Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

"Private folders" Si windowsXPreinstalat

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Bere

Bere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 08.06.2003
Hai noroc.
Am XP Pro, si am dat si eu "Make this folder private" din Folder Properties -> Sharing la cateva directoare.
Acum, intrebarea e: daca reinstalez windowsu' (asa cum fac eu lunar  :yeah baby  ), o sa pot sa mai accesez directoarele alea? Sau or sa ramana blocate?

Are cineva vre-o idee?
Multam!
Chhers!

#2
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
In primul rand nu e o idee asa desteapta sa reinstalezi Windows-ul lunar.. mai ales ca e vorba de XP care cu putin tuning te poate tine foarte mult fara nici o problema.

In al doilea rand, daca il reinstalezi, reinstaleaza-l pe CURAT, ca altfel nu are nici un rost (sa-l pui "peste")

In al treilea rand, daca tot ai ver. PRO, nu mai folosi simple file sharing ca pot aparea tot felul de probleme.

Ca sa eviti cazul de care ti-e tie teama, faci un backup inainte de reinstalare, apoi formatm, instalezi, si pui inapoi backup-ul :)

#3
Bere

Bere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 08.06.2003
Am OBS ca e destul de stabil, dar, am boala sa instalez mereu programe, sa le dezinstalez, si tot asa, pana se umple registry-ul, si apoi se misca ca o caruta! De-asta. In plus.. Si.. normal ca mereu pe curat. Mi-am facut partitie special pentru chestia asta!
Acum vreau sa pun 2003Server (a nu stiu cata oara!) cu modificarile pentru workstation (am gasit un pdf cu chestiile astea), si vroiam sa stiu daca o sa am probleme cu documentele. Am aflat totusi ca daca ai drepturi de administrator, cu simple sharing disabled, se poate schimba owner-ul fisierelor, chiar daca userul nu mai este valid. (asta zica-se ca ar merge sub XP, si cred, sub 2003)(dar sigur nu merge sub 2000).
Acum, intrebare din 2003. Se poate "improviza" un fel de "welcome screen" ca in XP? Ca restul membrilor familiei mele.. se uita la calculator ca la aragaz. Si era mai simplu pt ei sa "Click acolo unde scrie numele meu" decat sa scrie numele propriu-zis :)

#4
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
poti oricand sa te loghezi ca administrator (nu contul tau, ci cel implicit creat la instalare) si sa modifici ce vrei, unde vrei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate