Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Problema mare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
SaDDiZzY

SaDDiZzY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.09.2003
Bai fratzilor uite cum sta treaba care de aici rezolva problema asta intradevar pot spune ca este bazat intra retzelelor deci :
   Sa spunem ca eu am o sala de internet si sunt conectat la internet prin antena modemradio problema este urmatoarea : intre sala si antena sunt 100 metri distanta vreau sa imi trag si eu net acasa dar vreau sa imi trag de la locul unde este antena as putea sa imi pun un switch intre antena si sala adik cablul care vine de la modemradio sa treaca printr-un switch si din acel switch sa mai plec cu un cablu acasa ...eu am incercat imi merge sala perfect dar acasa nu imi merge ... are cineva vre-o solutie . Este destul de urgent si rog pe cine are vreo solutie cum as putea face sa posteze ceva si pentru mine si sa imi spuna detaliile complete adik ce system de operare ar trebui sa am acasa si cum ar trebui sa fac mufarea !

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
HMMM ... matale vrei sa "sustragi" un pic de net ?! :drac:

mi-e ca am veshti triste: e foarte posibil ca modemul radio ("antena") sa accepte conexiuni doar pe baza de MAC-address ... de fapt, de obicei ashe se procedeaza, tocmai a preintampina shi alte idei ca cea de mai sus, dar mai putzin "bine" intentzionate ...

Solutzie: pai vorbeshti cu ISP ... vezi ce echipament are sus pe cladire shi ce posibilitatzi / restrictzii are acel echipament ... Dar daca e echipamentul standard, nu cred ca te ajuta decat un cblu tras din router-ul (server-ul) de la sala ... shi asta cu voia patronului, of course :D

#3
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
tine de provider. filtrarea se poate face si folosind criptarea (WEP)
nu neaparat MAC.
WEP e mai sigur decat filtarea folosid adresa MAC a placilor de retea sau a modemului radio.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate