Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Caut meseriash "batran" pt reglaj geometrie tv

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
direct

direct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.04.2006
De ce nu intelegi?Nu ai cum sa faci tv-ul ala sa se vada mai bine...poate te ajuta...Sony nu mai e facut de Sony...Jvc nu mai e facut de Jvc...etc...Pe primul loc la producatori acum este pretul de productie..de ce sa puna un tub de 150 euro si sa scada vanzarile la juma cand pot pune un tub de 70 euro si se tripleaza vanzarile....Din aceasta cauza firme ca Grundig,Loewe au fost vandute sau Lg-Philips a dat afliment...

#20
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Pentru miniteh

La care buton te referi cand spui "TV" ?
Cumva cel de iesire din teletext sau revenire din AV ?

#21
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,635
  • Înscris: 06.03.2005
Sa ne anunti cind reusesti sa faci varza tv-u poate vor invata si altii din experienta asta.Dar parca au mai fost unii pe aici care au reusit acesta "performanta" cu ceva efort e drept.

#22
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006
Nu va mai bateti capul cu geometria, oricum nu veti reusi s-o reglati mai bine decat a fost din fabrica.

Nu exista CRT plat cu geometrie perfecta. Nu e vorba de pret. Poti sa-ti iei un CRT de 80 de milioane, ca daca il iei la bani marunti tot o sa observi aberatii geometrice.

#23
miniteh

miniteh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 29.11.2005

 krone, on Apr 28 2006, 08:50, said:

Pentru miniteh

La care buton te referi cand spui "TV" ?
Cumva cel de iesire din teletext sau revenire din AV ?
E vorba de butonul de revenire din AV, cel care are ca simbol pe telecomanda un patrat.
Daca ai mai facut asa ceva si ai multa rabdare si pe o mira de control, nu pe imagine in miscare, s-ar putea sa obti ceva imbunatatiri, daca nu, macar te alegi cu ceva cunostinte noi. In orice caz noteaza toate valorile initiale, ca sa poti reveni la ele si nu se va intimpla nimic.
Eu am mai spus aici pe forum, ca ecranele Sony au probleme mai ales de convergenta, dar au sarit ca arsi unii, ca nu e adevarat, ca a lui merge bine.I-am lasat in pace, erau exceptia, care confirma regula.

#24
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Pentru miniteh

Merci

Am incercat amindoua variantele si nu merge.
Modelul este kv29fx20.

Mai sti si alte proceduri pentru Sony?

10x

#25
miniteh

miniteh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 29.11.2005

 krone, on Apr 28 2006, 22:48, said:

Modelul este kv29fx20.

Mai sti si alte proceduri pentru Sony?

10x
KRONE da-mi o adresa de e-mail sa-ti trimit service manualul. Are peste 8MB

#26
elciupahabra

elciupahabra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.03.2005

 porscheg, on Apr 25 2006, 03:23, said:

Nu e OK la geometrie e foarte larg Daca imi spui exact erorile pe care le ai incerc sa te ajut Ai distorsiuni pe verticala pe orizontala pe Est-Vest ? sunt si distorsiuni de convergenta cum si cand au aparut defectele de geometrie etc

Sal,

Thx, hai sa ne "auzim" pe yahoo msg. niku meu: elciupahabra

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate