Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Barcelona

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2535 replies to this topic

#919
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006
A facut cineva intr-o singura zi ruta Barcelona-Valencia, cu plecare dimineata la prima ora si reintoarcerea seara tarziu.
Ma bate gandul sa trag o fuga pana la Valencia, pentru Orasul stiintelor si Industriei dar si pentru centrul vechi. Teoretic mi se pare o solutie viabila, practic ...???.

Deci, a fost cineva sau o sa merg doar eu? :D

#920
bembo

bembo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 03.04.2008
de bijuterii nu stie nimeni??? .............

#921
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postbabyblu, on Apr 11 2008, 12:38, said:

A facut cineva intr-o singura zi ruta Barcelona-Valencia, cu plecare dimineata la prima ora si reintoarcerea seara tarziu.
Ma bate gandul sa trag o fuga pana la Valencia, pentru Orasul stiintelor si Industriei dar si pentru centrul vechi. Teoretic mi se pare o solutie viabila, practic ...???.

Deci, a fost cineva sau o sa merg doar eu? :D

ai sa faci cel putin 3-4 ore cu trenul daca imi amintesc bine...cu masina n-as sti sa-ti spun...presupun ca e viabil, dar destul de obositor

#922
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006

View Postadrianatoma, on Apr 11 2008, 15:57, said:

ai sa faci cel putin 3-4 ore cu trenul daca imi amintesc bine...cu masina n-as sti sa-ti spun...presupun ca e viabil, dar destul de obositor

Daca solutia este viabila este perfect, oboseala pentru mine este...un fleac. Sunt obisnuita cu tururi de forta.
Stiam ca drumul pana la Valencia dureaza cam 3 ore. Merci pt raspuns. :D

#923
Transilvania

Transilvania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.08.2005

View Postbabyblu, on Apr 11 2008, 12:38, said:

A facut cineva intr-o singura zi ruta Barcelona-Valencia, cu plecare dimineata la prima ora si reintoarcerea seara tarziu.
Ma bate gandul sa trag o fuga pana la Valencia, pentru Orasul stiintelor si Industriei dar si pentru centrul vechi. Teoretic mi se pare o solutie viabila, practic ...???.

Deci, a fost cineva sau o sa merg doar eu? :D
Am fost eu chiar de cateva ori si sa sti ca se merita.Eu am avut noroc ca stiu traseul,am mai fost inainte de cateva ori prin Valencia.Ai varianta cu trenul si cea cu autobuzul,eu iti recomand trenul,dar e ceva mai scump,dar confortul e mai ok si ajungi si mai repede,si te lasa aproape de centrul vechi.Autobuzul are avantajul de a fi mai ieftin cu putin,dar statia de autobuz e ceva mai departe de centru si de Oceanograf.
Ai plecari incepind cu ora 7 dimineata din Bcn si ultima plecare din valencia la ora 20,astea sint valabile si la tren si autobuz.
Am facut o simulare si mi-a dat urm rezultate:Tren-plecare la 7.00 Bcn si sosire la 10.00 in Valencia,intoarcerea la 20.05 Valencia si sosire la 23.46 Bcn,costul total 57 euro.
Autocar-Plecare la 7.00 Bcn,sosire la 11.15 valencia,intoarcere la 20.00 Valencia si sosirea la 00.15,costul total 46 euro.Si la tren si al autobuz se da discount daca e ia bilet de dus-intors,asta e pretul total cu discount.
Mai multe informati incearca pe www.renfe.es  asta e pt trenuri si www.alsa.es pentru autobuze.

#924
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006

View PostTransilvania, on Apr 12 2008, 14:39, said:

Am fost eu chiar de cateva ori si sa sti ca se merita.Eu am avut noroc ca stiu traseul,am mai fost inainte de cateva ori prin Valencia.Ai varianta cu trenul si cea cu autobuzul,eu iti recomand trenul,dar e ceva mai scump,dar confortul e mai ok si ajungi si mai repede,si te lasa aproape de centrul vechi.Autobuzul are avantajul de a fi mai ieftin cu putin,dar statia de autobuz e ceva mai departe de centru si de Oceanograf.
Ai plecari incepind cu ora 7 dimineata din Bcn si ultima plecare din valencia la ora 20,astea sint valabile si la tren si autobuz.
Am facut o simulare si mi-a dat urm rezultate:Tren-plecare la 7.00 Bcn si sosire la 10.00 in Valencia,intoarcerea la 20.05 Valencia si sosire la 23.46 Bcn,costul total 57 euro.
Autocar-Plecare la 7.00 Bcn,sosire la 11.15 valencia,intoarcere la 20.00 Valencia si sosirea la 00.15,costul total 46 euro.Si la tren si al autobuz se da discount daca e ia bilet de dus-intors,asta e pretul total cu discount.
Mai multe informati incearca pe www.renfe.es  asta e pt trenuri si www.alsa.es pentru autobuze.

Mersi frumos pentru raspuns.
Eu ma gandeam sa merg cu trenul, sa fac mai intai o scurta oprire prin centrul vechi si apoi sa merg la Oceanograf. Sper sa termin plimbarea inainte de ora 20:00, insa nu cred ca este vre-o problema nici daca plec cu ultimul tren. Am insa o oarecare retinere din punct de vedere al sigurantei pe tren avand in vedere faptul ca o sa circul la o ora asa inaintata in noapte, respectiv 23:00, insa sper sa nu fie nici o problema.

#925
Transilvania

Transilvania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.08.2005

View Postbabyblu, on Apr 12 2008, 16:05, said:

Mersi frumos pentru raspuns.
Eu ma gandeam sa merg cu trenul, sa fac mai intai o scurta oprire prin centrul vechi si apoi sa merg la Oceanograf. Sper sa termin plimbarea inainte de ora 20:00, insa nu cred ca este vre-o problema nici daca plec cu ultimul tren. Am insa o oarecare retinere din punct de vedere al sigurantei pe tren avand in vedere faptul ca o sa circul la o ora asa inaintata in noapte, respectiv 23:00, insa sper sa nu fie nici o problema.
Nu trebuie sa-ti faci probleme de siguranta,nu sint probleme.

#926
yvonna

yvonna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 29.01.2008

View Postdanahd, on Apr 10 2008, 12:54, said:

Noi am facut pana in Pza Espanya in jur de 45 min pt ca oprit pe la toate terminalele si a mers mult pe stradute adiacente. Deci, cred ca pana in Pza Catalunya mai face vreo 25 min aproximativ.
Eu am prins un autobuz care era foarte plin si  nu a mai oprit pe nicaieri pana in oras. Maxim 25 de minute pana in Catalunya.

View Postadrianatoma, on Apr 11 2008, 15:57, said:

ai sa faci cel putin 3-4 ore cu trenul daca imi amintesc bine...cu masina n-as sti sa-ti spun...presupun ca e viabil, dar destul de obositor
Pnetru o sigura zi mai bine incerci Tarragona ( Rambla Noava, amfitetrul roman....)

#927
gabhip

gabhip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.06.2006
Buna ziua, la toata lumea!
A stat cineva la Aqua Hotel Aquamarina, Santa Susana?
Ceva informatii despre el?
Multumesc

#928
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005
Buna, a facut cineva rezervare pe site-ul asta www.xcapewithus.com?

E singurul loc unde pot sa gasesc cazare pentru Kaktus Playa in perioada din august in care vreau sa plec si nu imi spune nimic site-ul, nici nu prea am auzit sa fii facut lumea rezervare aici.

#929
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,088
  • Înscris: 07.07.2006

View Postgabhip, on Apr 14 2008, 16:42, said:

Buna ziua, la toata lumea!
A stat cineva la Aqua Hotel Aquamarina, Santa Susana?
Ceva informatii despre el?
Multumesc

Stiu pe cineva care a stat la un hotel din reteaua Aqua in Pineda, linga Susana. Camerele erau OK, avea o piscina, recetpia OK, a avut de comentat negativ despre masa - era mereu coada la intrarea in restaurant, era un soi de militarie, te organizau ei cum sa intri, unde sa stai, ca nu aveau destule locuri si a iesit o data si un scandal nasol (cu gesturi urite din partea stewarzilor) pentru ca intrasera cu o sticla de apa pentru copil cumparata de la barul hotelului, in conditiile in care oricum aveai apa gratuit in restaurant!?!?

#930
ralucatyo

ralucatyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.02.2008
Buna ,

a stat cineva la Camping Bon Repos din Santa Susana ? Suntem 5 persoane si un apartament acolo ajunge la 15 euro de persoana pe noapte . Mi se pare cam putin si ,normal ,cam suspect . Multumesc pentru raspunsuri .


Raluca

#931
clj

clj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2007

View Postraluca2005, on Apr 15 2008, 11:28, said:

Buna, a facut cineva rezervare pe site-ul asta www.xcapewithus.com?

E singurul loc unde pot sa gasesc cazare pentru Kaktus Playa in perioada din august in care vreau sa plec si nu imi spune nimic site-ul, nici nu prea am auzit sa fii facut lumea rezervare aici.


Buna, la Kaktus Playa mergem si noi de Paste. Noi am luat cazarea prin Perfect Tour care ofera acest hotel prin Der Tour. In 90% din sejururile individuale pe care le-am facut am luat cazarile prin Der Tour pentru ca sunt profesionisti. Nu am avut niciodata vreo problema cu hotelurile luate prin Der Tour de aceea apelez cu incredere la ei de fiecare data. Daca nu reusesti sa faci rezervarea prin site-ul de care ziceai tu, poti incerca sa-l iei si de la o agentie din Romania care este acreditata Der Tour.

#932
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005

View Postclj, on Apr 16 2008, 09:35, said:

Buna, la Kaktus Playa mergem si noi de Paste. Noi am luat cazarea prin Perfect Tour care ofera acest hotel prin Der Tour. In 90% din sejururile individuale pe care le-am facut am luat cazarile prin Der Tour pentru ca sunt profesionisti. Nu am avut niciodata vreo problema cu hotelurile luate prin Der Tour de aceea apelez cu incredere la ei de fiecare data. Daca nu reusesti sa faci rezervarea prin site-ul de care ziceai tu, poti incerca sa-l iei si de la o agentie din Romania care este acreditata Der Tour.

Pai de la o agentie il si iau. E 957 de euro, 9 zile, demipensiune. Pe internet e 832. Era o diferenta, dar nu as vrea sa risc. De-abia astept sa te intorci sa imi spui si mie cum a fost. Nu ma uita, te rog. Am luat deja biletele de la Blue Air, nu vreau sa plec noaptea, de-asta nu m-am bagat la Wizz si zilele astea vreau sa fac rezervarea.

#933
gabhip

gabhip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.06.2006

View Postabancor, on Apr 15 2008, 12:08, said:

Stiu pe cineva care a stat la un hotel din reteaua Aqua in Pineda, linga Susana. Camerele erau OK, avea o piscina, recetpia OK, a avut de comentat negativ despre masa - era mereu coada la intrarea in restaurant, era un soi de militarie, te organizau ei cum sa intri, unde sa stai, ca nu aveau destule locuri si a iesit o data si un scandal nasol (cu gesturi urite din partea stewarzilor) pentru ca intrasera cu o sticla de apa pentru copil cumparata de la barul hotelului, in conditiile in care oricum aveai apa gratuit in restaurant!?!?

Merci, dupa ce ma intorc comentez cu lux de amanunte.
Oricum la 3 stele nu am la ce sa ma astept.Ma intereseaza pozitia hotelului fata de gara, mancarea si curatenia din camere.
Oricum multumesc

#934
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,088
  • Înscris: 07.07.2006
Hotelul pare sa fie la 600 m de gara.

#935
clj

clj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2007

View Postraluca2005, on Apr 16 2008, 11:48, said:

Pai de la o agentie il si iau. E 957 de euro, 9 zile, demipensiune. Pe internet e 832. Era o diferenta, dar nu as vrea sa risc. De-abia astept sa te intorci sa imi spui si mie cum a fost. Nu ma uita, te rog. Am luat deja biletele de la Blue Air, nu vreau sa plec noaptea, de-asta nu m-am bagat la Wizz si zilele astea vreau sa fac rezervarea.

Stai linistita, cand ma voi intoarce povestesc aici cum mi s-a parut hotelul. Pe 3 mai revin in tara, asa ca cel mai probabil luni, 5 mai voi posta impresiile mele aici.

#936
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005

View Postclj, on Apr 16 2008, 15:40, said:

Stai linistita, cand ma voi intoarce povestesc aici cum mi s-a parut hotelul. Pe 3 mai revin in tara, asa ca cel mai probabil luni, 5 mai voi posta impresiile mele aici.

Am luat si eu legatura cu perfect tour fiindca am vazut ca mai multe persoane au fost multumite de ei si mi-au oferit un pret foarte bun pentru hotel, mai mic cu vreo 30 de euro decat la alte agentii. Probabil ca au deal-urile lor cu hotelul, cu Dertour, cine stie... Asa ca voi merge pe mana lor. De-abia astept sa te intorci, desi pana atunci voi fi facut deja rezervarea :).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate