Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Sfat Up-grade

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sersead

sersead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2006
Am urmatorul sistem: carcasa chieftec, susrsa Akasa (Pax Power) de 460 W, Mb Abit AN8 (placa de retea si audio integrata - ultimul driver original de pe site-ul Abit si instalat driver 6.70 de la Nvidia), CPU AMD Athlon XP64 3000+ (Skt 939 - Venice), placa video GeForce PX6800 GT Leadtek (driver de la Leadtek 83.10 si instalat driver Nvidia 84.43), Hdd WD SATA 160 Gb (2 partitii 1-10 Gb cu Win si restul de 150 Gb), DVD si DVD RW (amandoua LG), 1 Gb RAM (2 module Kingmax - Tiny BGA cu timing-uri 2,5-3-3-3-7 si comand rate 1T, dual chanel), sistem de operare WINDOWS XP SP 2 (toate up-date-urile). Problema care o am este urmatoarea: in jocuri gen Far Cry, FEAR, Tomb Raider Legend, NFS MW si altele, (la rezolutia de 1280*1024) cand dau toate detaliile la maxim fragmenteaza, uneori destul de mult iar acum dispun de o suma de bani (150 euro) si vreau sa schimb ceva ca sa nu mai fragmenteze.  :cursing: Ce-mi recomandati - CPU XP64  la 3500, Ram cu 2 module de 512 GEIL ( 2-2-2-5 comand rate 1T, dual chanel kitt), sau placa video GeForce PX7900 GT Leadtek???
   Mentionez ca am incercat cu toate driverele si cele originale si cele de la Nvidia separat si impreuna si cu mai multe sisteme de operare (win xp sp1,2 X64) iar in 3DMARk 2005 scoate 4920 puncte,  3DMARk 2006 scoate 2250 puncte (acestea fiind cele mai mari scoruri obtinute).

Edited by sersead, 28 May 2006 - 10:15.


#2
mascotel

mascotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 05.05.2004
schimba placa video si faci un pic de OC daca vrei frecvente de 3500+
o sa se vada diferenta

#3
sersead

sersead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2006

View Postmascotel, on May 28 2006, 11:23, said:

schimba placa video si faci un pic de OC daca vrei frecvente de 3500+
o sa se vada diferenta
cum sa fac OC la CPU?

#4
mascotel

mascotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 05.05.2004
cauta si tu putine tutoriale...mi-e greu sa stau sa explic pas cu pas
bafta

#5
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
aproximativ aceeasi problema am si eu cu placa video 7900gtx, insa nu si in most wanted, doar in FEAR si in Lara Croft Legend. Iar in FarCry totul sta in patch-uri, fa'i jocului un update si se rezolva. In FarCry imi facea probleme doar la texturile apei! urmeaza sa o trimit la garantzie si eu, nu e o idee rea sa faci si tu lafel, asta in caz ca mai ai garantie! :P

#6
mascotel

mascotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 05.05.2004
aveti placi diferite si probleme diferite....(adica placa lui nu e suficient de potenta)
:D
dc sa o duca la garantie?

pt searsed...de unde esti?

#7
sersead

sersead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2006

View Postsersead, on May 28 2006, 15:00, said:

cum sa fac OC la CPU?
k. mersi oricum


View Postmascotel, on May 29 2006, 13:14, said:

aveti placi diferite si probleme diferite....(adica placa lui nu e suficient de potenta)
:D
dc sa o duca la garantie?

pt searsed...de unde esti?
sunt din Prahova. La jocuri am instalat toate patch-urile (Far cry patch 1.33), iar placa are 6 luni de cand am cumparat-o (mai are 18 luni garantie) dar daca o duc ce defect sa reclam???

Edited by sersead, 29 May 2006 - 15:03.


#8
mascotel

mascotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 05.05.2004
pai n-are nici o treaba,nu e defecta
:D
prahova...ce preturi la 7900GT ai acolo?!

#9
sersead

sersead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2006

View Postmascotel, on May 29 2006, 16:21, said:

pai n-are nici o treaba,nu e defecta
:D
prahova...ce preturi la 7900GT ai acolo?!
Nu m-am interesat inca (nu am avut timp) saptamana viitoare sper sa am cateva zile libere si o sa-ti spun ofertele la firmele (mai importate din PH)
Sti de unde sa iau un bios pentru placa mea video??

#10
mascotel

mascotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 05.05.2004
http://www.mvktech.net pt GT-ul tau actual

Edited by mascotel, 29 May 2006 - 21:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate