Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Creatina

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#559
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Am luat 3 zile creatina efervescenta. Mai aveam putin si vomam si intestinele din mine.

Acum vreau sa ma orientez spre ceva monohidrat.

OFF: Cica CellTech ar fi crima pe picioare, de ce toata lumea o incadreaza la creatina?

#560
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011
Hmm, acum ceva timp doream si eu sa cumpar creatina efervescenta... de asta imi era frica si mie. Oricum, creatina mono nu am incercat-o, doar Fosfocreatina si pot sa-ti spun ca isi face treaba.

#561
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Ceva efecte stomacale la fosfocreatin? Gaze, cufureala?

#562
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 Loox, on 4th June 2012, 20:30, said:

Ceva efecte stomacale la fosfocreatin? Gaze, cufureala?

Nimic, am luat cate 9 - 10g (9-10 pastile) /zi, lichide (nu numai apa... supa, iaurturi, lapte, etc) 3-4 litrii .

#563
alexbancila15

alexbancila15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.07.2012
salut, eram curios daca merge combinatia de x-plode de la pro nutrition + creatina capsule de 1250g de la olimp pentru masa musculara sau pentru volum mai bine zis

#564
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 alexbancila15, on 12th July 2012, 23:30, said:

salut, eram curios daca merge combinatia de x-plode de la pro nutrition + creatina capsule de 1250g de la olimp pentru masa musculara sau pentru volum mai bine zis

x-plode - vasodilatator, inainte de antrenament, creatina dupa antrenament si respectand indicatiile de pe cutie (dimineata, seara).

#565
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Care este cea mai buna creatina? Si de la ce firma? Voi cu care ati avut rezultatele cele mai bune?

#566
snowzor

snowzor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 08.11.2009

 shadowgign2, on 13th August 2012, 01:22, said:

Care este cea mai buna creatina? Si de la ce firma? Voi cu care ati avut rezultatele cele mai bune?


Asta este considerata a fi  cea mai buna creatina. :thumbup:

Edited by snowzor, 23 August 2012 - 17:40.


#567
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010

 snowzor, on 23rd August 2012, 15:31, said:

Asta este considerata a fi  cea mai buna creatina. :thumbup:

Doza prea mare si mult prea multi carbohidrati pentru anumiti oameni si perioade.

#568
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Juma` de cupa ce-are? 5 g. Oricum dextroza e un must la creatina, deci nu vad dezavantajul. La o adica iti ajunge o luna cutia, cu doza mai mica.

#569
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010

 Loox, on 24th August 2012, 11:43, said:

Juma` de cupa ce-are? 5 g. Oricum dextroza e un must la creatina, deci nu vad dezavantajul. La o adica iti ajunge o luna cutia, cu doza mai mica.

Un kilogram de dextroza e 20 de lei, de ce as cumpara dextroza la suprapret?
Dextroza nu e nici pe departe un must. Pentru perioadele de bulking sau pentru oamenii care mai stiu o boaba 2 despre bodybuilding, da este foarte avantajoasa suplimentarea cu dextroza pentru a produce raspunsul insulinic. Pe de alta parte eu nu as consuma dextroza daca shake-ul e pre-workout. Prefer oricand o cutie de creatina si una de dextroza decat un mix premade.

#570
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Ce parere aveti de creatina monohidrata de dymatize? mai buna decat cea de la muscletechk (creatina monohidrata hardcore) ?


#571
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010

 Ann0nyym0us, on 01 iunie 2012 - 22:12, said:

Cica CellTech ar fi crima pe picioare, de ce toata lumea o incadreaza la creatina?

Ai citit compozitia? 75% zaharuri ... 2 kg 200 roni dintre care 1,5 kg zaharuri Posted Image

#572
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

 shadowgign2, on 12 septembrie 2012 - 17:12, said:

Ce parere aveti de creatina monohidrata de dymatize? mai buna decat cea de la muscletechk (creatina monohidrata hardcore) ?


Parere mea este ca muscletech este peste dymatize ... repet parere mea . Acum depinde de multe lucruri , eu pot avea rezultate mai bune cu dymatize decat ai avea tu , sau invers . Nu sunt chiar niste "incepatori" acesti producatori . Asa ca incearca una din ele vezi daca da randament .... Asa merge in sportul asta . Sport la treaba

#573
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Am nevoie de niste siteuri de unde pot comanda niste creatina. Din pacate unele din ele s'au inchis sau or fi nefunctionale pt o perioada de timp, altele nu au foarte multe produse pe stoc, gama nu este destul de variata.

#574
augustin_N

augustin_N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.08.2011
www.nutriland.ro

Edited by augustin_N, 12 January 2013 - 22:21.


#575
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
ms. ai idee care este diferenta intre creatina monohidrata si micronizata? de monohidrata pot spune ca am auzit, insa nu stiu ce aduce in plus cea micronizata si care ar fi mai buna intre cele doua.

#576
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007

 shadowgign2, on 12 ianuarie 2013 - 23:00, said:

ms. ai idee care este diferenta intre creatina monohidrata si micronizata? de monohidrata pot spune ca am auzit, insa nu stiu ce aduce in plus cea micronizata si care ar fi mai buna intre cele doua.
Creatina micronizata este tot creatina monohidrata , dar macinata foarte fin pentru a imbunatatii absorbtia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate