Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Recomandare suport tableta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
blackwave

blackwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.10.2011
Salutare,

Rog sa-mi recomdati un suport pentru tableta pe care o folosesc la masina respectiv Galaxy Tab S5e 10.5".

Ideea este in felul urmator, folosesc tableta pe care am mentionat-o la masina pentru GPS si cu ajutorul unui suport o atasez de parbriz doar ca de-a lungul timpului am schimbat mai multe suporturi fiindca, ba s-a rupt suportul, ba s-a dezlipit ventuza de parbriz iar acum chiar nu stiu ce suport pot sa achizitionez in asa fel incat sa nu mai intampin problemele pe care le-am mentionat anterior.

Va multumesc!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,210
  • Înscris: 22.05.2003
Chiar ai nevoie de o tableta de 10 inch pentru navigatie?
E prea grea ca sa exise un suport cu prindere pe parbriz sau un gaurile de ventilatie.
Esti cumva sofer de tir?

Indiferent de masina, un telefon face fix acelasi lucru si e mai mic.

#3
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 27.09.2006

View Postblackwave, on 14 aprilie 2024 - 22:37, said:

Rog sa-mi recomdati un suport pentru tableta pe care o folosesc la masina respectiv Galaxy Tab S5e 10.5"...
Tableta e grea si inertia isi spune cuvantul. Cel mai simplu e cu magneti.
Cauta pe youtube dupa "diy tablet holder for car" si vei gasi destule idei.
Cam asa ceva as zice ca e o solutie fezabila: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_Zz3rWmzOBo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by acvaristul, 15 April 2024 - 07:40.


#4
yokolen

yokolen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.08.2023
https://www.emag.ro/...k/pd/D3JDDKMBM/

totusi o varianta in gurile de aerisire frontale este mai sigura

#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,762
  • Înscris: 12.09.2015

View Postyokolen, on 15 aprilie 2024 - 10:14, said:

https://www.emag.ro/...k/pd/D3JDDKMBM/

totusi o varianta in gurile de aerisire frontale este mai sigura

Le poate rupe(fantele gurilor de aerisire),asa am patit eu.

Si eu eram curios ce as putea folosi pentru o tableta/ Waze.Offtopic,asa buna este Galaxy Tab S5e pentru receptia GPS?? Am folosit mai multe telefoane de la Motorolla la Samsung si cu toate am avut probleme la drum lung ,receptia GPS a fost deficitara la ele.Banuiesc o posibila ecranare partiala a semnalului undelor electromagnetice in masina mea si de aici problemele ce le intampin cu receptia .Am vazut ca navigatiile chinezesti vin cu un amplificator GPS ,cele dedicate pe fiecare model de masina ce se gasesc pe Aliexpress ..

#6
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006
Eu am pus 2 suporti precum asta pe bord, acoperind CD playerul din fabrica, pentru o tableta de 9inch.
Sta fara probleme si ramane acces si la Cd playerul masinii, dar depinde daca bordul permite.

[ https://images.prom.ua/5087053508_w640_h640_avtoderzhatel-xo-c55ac96a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se vad in stanga si dreapta butonului de avarie, imediat sub grilele de aer de pe mijloc.
[ https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/eyJmbiI6IjNsbzg5aTZyODM2ZzEtQVVUT1ZJVFJPIiwidyI6W3siZm4iOiJxN216NTNiaWZwemstQVVUT1ZJVFJPIiwicyI6IjE2IiwicCI6IjEwLC0xMCIsImEiOiIwIn1dfQ.L_LkH2hUY5MEfqFIa2UWvgOhCuebXp6eD1v4y6t6tu8/image;s=0x450;q=70 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by misusumi, 15 April 2024 - 12:19.


#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
Ai facut o proba/diferenta (pentru semnal GPS) intre telwfon si tableta, folosite in acelasi timp ?
Tableta va avea o latenta mult mai mare decat telefonul, garantat (din punct de vedere al pozitionarii tale pe harta la un anumit moment) ...
Risti uneori sa te trezesti ca ai trecut de strada pe care trebuia sa intri.
Verificat (nu din auzite).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate