Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Banca imi cere justificativ fonduri - poate bloca o tranzactie urgenta?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

View Postloren2, on 16 aprilie 2024 - 22:02, said:

Eu daca i-am luat masina si casa copilului care n-are castiguri, ce face statul ala civilizat, ii confisca masina si casa?
Sau mai nou e ceva gresit ca parintii sa munceasca pentru copilul lor?
Da, stim, tu esti atat de sarac incat nici pentru tine nu iti permiti, de aici si frustrarea si dorinta sa se confiste munca altora, ca din munca ta n-are nimeni ce confisca ca abia ajunge de un parizer.
Posted Image

View Postloren2, on 18 aprilie 2024 - 11:25, said:

Dacii liberi n-au astfel de povesti ca nu au bani de rulat prin banci.
In viata ori ai bani, ori ai libertate, nu poti avea niciodata ambele, deci dacii liberi n-au bani, au doar libertate.
Uite, deși se vede de la o poștă că nu le ai p-astea cu economia, legile, logica sau realismul, eu îți mulțumesc pt că mă consideri că sunt un om sărac dar liber. Și că mi-am învățat copiii să-și facă bunurile astea singuri Posted Image Și am reușit toți, fără frici și fără să fim frustrați de legi, UE, guverne, 5G sau dâre pe cer.

Edited by johndoes, 18 April 2024 - 11:37.


#56
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012

View Postloren2, on 17 aprilie 2024 - 13:53, said:

Tot insisti ca exista, dar nu poti indica nici un articol care macar sa poata fi interpretat gresit de catre tine ca ar trebui sa justifici.

ONPCSB are alt rol, nu ala pe care il suspectezi tu, ma crezi?

Mergi bossulica la orice banca si intreaba, ca tu vad ca le stii pe toate din fotoliu. Posted Image

#57
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 13.06.2005
Daca depui zece zile la rand 9k€ nu te întreabă nimic...verificat. Pt 20 de zile să încerce altcineva...

 loren2, pe 18 aprilie 2024 - 11:25, a scris:

nu poti avea niciodata ambele, deci dacii liberi n-au bani, au doar libertate.

Posibil sa fie și excepții, dar aia care nu au bani nu au nici libertate. Să muncești 12 ore pe 3k (lei nu euro) nu e libertate. Sa votezi cum zice primarul sau nu știu care guru iar nu e libertate...

Edited by dansysro, 18 April 2024 - 15:15.


#58
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,887
  • Înscris: 25.01.2007

Vizualizare mesajloren2, pe 18 aprilie 2024 - 11:25, a scris:

Vezi rapoartele facute de bancile centrale si alte institutii de reglementare in domeniul bancar.
Apar in rapoartele alea tranzactii de milioane de euro facute cu prioritate de catre banci comerciale in si din conturile unor persoane puse sub interdictie pentru ca sunt puse pe lista de persoane ce finanteaza terorismul.
Anual autoritatile fac astfel de rapoarte si mai dau si cate o sanctiune sa para ca muncesc ceva.

In schimb daca pune un amarat 10000 ca sa plateasca factura pentru o masina la mana a doua la un dealer auto, imediat se activeaza bancherul sa mimeze ca apara tara de finantarea terorismului.


Nu, de la teroristii liberi, de la traficantii liberi...
Dacii liberi n-au astfel de povesti ca nu au bani de rulat prin banci.
In viata ori ai bani, ori ai libertate, nu poti avea niciodata ambele, deci dacii liberi n-au bani, au doar libertate.
Nici naiba nu poate verifica lista aia, are vreo 800 de pagini de persoane sanctionate in ue. ca sa nu mai zic cat de clare sunt persoanele. Pe langa lista aia ar trebui verificate persoanele expuse politic, ar trebui persoanele cu risc de plata din fonduri ilegale, mai este si ceva verificare pentru cripto...
un exemplu:
EU reference number: EU.2301.53
Legal basis: 2017/404 (OJ L63)
Programme: AFG - Afghanistan
Identity information:
• Name/Alias: Abdul Habib
• Name/Alias: Agha Jan Alizai
• Name/Alias: Loi Agha
• Name/Alias: Haji Loi Lala
• Name/Alias: Agha Jan Alazai
• Name/Alias: Hajji Agha Jan
• Name/Alias: Abdul Habib Alizai Title: Haji Function: Has managed a drug trafficking network in Helmand Province, Afghanistan
• Name/Alias: Haji Agha JanAlizai
Birth information:
• Birth date: 1967 Birth place: Unknown country
• Birth date: 15/10/1963 Birth place: Unknown country
• Birth date: 1957 Birth place: Unknown country
• Birth date: 14/02/1973 Birth place: Unknown country
• Birth place: Afghanistan, Kandahar
• Birth date: Circa Birth place: Afghanistan, Musa Qala District, Helmand Province, Yatimchai village Remark: Yatimchai village, Musa
Qala District, Helmand Province, Afghanistan
Citizenship information:
• Citizenship: Afghanistan
Remark: INTERPOL-UN Security Council Special Notice web link: https://www.interpol.int/en/notice/ search/un/1684147

#59
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Se puteau lucra cred că cu finteckuri și nu se cer justificări poate.
Exista oricum persoane care fac trafic și infracțiuni mari, unele mana in mana cu autoritățile și nu pățesc nimic. Faptele lor se prescriu in tocmai 5 ani. Nu întâmplător 5 ani, când în mod normal infracțiunile n-ar trebuie sa se prescrie niciodată.

Lozincile și legile in general sunt pt căței.
Domnul bugetar Iohannis 7 case nejustificate, sau justificate in bascalie. Nu puteai lua case din meditații, e clar că au fost treburi cu statul. Și asta e doar un mic exemplu. Chiar să dai niște salarii nesimțite de mii de euro echivalentul unui jumate de locuința pe luna unor bugetari de prin conduceri gen europarlamentari care freaca menta aiurea cu amprenta de CO2 si apoi sa ai pretenția să fie gușterul cuminte și să trudească in sarakie e jignitor.

Dar nu-i nimic că gușterii ăștia de la șaibă cu 12 ore de munca pe zi care pierd și 65% din salar in dări sunt susceptibili de fraude și nu mai prea au voie sa cumpere locuințe. Și așa o statistica arata că cei mai mulți proprietari de locuințe din Europa sunt in Ro și Bosnia. Ori cum își permit acești prăpădiți sa fie ei propetari când atâta amar de buline mai de la vest sta in chirii sau chiar în boscheți.

Casele ar trebui lăsate goale și să fie luate de magnați și firme si apoi inchiriate, așa e noua gândire. Sa locuiești ca in Japonia în coteț și să muncești că robotul până te defectezi și ești casat.

Orice sistem a creat opozanți daca există nemulțumiri și prea multe incorectitudini. Haiducii cândva, dacii liberi azi, rezistii și multi alții sunt exemple.

Edited by cipri2bau, 18 April 2024 - 16:13.


#60
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,713
  • Înscris: 13.03.2005
Te înșeli cu fintech-urile.
Și ele cer justificări, si dacă apar "fluctuații" în comportamentul de lucru pe cont și transferuri mari, îți este  blocat contul automat de către softul de monitorizare.
Persoanele care fac trafic sau evaziunea fiscală preferă să cumpere conturi de Revolut și rulează banii prin ele până le blochează sistemul de monitorizare cu inteligență artificială Revolut. Și bubele se sparg în capul titularilor care și-au vândut contul pentru 50 euro sau 100 lei.

Edited by wertyck, 18 April 2024 - 18:27.


#61
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 16.06.2006

 cipri2bau, on 18 aprilie 2024 - 16:11, said:


Domnul bugetar Iohannis 7 case nejustificate, sau justificate in bascalie. Nu puteai lua case din meditații, e clar că au fost treburi cu statul.
Iar incepeti.
Imi cer scuze de offtopic.

Dragnea e sarac ca are numai o casa si KWI are 7.
Nu-i iau apararea lui KWI dar documentativa intai sa aveti prejudecati.

Casele alea 7 nu sunt vile.
Unele sunt case de 150-200mp si ceva teren pe stradute prin SB si altele sunt apartamente in curti comune.
Imobilul unde era o banca chirie l-au pierdut pentru ca cei care l-au vandut au facut acte de proprietate/retrocedare cu mizerii.

Nu mai puneti placa Latrina3.
Uitati-va bine si la alti politicieni si evaluati-le averile.
O sa realizati ca KWI e modest pe langa astia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate