Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

albire rapida dinti

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ronnie o'sullivan

ronnie o'sullivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.04.2006
postati metode de albire dinti , testate sau auzite
eu de ex folosesc bicarbonatul de sodiu dar nu cred ca ara mare efecte de albire :)

#2
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
eu mi-am luat din farmacie o pasta de dinti special pentru inalbire, trebuia sa o folosesc o luna, dar dupa ce s-a terminat si am schimbat-o s-a cam dus efectul, acum mi-amluat inca una, e destul de scumpa si foooarte buna.

#3
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
si se cheama?

#4
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
cea mai mare prostie - albirea dintilor.
cauzeaza demineralizarea dintilor , distruge prismele de smalt.

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cea mai buna metoda de albire este detatrajul si periajul profesionist din 3 in 3 luni la un medic stomatolog, plus o pasta de dinti cu efect de inalbire folosita corect si regulat, plus o apa de gura ce previne formarea placii bacteriene si a tartrului, plus evitarea factorilor nocivi (vin rosu, cola, cafea, fumat)...=> dinti cool !

#6
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
spare-me : dap.

o pasta de dinti super meseriasa pentru asa ceva: boots smile

folositi asa ceva si o sa vedeti super diferenta... tot ce avem noi pe aici e pentru lumea a 3-a

#7
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Pasta aceea de dinti de care vorbiti se numeste Depurdent, desigur ca sunt mai multe denumiri comerciale. Prima data am vazut la stomatologul meu, toata spalarile le facea cu ea. Apoi am gasit si eu in comert ceva asemanator.

Este o pasta de culoare mov, granulata. Foarte buna si folositoare. Bine ca au inceput sa se gaseasca si prin farmacii, chiar dadea rezultate dupa ce plecam la stomatolog, vreo 2,3 zile nu aveam probleme cu dintii.

Edited by puiulnoptii, 22 July 2006 - 13:57.


#8
nico09

nico09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.07.2006
pastele pe care le folosesc pt periaj medicii in cabinet nu sint recomandate pt folosirea acasa.... sint destul de abrazive, si, folosite frecvent duc la eroziuni de smalt... de aceea si sint speciale, pt ca indeparteaza pete care nu se pot indeparta doar cu periajul obisnuit de acasa...
pe de alta parte si albirea dintilor e bine sa se faca sub supravegherea unui medic, si nu dupa ureche... daca se vind pe toate gardurile produse pt albire, nu inseamna ca ele trebuie folosite fara discernamint... oricum ai lua-o si orice produs ai folosi, tot agresiune asupra dintilor se numeste...

#9
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
o pasta de dinti foarte buna, dar si scumpa, e opalescence..mie mi-a recomandat-o medicul, numai ca abia am gasit-o....

#10
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
Si la cabinet cat e albirea? 100?

#11
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Depinde si de starea dintilor. Daca ai avut plombe multe si dinti foarte nesanatosi de-alungul anilor, vei fi refuzat.

Iar ce zicea si nico09 este foarte adevarat, am uitat sa mentionez ca nu o folosesc ca pasta de dinti, ci ma spal cu ea maxim de 3 ori la doua saptamani.

#12
dandley

dandley

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.04.2009
eu cel mai bine zic in loc sa te chinui cu metode babesti si sa dai banii la stomatolog pt un efect de albire mai bine reduci snacksurile,vinul,tutun,cafea,etc si ai incepe sa mananci sanatos si te speli mai des pe dinti ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate