Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Manelistii!

- - - - -
  • Please log in to reply
586 replies to this topic

#577
IAHIM7

IAHIM7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2010

View PostEcStAsY01, on 9th June 2006, 01:57, said:

Am stat si am citit 3/4 din threadul "Manele&Manelisti"...a trecut mult timp de cand nu sa mai scris nimik akolo si era inutil sa postez...multzi ziceau "Cu cat masina mai BENGOASA cu atat riscul de manele mai mari"...bvo lor ma sau realizat...au furat au bani,masini "bengoase",vile "cu turnulete",bvo lor ca traiesc din furat ...pe cand voi ? ce atzi fakut? cred ca nici nu aveti inteligenta necesara sa furati...Ce nu va era kiar delok delok ciuda ca nu sunteti voi in "mertzanu" cu manele? hai sa fim seriosi si pe o parte REALISTI,in toate genurile de muzica se gasesc asa zisii "inculti",dar pletosi numai ascultatorii de genul ROCK.Manelistii oare d c se dau cu "kilu de gel",makar au grija de aspectul lor...deci ar fi bine totusi sa procedatzi ca ei...asta bineinteles daca aveti iq-ul necesar sa "furatzi"...ca na sa va plimbati si voi intr-un "MERTZAN" si sa renuntati la semi-cursiera de la strabunicul!!!! :coolspeak:  :coolspeak:

In caz ca nu ati observat va bagati tot timpul unde nu va fierbe oala...nu sunteti decat niste invidiosi pt ca nu sunteti in "mertzanu cu manele"  :deadtongue:  muriti de ciuda...

Aveti o obsesie ca toti ascultatorii de manele sunt tigani stiti voi?...atata "inculti" numai in genul de muzica MANELE,ce ba rockerilor...va vedeti asa destepti? Cand o sa va vad intr-un "MERTZAN" atunci chiar vetzi avea respectul meu  :death:

nu avem iq-ul  necesar sa furam ( dupa mintea ta aia de manelist ) ...dar avem iq-ul necesar sa ne dam sama ca nu e bn sa furam si prin furt nu evoluam ca populatie ( degeaba iti explic eu tie ca vb aia " p... nu e p... destul pana nu e si fudul " :nonobad:

#578
-Elena-

-Elena-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 25.07.2009

View PostEcStAsY01, on 9th June 2006, 00:57, said:

Am stat si am citit 3/4 din threadul "Manele&Manelisti"...a trecut mult timp de cand nu sa mai scris nimik akolo si era inutil sa postez...multzi ziceau "Cu cat masina mai BENGOASA cu atat riscul de manele mai mari"...bvo lor ma sau realizat...au furat au bani,masini "bengoase",vile "cu turnulete",bvo lor ca traiesc din furat ...pe cand voi ? ce atzi fakut? cred ca nici nu aveti inteligenta necesara sa furati...Ce nu va era kiar delok delok ciuda ca nu sunteti voi in "mertzanu" cu manele? hai sa fim seriosi si pe o parte REALISTI,in toate genurile de muzica se gasesc asa zisii "inculti",dar pletosi numai ascultatorii de genul ROCK.Manelistii oare d c se dau cu "kilu de gel",makar au grija de aspectul lor...deci ar fi bine totusi sa procedatzi ca ei...asta bineinteles daca aveti iq-ul necesar sa "furatzi"...ca na sa va plimbati si voi intr-un "MERTZAN" si sa renuntati la semi-cursiera de la strabunicul!!!! :coolspeak:  :coolspeak:

In caz ca nu ati observat va bagati tot timpul unde nu va fierbe oala...nu sunteti decat niste invidiosi pt ca nu sunteti in "mertzanu cu manele"  :deadtongue:  muriti de ciuda...

Aveti o obsesie ca toti ascultatorii de manele sunt tigani stiti voi?...atata "inculti" numai in genul de muzica MANELE,ce ba rockerilor...va vedeti asa destepti? Cand o sa va vad intr-un "MERTZAN" atunci chiar vetzi avea respectul meu  :death:

Doamne, ma dor ochii. Tu stii sa scrii? Stii sa folosesti alt limbaj in afara limbajului de pe Mess?
---
Cat despre asta ...  :death:
---
Sa fiu strict la subiect : vad ca manelistii se inmultesc ca ciupercile dupa ploaie. E clar ca adora "linia melodica" (vai de capu` ei) care te zgarie pe creier, versurile despre femei/bani/masini//dusmani care sunt intr-un dezacord impardonabil ; si cu toate astea, se poate vedea clar carei categorii sociale ii este atribuita aceasta "muzica".
Cum am mai spus in alt topic, daca ar avea putin bun simt, sa nu conduca la 12 noaptea cu geamurile deschise de unde rasuna manelele, nici la 1 noaptea sa nu zguduie boxele de la manele, nici in autobuz/tramvai sa nu dai telefonul la volum maxim, ci sa-ti iei niste casti, nu as avea nimic cu ei, dar se vede ca e in zadar.
Sa spun ca se pare ca Romania se duce de rapa? Nu, din pacate se vede de-a binelea. Pacat.
...De-ar mai fi trait Hitler...

#579
VerbumBonum26

VerbumBonum26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 13.12.2009
Manelist= troll infect, imbracat penibil, cat mai colorat, cat mai "Harmanii" si "DNG".
Manelistul, tigan sau roman tiganizat, agresiv daca provocat, smecher, curios, nesimtit, nespalat pe dinti cu aurul la vedere indiferent de gramaj.
Pentru manelist, rockul sau muzica clasica reprezinta "muzica dili, de nebuni". Manelistul conduce Golf III, Bemve pisicuta sau ceva mai nou, poarta ochelari de soare cat mai mari si bineinteles ceasuri cat cutia de conserva la mana, de preferat D&G sau Armani!
Manelistii saraci sunt umili in majoritatea cazurilor, iar cei bogati sunt "regi, imparati sau jupani ai banilor", isi etaleaza puterea financiara, fizica chit ca au telemea printre carii.
Multi manelisti au masini de UK, ESP,ITA sau DE,CZ,PL,LT,LV in cazul tiganilor.Ahhhh...si bineinteles BG. Nu trebuie sa te incadrez in alta categorie in afara de cea de manelist, daca ai o masina de 2000 de euro si asculti BUG MAFIA la maxim cu geamurile jos, cu ochelarii pe mox si arunci priviri ca sa fii vazut de restul lumii, mandru chit ca ai benzina pentru urmatorii .....500 de metri,
Clar ca imi este scarba de tara asta si mai ales de genul asta de persoane tiganizate! Tigani sau nu! Ma face sa ma simt strain in tara mea si mai ales ma face sa imi doresc sa plec.

Edited by VerbumBonum26, 21 November 2010 - 11:06.


#580
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

View PostVerbumBonum26, on 21st November 2010, 11:05, said:

Manelist= troll infect, imbracat penibil, cat mai colorat, cat mai "Harmanii" si "DNG".
Manelistul, tigan sau roman tiganizat, agresiv daca provocat, smecher, curios, nesimtit, nespalat pe dinti cu aurul la vedere indiferent de gramaj.
Pentru manelist, rockul sau muzica clasica reprezinta "muzica dili, de nebuni". Manelistul conduce Golf III, Bemve pisicuta sau ceva mai nou, poarta ochelari de soare cat mai mari si bineinteles ceasuri cat cutia de conserva la mana, de preferat D&G sau Armani!
Manelistii saraci sunt umili in majoritatea cazurilor, iar cei bogati sunt "regi, imparati sau jupani ai banilor", isi etaleaza puterea financiara, fizica chit ca au telemea printre carii.
Multi manelisti au masini de UK, ESP,ITA sau DE,CZ,PL,LT,LV in cazul tiganilor.Ahhhh...si bineinteles BG. Nu trebuie sa te incadrez in alta categorie in afara de cea de manelist, daca ai o masina de 2000 de euro si asculti BUG MAFIA la maxim cu geamurile jos, cu ochelarii pe mox si arunci priviri ca sa fii vazut de restul lumii, mandru chit ca ai benzina pentru urmatorii .....500 de metri,
Clar ca imi este scarba de tara asta si mai ales de genul asta de persoane tiganizate! Tigani sau nu! Ma face sa ma simt strain in tara mea si mai ales ma face sa imi doresc sa plec.

:) Esti amuzant , doar ca ar trebui sa-ti canalizezi atentia spre faptul ca manelele reprezinta doar un mod prin care multi romani isi exprima gandurile deja formate si chiar fara existenta manelelor oamenii de nimic, tot oameni de nimic raman :). Ceea ce vreau sa spun e ca poti sa ai comportament de "cocalar" fara sa asculti manele(lucru care am vazut ca este constientizat de multi) si chiar fara sa asculti vreo muzica anume. :)

#581
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View PostVerbumBonum26, on 21st November 2010, 11:05, said:

Manelist= troll infect, imbracat penibil, cat mai colorat, cat mai "Harmanii" si "DNG".
Manelistul, tigan sau roman tiganizat, agresiv daca provocat, smecher, curios, nesimtit, nespalat pe dinti cu aurul la vedere indiferent de gramaj.
Pentru manelist, rockul sau muzica clasica reprezinta "muzica dili, de nebuni". Manelistul conduce Golf III, Bemve pisicuta sau ceva mai nou, poarta ochelari de soare cat mai mari si bineinteles ceasuri cat cutia de conserva la mana, de preferat D&G sau Armani!
Manelistii saraci sunt umili in majoritatea cazurilor, iar cei bogati sunt "regi, imparati sau jupani ai banilor", isi etaleaza puterea financiara, fizica chit ca au telemea printre carii.
Multi manelisti au masini de UK, ESP,ITA sau DE,CZ,PL,LT,LV in cazul tiganilor.Ahhhh...si bineinteles BG. Nu trebuie sa te incadrez in alta categorie in afara de cea de manelist, daca ai o masina de 2000 de euro si asculti BUG MAFIA la maxim cu geamurile jos, cu ochelarii pe mox si arunci priviri ca sa fii vazut de restul lumii, mandru chit ca ai benzina pentru urmatorii .....500 de metri,
Clar ca imi este scarba de tara asta si mai ales de genul asta de persoane tiganizate! Tigani sau nu! Ma face sa ma simt strain in tara mea si mai ales ma face sa imi doresc sa plec.
Pleacă, nene, de cei ca tine e sătulă țara asta! Mie nu-mi vine să cred că încă mai există mentalitatea asta că muzica spune despre tine ce fel de om ești. FALS! Indiferent că vorbim de manele, de rock, de clasică, muzica nu spune despre tine cine ești. Dacă asculți manele nu înseamnă că ești prost, dacă asculți rock nu înseamnă că ești un ciudat cu plete, iar dacă asculți muzică clasică nu înseamnă că ești cult. Nu mai atacați atât țiganii, maneliștii, gândește-te cât de bine trăiesc ei fără să stea să se streseze pentru cei care nu-i suportă. Urmează-le modelul și-o să-ți fie și ție mult mai bine. Mentalitate infectă, așa o numesc eu, și îmi pare sincer rău dacă te simți ofensat.

View Post-Elena-, on 10th November 2010, 15:58, said:

Doamne, ma dor ochii. Tu stii sa scrii? Stii sa folosesti alt limbaj in afara limbajului de pe Mess?
---
Cat despre asta ...  :death:
---
Sa fiu strict la subiect : vad ca manelistii se inmultesc ca ciupercile dupa ploaie. E clar ca adora "linia melodica" (vai de capu` ei) care te zgarie pe creier, versurile despre femei/bani/masini//dusmani care sunt intr-un dezacord impardonabil ; si cu toate astea, se poate vedea clar carei categorii sociale ii este atribuita aceasta "muzica".
Cum am mai spus in alt topic, daca ar avea putin bun simt, sa nu conduca la 12 noaptea cu geamurile deschise de unde rasuna manelele, nici la 1 noaptea sa nu zguduie boxele de la manele, nici in autobuz/tramvai sa nu dai telefonul la volum maxim, ci sa-ti iei niste casti, nu as avea nimic cu ei, dar se vede ca e in zadar.
Sa spun ca se pare ca Romania se duce de rapa? Nu, din pacate se vede de-a binelea. Pacat.
...De-ar mai fi trait Hitler...
Ce-mi place când încep unii s-o dea în diverse. Dacă tu găsești într-o sacoșă cu mere un măr stricat tragi concluzia că toate-s stricate, fără să depui efortul să verifici dacă, totuși, te înșeli. AMIN!

#582
thetheo

thetheo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 16.07.2009

View Postliviumanelistu, on 10th June 2006, 15:14, said:

bai...eu nu am zis ca sunt manelist...ci doar ascult manelele din placere...nu vreau sa imi fac o cariera in a canta manele.....tot ce vreau e sa stiu de ce oamenii care asculta manele sunt persecutati si sunt crezuti prosti si idioti...eu cred ca fiecare are dreptul sa isi aleaga stilul de muzica pe care il asculta ....
Hai sa fim seriosi, noi va persecutam?Am incercat mereu sa accept parerile altora chiar daca ma dezgusta fara sa le zic nimic, dar mereu cand merg pe strada trebuie neaparat sa aud un tunde-te! sau cei cu pantofii tai?
Si da 3/4 din oamenii care asculta manele ii deranjeaza pe altii cu ele.
Iar oameni buni "Music is reflection of self!", eu nu as asculta o manea nici la cea mai tare petrecere!

Edited by thetheo, 11 April 2011 - 18:37.


#583
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009
azi mi-a traznit o intrebare: de ce nu compune niciun manelist o melodie de gen "Fiaaaare vechi cumpaaaar", pt ca la cum canta/urla/gajaie tiganii care trec in fiecare zi pe strada unde locuiesc, parca intrevad ceva talente muzicale. Sau ar fi misto ca vreo solista d-asta de manele sa cante "Peeepeni, hai la peeepeni". Cred ca ar iesi niste manele de real succes. :thumbup:

#584
ciufueugen

ciufueugen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.12.2009
Sunteti foarte frustrati.Fiecare asculta ce vrea...Daca voi aveti mentalitatea asta cum ca daca asculti manele trebuie sa porti "ARSACE" sau "VERSMANI" sau daca asculti rock trebuie sa te imbraci in negru si sa stai nespalat,atunci lasati-va fu*uti in cur de conducerea tarii si de manelisti.Eu ascult manele si pot spune ca nu sunt incult...

#585
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postdmx85, on 21st April 2011, 15:19, said:

azi mi-a traznit o intrebare: de ce nu compune niciun manelist o melodie de gen "Fiaaaare vechi cumpaaaar", pt ca la cum canta/urla/gajaie tiganii care trec in fiecare zi pe strada unde locuiesc, parca intrevad ceva talente muzicale. Sau ar fi misto ca vreo solista d-asta de manele sa cante "Peeepeni, hai la peeepeni". Cred ca ar iesi niste manele de real succes. :thumbup:


:thumbup: Ar fi foarte tare. :lol: Am auzit o manea despre soba si mancare, deci orice e posibil.

#586
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

View PostVerbumBonum26, on 21st November 2010, 12:05, said:

Manelist= troll infect, imbracat penibil, cat mai colorat, cat mai "Harmanii" si "DNG".
Manelistul, tigan sau roman tiganizat, agresiv daca provocat, smecher, curios, nesimtit, nespalat pe dinti cu aurul la vedere indiferent de gramaj.
Pentru manelist, rockul sau muzica clasica reprezinta "muzica dili, de nebuni". Manelistul conduce Golf III, Bemve pisicuta sau ceva mai nou, poarta ochelari de soare cat mai mari si bineinteles ceasuri cat cutia de conserva la mana, de preferat D&G sau Armani!
Manelistii saraci sunt umili in majoritatea cazurilor, iar cei bogati sunt "regi, imparati sau jupani ai banilor", isi etaleaza puterea financiara, fizica chit ca au telemea printre carii.
Multi manelisti au masini de UK, ESP,ITA sau DE,CZ,PL,LT,LV in cazul tiganilor.Ahhhh...si bineinteles BG. Nu trebuie sa te incadrez in alta categorie in afara de cea de manelist, daca ai o masina de 2000 de euro si asculti BUG MAFIA la maxim cu geamurile jos, cu ochelarii pe mox si arunci priviri ca sa fii vazut de restul lumii, mandru chit ca ai benzina pentru urmatorii .....500 de metri,
Clar ca imi este scarba de tara asta si mai ales de genul asta de persoane tiganizate! Tigani sau nu! Ma face sa ma simt strain in tara mea si mai ales ma face sa imi doresc sa plec.

manelistii saraci sunt nebuni ma, il stiu pe unu conduce o dacie veche din anii `80, EFECTIV NU ARE CE MANCA, se da cu gel in cap in fiecare zi, zambeste non stop ca retardatul sa se faca bagat in seama, dar cu toate astea, el are mai mult tupeu si incredere de sine decat un manelist bogat care conduce un BMW ultimul tip si o arde numai in club cu femei.

#587
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View PostTidusss, on 24th February 2010, 03:34, said:

Esti cul, trendy, as putea spune chiar in pas cu moda si cu fițele de la Milano.

Pot să fiu și eu ca tine? Nu ai idee de când îmi doresc acest lucru.
Nu, urasc moda si mi se pare o tampenie sa urmezi asa ceva.

Prima data sa ma cunosti si apoi mai gandeste-te.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate