Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Ibiza

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#91
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
palma e cel mai boring place ever!! :D

#92
danflisc

danflisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.09.2006
plecam 4 in IBIZA in 24 iunie cu Paralela, in San Antonio la Bellamar Hotel .....Cine are ce spune ceva despre aceasta destinatie va rog sa ne faceti placerea de a ne delecta cu experienta voastra.

#93
danflisc

danflisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.09.2006

 dany24ro, on May 8 2008, 21:13, said:

noi suntem 7 si vrem sa plecam spre sf. lui Iunie 8 zile....
dincate vad pe IBIZA nu prea se inghesuie lumea...noi suntem 4 dar cu paralela 45 di 24 iunie in san antonio....poate facem gasca mai mare

#94
bennyman

bennyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 14.05.2008
Eu m-as duce in septembrie in ibiza dar din cate am citit din posturile voastre cazare-mancare-distractie ajunge cam la  2000 de euro  si ma indoiesc ca face vacanta asta 2000 s-au poate ma insel...orcum ma gandesc ca daca mergi acolo ori spargi bani ori nu mergi decat  sa stai doar la hotel si pe plaja,daca a-ti putea sa-mi spuneti pe  7 zile cam ce suma as avea nevoie sau in ce suma v-ati incadrat si a-ti avut parte de distractie la maxim si aici ma refer la bautura cluburi si cat mai mult desfrau :) tin sa precizez ca cu 1000 de euro transport-cazare plus distractie am rupt cluburile din Amsterdam anu trecut timp de 5 zile daca a a fost cineva si in Amsterdam la distractii si in Ibiza i-as fi recunoscator daca mi-ar putea face o comparatie legata de viata de noapte.
Multumesc anticipat.

#95
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
salut!
aveti idee cum este vremea in septembrie in Ibiza?
vreau sa merg acolo intre 13 si 20 septembrie
multumesc!

#96
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
am gasit masina de inchiriat cu 120 E
merita sa inchiriezi masina pe insula?sau o iau degeaba?

#97
p0rk

p0rk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.03.2008
Sal,vreau sa merg intre 1iulie si 8 iulie.Ceea ce vreau eu sa intreb e daca ies mai ieftin daca imi rezerv intrarea direct de pe site-ul cluburilor.De exemplul pe siteul clubului Privilege,miercuri la Meganite,intrarea te costa 25 euro.

#98
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
asa putina lume sa fi fost in Ibiza?

#99
nirrti

nirrti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.12.2005

 GERULA2006, on May 29 2008, 23:30, said:

salut!
aveti idee cum este vremea in septembrie in Ibiza?
vreau sa merg acolo intre 13 si 20 septembrie
multumesc!

Poti sa iti faci rezervare linistit in perioada aia pentru ca e destul de cald. Adica, anul trecut puteai sa porti maneca scurta si pe 6 decembrie.
Oricum pana cand nu se inchid discotecile mari- adica sfarsit de septembrie, Ibiza e plina de turisti.
In ceea ce priveste inchirierea unei masini, cu siguranta gasesti mult mai ieftin de 120€/zi si chiar ti-as recomanda o masina, pt. ca sunt multe locuri frumoase, la care nu ai acees cu autobuzul.
Bafta!

#100
mociulica

mociulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 22.02.2008
a fost cineva de revelion in Ibiza????
puteti sa-mi dati ceva info despre perioada asta?Este ceva activitate in perioada asta si mai ales cum este vremea?
mersi

#101
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
am rezevat masina pe net cu 119 euro 7 zile!
eu zic ca este avantajos!

#102
danflisc

danflisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.09.2006
am revenit din Ibiza. a fost mai mult decat fantastic.Iar faptul ca sunt extrem de putini romani acolo iti confera o stare de confort deosebit. cine vrea o experienta desavarsita cu peisaje de vis de neuitat in care paradisul pare ca in sfarsit este in fata ochilor tai nu are decat sa urce in avion cu aceasta destinatie si nu va regreta. voi mai posta in masura in care imi va permite timpul si imagini.

#103
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
salut!
in afara ce cluburi ai ce sa vezi?
sunt peisaje misto?
unde sa mergem sa vizitam?
te rog zi mai multe detalii!
multumesc!

#104
danflisc

danflisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.09.2006

 GERULA2006, on Jul 8 2008, 10:42, said:

salut!
in afara ce cluburi ai ce sa vezi?
in primul rand Ibiza nu inseamna numai cluburi....este doar un motiv de a atrage turisti si in mod special tinerii englezi, nemti, olandezi care sunt consumatori de muzica house....pentru asta cluburile au o strategie din iunie pana in septembrie sunt invitati cei mai buni dj din lume. Am fost in Amnesia si nu m-a dat pe spate....sunt cluburi in Mamaia mult mai soft. Numai ca in Mamaia nu vine Tiesto ca rezident tot sezonul iar cluburile nu sunt pline de fitzosi si manelisti ci de tineri carora le place viata si distractia.
Ibiza inseamna Hippy market cu articole de vestimentatie si extrem de multe si diversificate accesorii care mai de care mai interesante.
Ibiza inseamna o pleiada de plaje aproape salbatice cu un exotism naucitor in care stancile abrupte sunt mangaiate de valurile line si nepericuloase ale Mediteranei, o Mediterana mai limpede ca nicaieri altundeva.
Ibiza inseamna o impletitura de munte plin de vegetatie si coaste aride din roca vulcanica care coboara pana in mijlocul apei.
Ibiza inseamna orasele cu arhitectura specific mediteraneana in care stradutele inguste te imbie sa le strabati pentru a descoperi localuri si terase micute in care esti servit cu zambetul pe buze cu Sangria, paella, jambon de porc iberic preparat pe protap si cu cele mai proaspete si incitante fructe de mare.
Ibiza inseamna orasele de coasta si porturi de ambarcatiuni de agrement cu care poti colinda coasta de la sud la nord si de la est la vest.
Ibiza inseamna vestigii milenare care atesta prosperitatea inca din antichitate a locuitorilor acelor vremuri.  
Ibiza Town noaptea, inseamna promenada in cetatea veche plina de restaurante, cafenele si magazine de firma si nu numai, inseamna catedrala catolica din varful vechiului oras de unde poti vedea in toata splendoarea tot orasul si portul plin de ferryboat-uri si imense nave de croaziera care iti taie respiratia.
Ibiza inseamna o retea rutiera foarte bine pusa la punct in care daca ai ratat drumul spre un obiectiv, oras sau plaja exotica, urmatorul giratoriu sau alta intrare spre destinatia dorita te ajuta sa nu pierzi timpul ratacind. De fapt nici nu ai cum sa te ratacesti deoarece distantele intre orase fiind foarte mica de ordinul a cativa km.
Ibiza inseamna foarte mult agrement acvatic incepand de dimineata si terminand dincolo de apusul soarelui. Cred ca ati fi foarte curiosi sa zburati cu parasuta la momentul in care soarele apune inghitit de mare, sa explorati adancuri acvatice pline de corali si pesti exotici, sa navigati cu peste 100 km pe ora pe apa fara valuri a Mediteranei sau sa prindeti apusul saorelui in mijlocul marii, departe de coasta cu muzica, bautura si mancare. Iar toate astea la un pret rezonabil.
Ibiza inseamna civilizatie, servicii ca la carte si mai ales respect pentru client. Nimeni nu isi permite sa iti creeza vreun disconfort iar bacsisul aproape ca iti este jena sa il dai, iti primesti restul pana la ultimul cent. Nimeni nu incearca sa te pacaleasca cand iti recomanda ceva anume.  
Asta este si probabil nu numai, impresia care mi-a lasat-o Ibiza.
Te felicit ca ai ales aceasta destinatie si pentru faptul ca ti-ai inchiriat auto. Vei avea ce vedea in fiecare zi. Iti trebuie doar o harta a Ibizei, dar una mai amanuntita care sa aiba o legenda amanuntita privind locurile de vizitat si un ghid turistic in care vei gasi toate destinatiile posibile incepand de la plaje salbatice amenajate si neamenajate(diferentiate prin faptul ca au sau nu au punct de salvamar si asistenta sanitara) numite cala in limba lor catalana cred si ca un amanunt cauta pe harta locurile care sunt ca niste golfuri( acolo vei gasi niste privelisti deosebite) iti recomand Cala Llonga, Cala Salada si Cala de Bou sau Boix, hippy market-uri unde seara sunt concerte rock in aer liber, un fel de Cenaclul Flacara la noi, porturi, grote, pesteri, vestigii istorice.
Am obosit. Incerc sa pun si cateva fotografii.

#105
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
iti multumesc pentru descrierea facuta si pentru sfaturi!
sa imi fac o idee cit este sa inchiriezi un scuter pe apa sau sa te dai cu parasuta?
multumesc inca odata si astept poze!

#106
nirrti

nirrti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 28.12.2005

 danflisc, on Jul 4 2008, 16:55, said:

am revenit din Ibiza. a fost mai mult decat fantastic.Iar faptul ca sunt extrem de putini romani acolo iti confera o stare de confort deosebit. cine vrea o experienta desavarsita cu peisaje de vis de neuitat in care paradisul pare ca in sfarsit este in fata ochilor tai nu are decat sa urce in avion cu aceasta destinatie si nu va regreta. voi mai posta in masura in care imi va permite timpul si imagini.


Sunt extrem de putini romani TURISTI, dar te asigur eu ca Ibiza e full de smecherasi romani, ca in toata Spania. Daca mai mergi pe acolo vreodata si esti interesat sa ii intalnesti, spune-mi si iti recomand eu niste locuri - in special baruri unde e plin. :nonobad:
A, si inca o chestie , sunt doua magazine alimentare unde poti cumpara alimente romanesti si chiar si un restaurant romanesc ( pret pt. o ciorba de burta- 7.20 euro).
   De revelion nu as recomanda Ibiza, deoarece 70% din localuri sunt inchise, e destul de deprimant si in plus nici nu  poti faci plaja.

#107
monkry01

monkry01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.11.2007

 GERULA2006, on Jul 2 2008, 14:13, said:

am rezevat masina pe net cu 119 euro 7 zile!
eu zic ca este avantajos!

Salutare,

Eu plec pe 22 Iul.M-ar ajuta daca mi-ai spune site-ul de unde ai inchiriat masina.Cea mai buna oferta pe care am gasit-o pt 7 zile e aprox 190 euro si ma gandeam ca poate ai gasit un site mai bun.Daca mai e cineva care pleaca in perioada asta da-ti de veste.

#108
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
acum este 140 dar in perioada in care pleci tu cred ca este scump
www.amigoautos.com

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate