Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Dilema mea p910i vs 9300i

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rudareanu

rudareanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 22.01.2006
vreau sa imi iau un smartphone si nu stiu ce sa aleg.
9300i sau P910i.
am nevoie de el la lucru, unde folosesc foarte multe fisiere text + agenda
care credeti ca ar fi mai potrivit?
astept pareri pro si contra (argumentate)
personal inclin un pic spre nokia fiindca am numai incarcatoare de nokia acasa si in masina.
mai incolo o sa imi mai iau si un E50 ca si telefon all day

#2
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006

View Postrudareanu, on Jun 21 2006, 19:51, said:

vreau sa imi iau un smartphone si nu stiu ce sa aleg.
9300i sau P910i.
am nevoie de el la lucru, unde folosesc foarte multe fisiere text + agenda
care credeti ca ar fi mai potrivit?
astept pareri pro si contra (argumentate)
personal inclin un pic spre nokia fiindca am numai incarcatoare de nokia acasa si in masina.
mai incolo o sa imi mai iau si un E50 ca si telefon all day

Alege Sony Ericsson P910  :OK:
Argumentele sunt aici: http://www.gsmarena....mp;idPhone1=846

#3
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Aceeasi dilema am avut-o si eu anu trecut...

Am ales Nokia 9300 si nu-mi pare rau, in prealabil am avut un Palm la care dupa o vreme a aparut uzura la touchscreen, iar cand treceam cu pen-ul peste zonele uzate faceam cu nervii... se poate proteja cu folie, dar la vremea respectiva nu se prea gaseau folii pe la noi. Tastatura full ma incanta mai mult decat recunosterea scrisului de mana, sau tastatura virtuala.
In rest, ecranul 640x200 imi place mai mult decat cel "patrat" de la PDA-uri, in Excel la un tabel normal nu trebuie sa dau scroll doar in jos, nu si in lateral. La paginile web aceeasi treaba.

Iar in varianta inchisa nu atrage atentia, pare o caramida de telefon pentru necunoscuti!

Daca te mai pot ajuta cu vreun sfat?

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
9300i l-ai luat in calcul ???
Acela are alt finisaj la carcasa , bateria mai buna si WLAN si alte mici chestii .

#5
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Topic mutat la sfaturi achiziţionare telefoane.

Toţi userii care doresc asemenea sfaturi vor deschide topicuri de acest tip NUMAI în aria respectivă!

#6
rudareanu

rudareanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 22.01.2006
@Berti .. se merita sa dau ceva bani in plus pe 9300i fata de 9300 ?
ma gandesc sa cumpar un 9300 si sa ii schimb bateria cu una de 9300i, deoarece pic mai ieftin asa.

#7
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postrudareanu, on Jun 27 2006, 14:40, said:

@Berti .. se merita sa dau ceva bani in plus pe 9300i fata de 9300 ?
ma gandesc sa cumpar un 9300 si sa ii schimb bateria cu una de 9300i, deoarece pic mai ieftin asa.

Daca banii nu sunt o problema, atunci merita!

Din cate am inteles nu stie prea multe in plus, doar cateva imbunatiri la firmware, dar care le poti avea si la 9300 printr-un update de firmware facut la un service autorizat Nokia. In garantie ti-l face moca, cel putin asa zic aia de la Nokia Romania.

Cel mai important ar fi WiFi pe care 9300 nu-l are, chiar si asta-i motivu pentru care 9300i are baterie mai mare. Poate te gandesti la ce ti-e bun Wifi, (asa am zis si eu, oricum cand l-am luat pe al meu inca nu exista 9300i in tara.) acum am un router cu wifi, si net in toata casa.... da din pacate telefonu meu nu stie.  Si de multe ori m-as da un pic pe net gratis in WC sau dormitor, da n-am cu ce, ba !!! :angry:

Asa ca daca vrei sa ai cu ce ia-l fara sa gandesti prea mult, mai ales ca prin Bucuresti chiar sunt si hotspot-uri Wifi gratuite, stai sa-ti astepti consoarta in masina, te mai dai un pic pe net. :naughty:

Parerea mea...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate