de plagiat ... eventual de o declansare accidentala

#14
leonydas24

leonydas24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2006

View Postdeejay86, on Sep 4 2006, 23:57, said:

in ultimele doua cred ca ai prins un soare prea puternic ... poate mergea sa mai astepti si sa expui mai mult sa scoti valurile blurred.
totusi si pozele astea sunt cam goale ... mare, cer, soare ... cam sec
nu-mi place incercarea de sepia de la a doua
nu cred ca crossfire te-a acuzat de plagiat ... eventual de o declansare accidentala


Imaginea a fost facuta intentionat in unghiul acela. Am plasat aparatul exact in coltul unei borduri, ptr. a scoate exact acea incadrare.. dar in cazurile de genul acesta este vorba de interpretarea imaginii... Asta e...

#15
Sarah Key

Sarah Key

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.08.2006
Din prima serie, la a treia imi place doar ideea si atat, poate ar trebui sa incerci sa insisti pe o abordare de genul asta, dar si cu alte subiecte.... vezi tu...

Din seria a 2-a, pot sa spun ca prima e un pic cam cliseu, gen vedere, nu zic ca e urata, dar poate ca trebuia ceva mai original... Iar a doua imi place asa cum e, dar sunt curioasa cum arata in original si ma intreb cum ar fi aratat pe orizontala, in loc de verticala.

#16
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postleonydas24, on Sep 4 2006, 23:37, said:

Adica ce vrei sa spui cu asta...? Mi se pare mie, sau ai vrea sa ma acuzi de vre-un plagiat...?

Nu te-am acuzat de plagiat, pentru ca nu aveau nici o legatura pozele puse in discutie. Asa cum spunea si deejay - voiam sa subliniez ca de multe ori poze facute accidental trec drept arta abstracta, si se confunda cu cele care chiar voiau sa surprinda un motiv abstract, muncite.

Si nu te mai lamenta asa, ca pe aria de critica foto e putin probabil sa primesti laude de la o prima postare. Asta e si scopul forumului, evolutia. Nu sustin ca as fi cine stie ce expert in domeniu, pentru ca nu sunt, chiar deloc, dar sunt cativa pe forum care pot intra in categoria asta.

Edited by krossfire, 05 September 2006 - 06:41.


#17
leonydas24

leonydas24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2006

View PostSarah Key, on Sep 5 2006, 02:26, said:

Din prima serie, la a treia imi place doar ideea si atat, poate ar trebui sa incerci sa insisti pe o abordare de genul asta, dar si cu alte subiecte.... vezi tu...

Din seria a 2-a, pot sa spun ca prima e un pic cam cliseu, gen vedere, nu zic ca e urata, dar poate ca trebuia ceva mai original... Iar a doua imi place asa cum e, dar sunt curioasa cum arata in original si ma intreb cum ar fi aratat pe orizontala, in loc de verticala.
Merci de aprecieri.. Ai fost mai blanda... :) Uite cum arata originalul... Asa am fotografiat.

Attached Files



#18
bogdan_albei

bogdan_albei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 24.08.2006
:D  :D

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate