Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

DAP download at SoftNews

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Incepand de ieri, vizitatorii obisnuiti ai site-ului (http://www.softnews.ro/) au putut observa aparitia unui nou link langa cel normal care provoca aparitia popup-ului de download: DAP Download.

Acest link este creat special pentru utilizatorii programului Download Accelerator (DAP). Atunci cand un astfel de utilizator face click pe respectivul link, va aparea fereastra obisnuita de download a DAP-ului completata cu toate mirror-urile de download disponibile la programul in cauza.

Speram ca acest nou feature sa fie folositor vizitatorilor/utilizatorilor si sa ii ajute pe utilizatorii de DAP care aveau unele probleme cu downloadul.

#2
BlindGirl

BlindGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 06.07.2003
Multam fain... buna idee ca si eu folosesc DAP si chiar ma gandeam sa il schimb pt. problemele alea. Ma bucur ca nu mai e nevoie.

#3
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
mai foloseste cineva DAP???

#4
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
daca ar avea o interfata mai buna si ar trimite Referer:, l-as folosi si eu mai des.. asa, l-am folosit pentru testarea linkului de care am zis... DAP Download.

#5
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
flashget e de tz-shpe ori mai bun...

#6
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
de-aia il si folosesc de ani buni :) ... o gramada de optiuni + SiteExplorer si multe altele..


PS. continuati cu posturi ontopic pls.

#7
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
oricum e o initiativa laudabila, mai ales ca mirror-urile alea se duceau pe apa sambetei.

#8
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
aleluia....in sfarsit pot si eu downloada de pe softnews :)...ca imi era tare lene sa instalez getrightul...multumesc mult...

#9
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by geo2001
aleluia....in sfarsit pot si eu downloada de pe softnews :)...ca imi era tare lene sa instalez getrightul...multumesc mult...

Puteai si inainte. NU mergeau link-urile catre fisierele hostate de serverul nostru de download si astea nu or sa mearga nici acum cu DAP.

Problema este simpla. Pentru a proteja serverul acesta cere un REFERER de la browser/download manager. Mai pe scurt il intreaba de unde a venit ;) Daca raspunsul nu este corect (softnews.ro) download-ul nu merge.

Well, DAP (care dealtfel chiar e un download manager de exceptie) la faza asta da din umeri si interpreteaza request-ul serverului ca o autentificare si de asta va va cere un .. user name si o parola ceea ce e total aiurea.

Acest BUG este foarte cunoscut si majoritatea download managerelor moderne l-au fixat. (FlashGet, GetRight ...etc).

Cei de la DAP desi am discutat personal cu ei prefera sa IGNORE aceasta problema. NU inteleg ce au in cap dar asta e...

Oricum, ideea e ca de acum nu or sa mai apara acele erori pentru ca selectand DAP Download vor fi selectate automat link-urile externe si eventuale mirror-uri gasite de DAP.

#10
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
Eu am WinGet ... so ... pe cand asa un link :D ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate