Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

problema HDD

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
va rog ajutati-ma daca puteti...si stiti.  am fost la cineva cu hdd meu de 8gb de la un klc mai vechi pe care aveam instalat win 98se si am facut marea prostie sa il pun sa buteze de pe el... dupa cateva zile cand am ajuns aksa...un timp a mers dar deodata nu a mai vrut s aprimeasa curent si nu mai citea si se auzea un zgomot asemanator cu minge de pinpong care care de pe o masa. si asa imi face .... eu vreaus a folosec HDD ca sa transport informatii de gb sintro localitate in alta si vreau sa stiu adaca pot repara acel hdd

pls help..

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,582
  • Înscris: 15.06.2004
Cred ca s-a cam dus... Nu cred ca e de la faptul ca ai butat de pe el - iti facea figuri doar Windows-ul ca nu stia de driverele compului nou.
Posibil ca fiind deja destul de vechi, plus socurile de la transport sa il fi terminat.

#3
warmaster

warmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.07.2004
Cumpara un cooler de hdd si monteazal pe el... si vezi ce se intampla.. zgomotul ala e de la prea multa caldura, presupun ca el a  mers un timp la o temperatura ridicata. Treaba cu ventilatorul nu e garantata.. daca face de mult timp zgomotul nu o sa mearga... daca d-abia acum a inceput sa faca (1-2 saptamani) e posibil sa mearga.

#4
Lightang3l

Lightang3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2006
Sa nu faci prostia de ati cumpara un cooler!!! Nu merge e un sfat prost...yo am mai reparat ceva HDD-uri si iti zic yo ca e de la capul de citire...Singurul mod de al repara e sa-i dai un pumn zdravan (pe bune) poate ai noroc si se "deblocheaza" capul de citire(lovestel in timp ce merge)...Dupa care foloseste HDD Regenerator...e de dos...dar vezi sa nu fie DEMO....scaneaza...si dupa aia dai un Kill Disk cu alt program (Full Format)...noroc  

PS Vorbesc serios in legatura cu lovitul...la unele HDD-uri care le-am reparat a mers f bine...

#5
warmaster

warmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.07.2004
:nonobad:

Sper ca nu faci chestia asta toti membriilor de pe acest forum. Daca ai tu o parere, spui si atat... nu te apuci sa contrazici pe altii. Nu se poarta pe forumul asta chestii de genul asta, Lightang3l.
Asa ca ai grija.

#6
Lightang3l

Lightang3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2006
Mu am vrut sa ma port urat...na asta a fost intentia mea...dar un cooler chiar nu este solutia! Daca ar fi fost o problema de racire nu ar fi facut asa....chiar am ceva experienta cu HDD-urile si din aia am zis....

Oricum scuze daca te-am jignit sau asa ceva...dar dupa ce ca si-a pierdut HDD-ul mai da si banii aiurea pe cooler?  

Ideea ta cu coolerul este foarte buna...Yo am 2 Hdd-uri si am coolere pe amandoua...dar nu ii va rezolva lui problema

Inca odata....scuze daca te-am suparat cu ceva  :peacefingers:

#7
mihai770

mihai770

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 17.02.2004
dap... un pic de soc nu strica... dar nu stiu daca e bine cand e in functionare...

eu l-am pus pe muchia  mare pe o suprafata dreapta si am dat de 2 ori cu el de "pamant" ... si a plecat...
asta se intampla mai mult la WD alea vechi, EU asa am constatat !

PS: la cele mai mari de 20 gb nu faceti chestia asta decat daca chiar nu mai aveti solutii

#8
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
zimi si mie linku de unde pot sa download HDD Regenerator...plssss ca nu il gasesc pe retea ...si am sa incerc si faza cu lovitu



ps: lam lovit de cateva ori...!!! si mai mergea un timp   singura solutie ca sa pot scrie pe el era atunci cand mergea si daca se oprea ii scoateam alimentarea si o puneam iar...si tot asa pana terminam

#9
Lightang3l

Lightang3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2006

View Postvirusel2013, on May 16 2006, 13:37, said:

zimi si mie linku de unde pot sa download HDD Regenerator...plssss ca nu il gasesc pe retea ...si am sa incerc si faza cu lovitu
ps: lam lovit de cateva ori...!!! si mai mergea un timp   singura solutie ca sa pot scrie pe el era atunci cand mergea si daca se oprea ii scoateam alimentarea si o puneam iar...si tot asa pana terminam


Daca ai messeger...da-mi ID-ul tau si ti-l trimit eu FULL....ca nu-l gasesti full pe net!

Si iti zic si cum sa-l folosesti.... :console:

#10
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
id meu este `virusel2013`....pls help me...!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate