Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

comisioane asociatie proprietari

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023
Explicatia e simpla, sunt intarzieri de citiri.
Pe langa pierderile cauzate de faptul ca sensibilitate apometrelor e diferita, cel principal inregistreaza mai mult decat cele secundare.

#56
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,326
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajTalkabout, pe 19 aprilie 2024 - 08:44, a scris:

Mai sunt.. pierdere de apa pe care o platim cu totii si pe care nimeni nu vrea sa o rezolve. 4-5 lei / apartament. Asta chiar dupa ce ii baga la pausal pe aia care nu au dat citirea de apa.
2 lei aici, 5 dincolo, 10 dincolo, si asa se aduna


Nu e mereu adevarat ce spui.
Eu ca pers fizica am transferat prin BT Pay unei alte persoane fizice o suma, si m-a comisionat la transfer (nu stiu daca si pe ala, la incasare).
Apoi eu mai platesc asociatia uneori si din contul meu de ING si niciodata nu am fost pe minus sau pe plus. Asta inseamna ca nu am comision din ING catre BT-ul lor, si nici ei nu au comision de incasare cand primesc de la alte banci prin virament.

Ai subliniat bine ce am afirmat eu, si e corect ce am spus eu, dar tu nu ai folosit transferul bancar BT-BT, adica transfer catre contul IBAN al celuilalt din BT, cand ai trimis banii cu BTPay.
Asta se intampla la BT si nu numai, cand clientii nu cunosc lista de tranzactii care e gratuita si care tip de tranzactii sunt comisionate.
De exemplu ai comision interbancar la BT, cand faci transfer bancar catre un cont IBAN din alta banca, dar mutarea banilor intre un card BT si alt card bancar de la alta banca nu e comisionata.

Edited by wertyck, 19 April 2024 - 11:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate