Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...
 Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 

Imprimari tricouri

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#19
Nem

Nem

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 22.11.2007
am eu firma de personalizari ... prin termotransfer... nu se merita sa faci o investitie pentru serigrafie .. si sa faci cate un tricou. ... www.axioma-shop.ro ... intrati si va uitati ...

#20
voptu

voptu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 06.02.2008
ok  pe scurt
lucrez de 7 ani in domeniu sunt bata de atata meserie si in acelasi timp satul de serigrafie pana in gat
am facut si tampografie si serigrafie si termotransfer de toate ce sa mai

ca si expert sa zic asa  termo transferul sucks  are un adeziv de rahat si daca nu speli mereu respectivul tricou sau ce naiba e la o temperatura  mica poti sa iti iei la revedere

serigrafia este mult mai buna numai sa ti-l faca cineva care stie nu un terchea berchea ....eu unu am un tricou facut de mine il am de 2 ani si jumatate o sa ajunga tricoul varza dar imprimeul nu cade .. pot dovedi cu tricoul :))

cat despre kituri de serigrafie ... nu exista kituri oameni buni ..... sunt niste bazaconii inventate de tot felul de firme care nu au vanzare la produsele si utilajele lor si ti le baga pe gat tie cel care este necunoscator cam cu vre-o 10 milioane lei vechi poti sa faci tricouri la 1 culoare cu sita in mana  vrei ceva mai avansat  :P
bagi bani mosule si te ajunge pe la vre-o 100 milioane  lei vechi deci pielea mea  vrei sa te apuci de chestia asta recomand sa cautzi un serigraf bun care sa te puna in tema .

daca mai doreste careva sfaturi le stau la dispozitie  id-ul meu de mess este dpc2307

bafta all si nu va apucati de ceva despre care nu stiti nimic

apropo serigrafia nu se invata ca restul lucrurilor ca aplicabilitate este foarte diversa si cum fiecare meserie are secretele ei asta are foarte foarte multe ...:P



 C1audiu, on May 7 2005, 20:04, said:

Stiti undeva masini de cusut speciale pentu a "scrie" logo-uri?
Ceva in genul sepcii din avatarul lui Zmith?


sal mai exact se numeste broderie si se gasesc f multe firme in bucuresti care fac asa ceva  da un search pe google

 BlackD, on Sep 5 2003, 14:47, said:

Povestea e urmatoarea: eu mi-am imprimat cateva tricouri in pasaj la universitate.

"Tehnologia" de acolo implica un calculator, imprimanta cu kit foto si hartie pentru imprimeuri si o presa la cald. Seamana un pic cu imprimeurile pe care le cumparam de la rusi si le lipeam cu fierul de calcat pe tricouri :)
Acuma avantajele acestei tehnologii sunt:
Calitatea imprimeului este destul de buna, dupa cateva spalari (2-3) nu se vede pierdere de calitate si nici nu s-a scorojit. (prea tare)
Dezavantaje (lucruri care m-au deranjat pe mine):
Imprimeul nu poate fi mai mare de a4 . Locul unde este imprimeul ramane "cauciucat" tricoul este mai tare in zona respectiva si nu mai este permeabil ceea ce da o senzatie nasoala mai ales cand se lipeste de piele. Acesta este aspectul care ma deranjeaza cel mai mult.
Dupa prima spalare partile transparente ale imprimeului se coloreaza in alb asa ca or sa se vada destul de bine marginile imprimeului care nu se mai "blenduieste" cum trebuie cu tricoul.In principiu o sa aveti pe tricou o rama a4 alba in care e imprimeul - Nasol.
Pretul este pe imprimeu-daca vrei sa faci fata -spate sau sa-ti pui si pe maneci te costa dublu, triplu etc.

As vrea sa stiu daca exista si alte metode de imprimare mai bune care sa elimine dezavantajele de care v-am povestit. Voi ati incercat celelalte magazine (unirea,mall, etc?) .Tot metoda cu imprimanta o folosesc?
Cam la cate spalari credeti ca rezista imprimarea fara sa-si piarda semnificativ din calitate?
Care ar trebui sa fie marimea si calitatea imaginii pe care trebuie sa o duci pentru un imprimeu de marime a4? 1024-768 e de ajuns sau trebuie mai mult?
Tricourile pe care se imprima trebuie sa aiba anumite calitati?
Cam astea ar fi intrebarile mele....Aucuma daca ati sti si niste preturi ar fi perfect.....Eu parca am dat 120 k pe un imprimeu transparent, unul pentru tricouri de culori intense era 180. Cu tot cu tricouri cu maneca lunga m-au costat in jur de 600k (un singur imprimeu.)
Mercic



AI FOARTE MARE DREPTATE ALEA SUNT TERMOTRANSFERE PE FOLIE ADEZIVATA :)))  CAT AU REZISTAT PE TRICOU :))))

#21
SergGC

SergGC

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 27.03.2007
O intrebare scurta: pot folosi pentru termoTRANSFER o imprimanta ink-jet, de mare rezolutie, care suporta carton?

apoi sa le aplic cu fierul de calcat

am nevoie de o informatie sigura, nu pot risca.

Multumesc anticipat!

#22
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.700
  • Înscris: 26.09.2007
Nu țin căcaturile alea făcute la cald, eu am făcut ieftin la Russe dar nu a rezistat multe spălări :(

#23
Tudor Roman

Tudor Roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 64
  • Înscris: 06.12.2005
voptu, ti-am dat un PM. ma intereseaza cate ceva despre vopseaua pentru baloane.

#24
maamulos

maamulos

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 29.10.2006
sorry pentru offtopic

Dispun de un stoc de sepci albe din bumbac de calitate foarte buna, daca este cineva interesat, 1,50 ron buc la cantitati mari peste 500 bucati.
http://g.imagehost.o.../0303/sapca_014
Contact: PM, id de mess " maamulos ", tel 0723656973.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate