Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Combina frigorifica / frigider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6291 replies to this topic

#4123
Cos2k

Cos2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.05.2007
Caut si eu o combina frigorifica de maxim 60-65 cm latime cu un volum al frigiderului cat mai mare pentru o eventuala achizitie de Black Friday.

http://www.emag.ro/c...h/pd/ECHYTBBBM/
In afara de asta pe care am vazut-o intr-un Flanco si care pare OK la ce alte firme (eventual modele) sa ma mai uit? Samsung-urile RB... sunt prea mici. O alta alternativa ar fi RL56GEGIH (fara Digital Inverter; ce inseamna asta in afara de consum mai mare si lipsa 10 ani garantie?) care ar fi cam limita dpdv al capacitatii.

#4124
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009

 flavius18, on 16 noiembrie 2014 - 21:05, said:

eu as merge pe zanussi, este buna ca si firma, compresoare bune (am avut multi ani combina zanussi cu 2 compresoare) are volum mare si clasa energetica buna. insa depaseste bugetul
Alte opinii va rog.Stiu ca bugetul este foarte mic,incercam,poate il mai ridica spre 800 ron.
Daca nu...mergem pe sfatul domnului flavius 18.
Cu stima.

Edited by gi0, 17 November 2014 - 14:00.


#4125
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

 catavencuadelin, on 13 noiembrie 2014 - 17:42, said:

Salutare. Doresc sa achizitionez un congelator vertical cu 4 sau 5 sertare si am gasit o oferta la emag. Modelul "Congelator Hansa FZ206.3, 140 l, Clasa A+, H 125.2 cm, Alb" - la 1000 lei. Singurul inconvenient este ca nu stiu cum arata interiorul. Pe site scrie ca are 4 sertare, pe alte site-uri acelasi model are 5 spatii pentru depozitare. Intrebarile mele referitoare la acest produs: Stie cineva cat de buna este aceasta marca poloneza? Foloseste cineva acest model si imi poate spune cum este impartit in interior ?  Multumesc.


Am achizitionat produsul si am revenit cu informatia. Deci, produsul "Congelator Hansa FZ206.3, 140 l, Clasa A+, H 125.2 cm, Alb" comercializat de Emag, are 4 sertare + un compartiment cu usa batanta (conform imaginii din postul de mai sus). Inaltimea sertarelor este: 16cm tarcul/20cm frontul. Sper sa fie si bun.

Edited by catavencuadelin, 17 November 2014 - 17:24.


#4126
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 catavencuadelin, on 17 noiembrie 2014 - 17:23, said:

Am achizitionat produsul si am revenit cu informatia. Deci, produsul "Congelator Hansa FZ206.3, 140 l, Clasa A+, H 125.2 cm, Alb" comercializat de Emag, are 4 sertare + un compartiment cu usa batanta (conform imaginii din postul de mai sus). Inaltimea sertarelor este: 16cm tarcul/20cm frontul. Sper sa fie si bun.
parca ai garantia de retur in 30 zile in cazul in care nu-ti place

#4127
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 24.04.2007

 gi0, on 17 noiembrie 2014 - 13:59, said:

Alte opinii va rog.Stiu ca bugetul este foarte mic,incercam,poate il mai ridica spre 800 ron.
Daca nu...mergem pe sfatul domnului flavius 18.
Cu stima.

Bugetul limiteaza drastic alegerea, practic nici nu exista alt criteriu de alegere:

http://www.altex.ro/...2601-227l-a-alb

cine e luxor??

un pic peste, dar incepe sa se numeasca frigider:
http://www.altex.ro/...353-212-l-a-alb

In rest sunt numai frigidere de max 1 m inaltime.

Edited by mstanciu, 17 November 2014 - 22:49.


#4128
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

 flavius18, on 17 noiembrie 2014 - 20:41, said:

parca ai garantia de retur in 30 zile in cazul in care nu-ti place

Since nu stiu despre aceasta garantie ... teoretic orice produs ar trebui sa aiba. Oricum, l-am pus in functiune si sunt foarte multumit de el. Este silentios, ingheata destul de repede, este spatios, accesul la serare se face foarte usor (nu trebuie deschisa usa mai mult de 90 grade pentru extragerea serarelor) . Functionalitate in timp ramane de explorat, pana acum recomand achizitia lui. Este un raport bun calitate/pret.

#4129
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Cam astia sunt banii alocati pentru achizitie (maxim 1300 lei) si am redus cautarile la doua modele. Astept parerile voastre pro si contra (brand, consum, zgomot si altele).

Whirlpool WBE3114W

Arctic AK 386B+

#4130
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Eu nu inteleg cum omul se codeste la achizitionarea unui frigider dar cind e vorba de telefon cu ncf, gps, s.a. odata sar din buzunar inca 3-500lei ca e "misto"
Doua trude de firme ai ales , fiabilitate "0" barat , daca se defecteaza vap[orizatorul se schimba cu flexul, in garantie merg dupa cu ti-e norocul.
La achizitie electrocasnice cu folosinta indelungata se tine cont intradevar de un anume buget dar nu de austeritate - dupa suferi ca un ciine .
Firme cu traditie : AEG, Electrolux, Whirpool , Gorenje , restul copy paste.

#4131
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

 xilo, on 19 noiembrie 2014 - 17:23, said:

daca se defecteaza vap[orizatorul se schimba cu flexul
Si la care frigider/combina nu e asa?

#4132
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 xilo, on 19 noiembrie 2014 - 17:23, said:

Eu nu inteleg cum omul se codeste la achizitionarea unui frigider dar cind e vorba de telefon cu ncf, gps, s.a. odata sar din buzunar inca 3-500lei ca e "misto"
Doua trude de firme ai ales , fiabilitate "0" barat , daca se defecteaza vap[orizatorul se schimba cu flexul, in garantie merg dupa cu ti-e norocul.
La achizitie electrocasnice cu folosinta indelungata se tine cont intradevar de un anume buget dar nu de austeritate - dupa suferi ca un ciine .
Firme cu traditie : AEG, Electrolux, Whirpool , Gorenje , restul copy paste.

E un Whirlpool in optiunile lui.

#4133
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
whirlpool ! beeeton !

#4134
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
La care sunt gindite sa fie fiabile (Gorenje) , arata la design mai robuste dar au materiale de calitate , compresoare Danfoss , plastic ce nu se rupe la rece , sertare care se deschid cind e inghetat in congelator etc .
La cele amintite sunt identice la vaporizatoare cu celelalte cu deosebirea ca vin cu pori si lipituri slabe direct din cutie, nui un caz a fost mentionat pe forum .

 horatziu, on 19 noiembrie 2014 - 17:28, said:


E un Whirlpool in optiunile lui.

Ai dreptate !
Dar face ca si la contractele cu telefonia mobila , una scrie in reclama ( a se citi titlul ) si alta la incheierea contractului ...Posted Image

#4135
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,317
  • Înscris: 21.01.2009
E un topic la importante " combina frigorifica ...." .  Continua acolo .

Edited by ggelu, 19 November 2014 - 17:36.


#4136
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
So... la banii aia sa inteleg ca balanta trage spre whirpool? Sau la plaja aia de bani chiar nu conteaza?

Edited by grinci, 19 November 2014 - 18:21.


#4137
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
danfoss nu mai exista ,acum e secop ,austria ,iar pe whirlpoolul actual le gasim in dotare. combina mea luata recent e cu asa ceva .

#4138
aramisvladut

aramisvladut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.11.2014
Trebuie sa cumpar o combina frigorifica cu un buget limitat (cam 18 mil lei) si m-am gandit la Gorenje RK6191KX pe care l-am gasit la un pret bun (aprox. 17 mil.) http://www.sevillael...bcat=4&sel=3306 . Are doar 2 ani garantie, din pacate, compresor Secop din cate mi-au spus la telefon, insa piesele sunt asamblate in Turcia :-( Nu am mai cumparat nimic de la ei, nu stiu daca e serioasa firma; are review-uri bune pe compari.ro. Stie cineva ceva de Sevilla electrocasnice?Ziceau ca il transporta cu Cargo.
Mi-ar fi placut mai mult un Liebherr CU3503,pt ca e...Liebherr, insa e prea mic, doar 181 cm si mai ales congelatorul doar 91l. Prefer ceva aproape de 100l capacitate.
Ce parere aveti? Multumesc

#4139
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,078
  • Înscris: 17.03.2005
Tot aud Gorenje in sus, gorenje in jos...fiabile,bune, etc...
Am eu, nu un electrocasnic, si combina, si plita, micro....cel mult normale, in niciun caz vreo minune..multe sunt cel mult mediocre iar alea bune sunt mult prea scumpe pt numele asta...

#4140
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014

 gi0, on 17 noiembrie 2014 - 13:59, said:

Alte opinii va rog.Stiu ca bugetul este foarte mic,incercam,poate il mai ridica spre 800 ron.
Daca nu...mergem pe sfatul domnului flavius 18.
Cu stima.

In oferta de Black Friday la Flanco apare Combina frigorifica Arctic AK315P+ cu 780lei. Aceeasi combina la Domo cu 850lei, iar la altex 870 sau 750 pret la schimb. Desi e Arctic, nu cred ca ai cum sa gasesti ceva mai bun in 800 lei. Daca vrea frigider si nu combina, era un Whirpool ARC2353 cu 850/730 la schimb - Altex. Mai sunt Luxor, Hansa la preturi de 600-800. Studiaza ofertele pdf din topicul http://forum.softped...ck-friday-2014/ si asteapta sa vezi si oferta emag, poate prinzi si alte firme/modele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate