Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 

Beko

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
adyybodnar

adyybodnar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.08.2006
Salutare! Am la reparat un tv. Altus cu sasiu Beko 12.6 Este desincronizat pe orizontala si nu pot sa-l reglez nici din service menu. Am sunet bun, cauta si memoreaza posturile normal. Am schimbat jungla NN5198K veche cu alta noua, apoi am intrat in service menu unde am reglat la prima sectiune la modul Video din "OLD" IN "NEW" apoi am iesit din service cu tasta 0 si st by dar degeaba tv-ul tot nu vrea sa se stabilizeze pe linii. Stie cineva cam ce ar fi defect la acest tip de sasiu? Am mai avut si alte tv-uri cu acelasi defect si nu am reusit nicicum sa le dau de capat. Va rog daca stie cineva sa-mi spuna ce ar putea fi!
                                  Va multumesc!

#2
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002

View Postadyybodnar, on Aug 19 2006, 13:38, said:

Salutare! Am la reparat un tv. Altus cu sasiu Beko 12.6 Este desincronizat pe orizontala si nu pot sa-l reglez nici din service menu. Am sunet bun, cauta si memoreaza posturile normal. Am schimbat jungla NN5198K veche cu alta noua, apoi am intrat in service menu unde am reglat la prima sectiune la modul Video din "OLD" IN "NEW" apoi am iesit din service cu tasta 0 si st by dar degeaba tv-ul tot nu vrea sa se stabilizeze pe linii. Stie cineva cam ce ar fi defect la acest tip de sasiu? Am mai avut si alte tv-uri cu acelasi defect si nu am reusit nicicum sa le dau de capat. Va rog daca stie cineva sa-mi spuna ce ar putea fi!
                                  Va multumesc!
Nu este foarte clar daca pe durata setarilor ai imaginea sincronizata si daca doar memorarea noilor valori nu este corecta.
Poate iti trebuie ajutorul unei persoane care face curent acest gen de activitati.
Da-i un mesaj userului tara sau cauta-l pe site-ul
http://www.schemetv.ro/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate