Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Ma iubește sau nu

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#19
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,577
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajFraieradeserviciu, pe 08 aprilie 2024 - 13:58, a scris:

În autobuz, l-am întrebat pe prietenul meu dacă îmi sta bine cum m-am machiat. La care el a reacționat astfel: s-a încruntat și mi-a spus printre dinți, tăios, la ureche, ca e urât sa-l întreb asa ceva de fata cu cealaltă fata,ca o fac sa se simtă prost. Am simțit ca îmi pica cerul în cap Posted image.
Am o curiozitate: de ce l-ai intrebat daca iti sta bine machiajul, nu ai fost sigura cand ai iesit din casa ca te-ai aranjat frumos, agreabil?

Edited by GRATEFUL, 08 April 2024 - 16:58.


#20
Fraieradeserviciu

Fraieradeserviciu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.04.2024

Vizualizare mesajGRATEFUL, pe 08 aprilie 2024 - 16:52, a scris:


Am o curiozitate: de ce l-ai intrebat daca iti sta bine machiajul, nu ai fost sigura cand ai iest din casa ca te-ai aranjat frumos, agreabil?
L-am mai întrebat și înainte din când în când. Mai ales când simțeam ca e mai mult rimel pe gene, sau se mai ștergea din ruj

#21
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 11.09.2017

Vizualizare mesajFraieradeserviciu, pe 08 aprilie 2024 - 13:58, a scris:

Voi ce credeți?
Sigur că te iubește.
Problema e să înțelegi că un bărbat poate să te iubească și pe tine și pe fosta lui, în același timp și cu aceeași intensitate.
Nu-i mai pune atâtea întrebări și relația va merge mult mai bine!

E bine că ați vizitat-o acasă pe fosta și ați ieșit la un film dar dacă vrei să arăți înțelegere ar trebui să fiți într-o excursie împreună.
Cere-le bani părinților tăi și plătește pentru o croazieră în trei.
La întoarcere scrie-ne pe forum cum a fost! Baftă!

#22
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,577
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajFraieradeserviciu, pe 08 aprilie 2024 - 17:00, a scris:

L-am mai întrebat și înainte din când în când. Mai ales când simțeam ca e mai mult rimel pe gene, sau se mai ștergea din ruj

Mai putin rimel si ruj si ai rezolvat problema. Posted image Tineretea, naturaletea in sine este frumoasa :)

Edited by GRATEFUL, 08 April 2024 - 17:33.


#23
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 24.10.2016

Vizualizare mesajFraieradeserviciu, pe 08 aprilie 2024 - 13:58, a scris:

Bună. Ma aflu intr-o relație cu un baiat care spune ca ma iubește, dar recent a avut un comportament cel putin bizar,as spune. Pe mine m-a rănit f mult, dar încerc sa rămân obiectiva și de aceea as dori sa aflu cât mai multe opinii de la voi despre asta. El are o fosta iubita cu care a rămas prieten. Bineînțeles, mi-a zis ca nu mai e absolut nimic romantic între ei. Am cunoscut-o și eu pe fata(am petrecut toti trei o după-amiază la ea acasă, ca sta singura)...
...Voi ce credeti?

Aici unde am taiat cu linie textul e prima greseala. Nu stiu cine a venit cu ideea asta, dar trebuia sa ii zici din start: daca o mai pomenesti, esti liber!!! Nici vorba sa calci pe la ea pe acasa, indiferent ca e de treaba sau nu. Daca vreti sa aveti exclusivitate si fidelitate, nu are ce sa caute fosta in peisaj.

Ori o uiti de tot si esti cu mine, ori punem punct si gata. Nu e ultimul baiat din lume, cum nici tu nu esti ultima fata din lume.
Daca pleaca, nici o problema, gasesti altul mai bun. Daca te vrea pe tine, o sa uite de fosta.
Cel mai sanatos e sa stearga/arunce tot ce are cu ea/de la ea si sa nu mai comunice deloc. Altfel nu se poate vindeca.
Sau daca o vrea pe ea, sa te lase pe tine in pace.

Edited by ovtd, 08 April 2024 - 17:34.


#24
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,599
  • Înscris: 06.03.2016
E dificil de presupus doar din ce ai descris aici. In rest, cum se comporta cu tine?

Posibil ca el sa fi interpretat intrebarea ta ca o mica "rautate" la adresa prietenei, in special daca ai zis-o cu voce tare. Chiar si asa, ei sunt doar prieteni si tu esti intr-o relatie cu el, e o intrebare normala iar prietena n-are de ce sa se supere.

Edited by red46, 08 April 2024 - 17:42.


#25
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,577
  • Înscris: 17.04.2014
@ ovtd,
Pai, da, deoarece pana se afla in relatie apropiata cu fosta, inseamna ca legatura cu ea nu s-a incheiat si din aceasta cauza nici nu va putea sa se ataseze de o alta fata/ femeie la modul sanatos, fiindca de fapt in sinea lui nu este liber...

Vizualizare mesajred46, pe 08 aprilie 2024 - 17:37, a scris:

E dificil de presupus doar din ce ai descris aici. In rest, cum se comporta cu tine?

Nu este deloc dificil si daca mai simte nevoia de prietenie cu fosta este clara situatia si nicidecum favorabila pentru initiatoarea topicului. Nici nu mai conteaza ca in rest se comporta cu ea cat de cat ok.

Edited by GRATEFUL, 08 April 2024 - 17:42.


#26
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,599
  • Înscris: 06.03.2016
Daca avea ceva de ascuns nu cred ca o implica si pe actuala iubita. Oamenii maturi pot ramane prieteni dupa despartire, nu scrie nicaieri ca trebuie sa se rupa orice fel de legatura. Poti sa ai ceva in comun cu omul ala suficient cat sa ramaneti prieteni dar nu mai mult.

E la fel de firesc sa nu-ti convina situatia, in cazul asta poate e mai bine sa cauti pe altcineva.

Edited by red46, 08 April 2024 - 17:49.


#27
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,577
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajred46, pe 08 aprilie 2024 - 17:37, a scris:

Posibil ca el sa fi interpretat intrebarea ta ca o mica "rautate" la adresa prietenei, in special daca ai zis-o cu voce tare.

De unde ai dedus asta cu "rautatea"?

Vizualizare mesajred46, pe 08 aprilie 2024 - 17:45, a scris:

Daca avea ceva de ascuns nu cred ca o implica si pe actuala iubita. Oamenii maturi pot ramane prieteni dupa despartire, nu scrie nicaieri ca trebuie sa se rupa orice fel de legatura. Poti sa ai ceva in comun cu omul ala suficient cat sa ramaneti prieteni dar nu mai mult.

Intr-o relatie romantica nu are ce sa caute persoana a 3-a.( nici fosta si nici una paralela)

Edited by GRATEFUL, 08 April 2024 - 17:52.


#28
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,347
  • Înscris: 24.05.2010
Daca consideri ca te-a ranit nu mai are sens discutia. De ce ai sta cu cineva care iti provoaca sentimente negative? Sa faci cancer pana in 50 de ani de la nervii si ura ce o vei internaliza?

Unde sentimente negative nu definim cearta pe tu vrei afara si eu nu am chef.

DIn povestea ta e destul de prostesc. Adica la 15 ani as intelege comportamentul dar tot nu l-as agrea daca as fi fata fiindca deja corpotamentul e deviant. Adica daca de la o prostie ca asta ajungem la smucituri si altele...

Apoi mie imi scapa ideea de "la urma ne-am impacat"... dar cand v-ati certat? Adica, si eu mai dau in strachini cu o vorba aiurea (in sensul momentului vostu) sau nevastamea mai zice ceva mai la nelalocul lui.... dar noi ne-am format un trigger. Cand zicem ceva ce celalt nu ar fi vrut sa auda gen o gluma proasta (care se intampla inevitabil in ani de zile) celalalt zice "S-a incercat o gluma" si e clar pentru amandoi ca nu mai trebuie continuat in punctul ala si trecem mai departe ca si cum nu s-a intamplat nimic.

Si motivul de suparare initial .... mi-a placut si mie viata, nevastamea s-ai dea Dumnezeu sanatate a trecut prin multe pana sa devin om de casa, la faza aia gagicar fiind ti-o bagat si pe cealalta in dialog expre sa nu iti dau tie de banuit. In cazul vostru a fost doar lipsa de experienta din partea lui.

E clar ca mai simte ceva pentru ea, dar depinde ce relatie a avut. Anul asta am dat nas in nas cu fosta pe strada dupa 8 ani de zile. Mi-a miscat ceva in stomac ca a fost o relatie intensa, femeia aia chiar mi-a dezvoltat niste principii in timpul relatiei si m-a facut un om mai matur. Dar de aici pana sa am cel mai mic gand sa ma dau la ea, sa vreau vreo ceva de la ea, e foarte departe. Un buna - buna si ne vedem de viata noastra.

Edited by MooF2010, 08 April 2024 - 18:10.


#29
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,075
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajFraieradeserviciu, pe 08 aprilie 2024 - 13:58, a scris:

Bună. Ma aflu intr-o relație cu un baiat care spune ca ma iubește, dar recent a avut un comportament cel putin bizar,as spune. Pe mine m-a rănit f mult, dar încerc sa rămân obiectiva și de aceea as dori sa aflu cât mai multe opinii de la voi despre asta. El are o fosta iubita cu care a rămas prieten. Bineînțeles, mi-a zis ca nu mai e absolut nimic romantic între ei. Am cunoscut-o și eu pe fata(am petrecut toti trei o după-amiază la ea acasă, ca sta singura), e de treaba, e prietenoasă, și nu mi-a dat impresia ca ar  mai vrea să fie împreună cu el. Dimpotrivă, noi doua chiar am discutat destule lucruri(dar nu despre el). Apoi am decis sa mergem peste 1 săptămâna împreună la film, toți 3. Ne-am întâlnit în stația de autobuz  și am plecat cu autobuzul spre cinema. În autobuz, l-am întrebat pe prietenul meu dacă îmi sta bine cum m-am machiat. La care el a reacționat astfel: s-a încruntat și mi-a spus printre dinți, tăios, la ureche, ca e urât sa-l întreb asa ceva de fata cu cealaltă fata,ca o fac sa se simtă prost. Am simțit ca îmi pica cerul în cap Posted image. Am încercat sa-i spun ca nu am intenționat deloc asa ceva și nici nu credeam că fata aceea m-a auzit, ca n autobuz era oricum aglomerat si multa galagie, stăteam unul după altul, iar el era întors spre mine când l-am întrebat. Iar ea nu părea sa fi auzit ceva. Cu toate acestea el a rămas supărat și încruntat fata de mine,nu a acceptat ce i-am zis și s-a întors senin sa vorbească cu cealaltă fata despre ce se vedea pe geam Posted image. Nici nu-l interesa ca eu mai aveam un pic și izbucneam în plâns. Când am coborât din autobuz, am rămas mai în urma, el a venit la mine și i-am zis ca eu ma întorc acasă, sa meargă la film cu fata de care ii pasă să nu se supere, ca de mine e clar ca nu-i pasă dacă mă supăr. La care el m-a luat de brat și mi-a spus nervos sa las prostiile. Cealaltă față s-a întors la noi sa ne întrebe ce s-a întâmplat, eu i-am spus și atunci l-a privit contrariată pe prietenul meu și i-a zis că nu avea rost să reacționeze așa, ca am pus o întrebare normala, și a încercat sa ma împace. La care el repede m-a luat pe după umeri și și-a schimbat un pic comportamentul, în sensul ca nu mai părea asa nervos. În fine,pana la urma ne-am împăcat, dar am rămas cu sentimentul ca nu trebuie să continui relatia cu el. Voi ce credeți?

Da-i mersul tipului si ramai prietena cu tipa !
Daca-ti facea un compliment de fata cu ea nu ar fi avut motive sa se simta fata aia prost cu nimic dar asa , tipa pare ca e sub impresia ca ies sunt amici iar el inca spera sa mai fie cu ea probabil.
Tipul e idiot

#30
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,599
  • Înscris: 06.03.2016

Vizualizare mesajGRATEFUL, pe 08 aprilie 2024 - 17:49, a scris:

De unde ai dedus asta cu "rautatea"?

Omul poate a crezut ca e posesiva in mod nejustificat, avand in vedere ca e doar amic cu fosta. N-ai de unde sa stii exact ce a fost in mintea lui, cum am zis depinde si de felul in care a fost adresata intrebarea.

Citat

Intr-o relatie romantica nu are ce sa caute persoana a 3-a.( nici fosta si nici una paralela)
Asta decide fiecare pentru el. Daca ai relatie nu inseamna ca nu trebuie sa mai ai nici un prieten/amic.

#31
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,577
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajred46, pe 08 aprilie 2024 - 18:01, a scris:

Omul poate a crezut ca e posesiva in mod nejustificat, avand in vedere ca e doar amic cu fosta. N-ai de unde sa stii exact ce a fost in mintea lui, cum am zis depinde si de felul in care a fost adresata intrebarea.

Nimic din toate astea nu se subintelegea din intrebarea adresata lui.Posted image

#32
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011

Vizualizare mesajFraieradeserviciu, pe 08 aprilie 2024 - 15:38, a scris:



Suntem în jurul vârstei de 30 de ani...Posted image((((

something dropped inside of me

toți trei laolaltă aveți 30 de ani sau cum altfel?


repetă după mine:
I have a zero tolerance policy for nonsense

Edited by Jesssica, 08 April 2024 - 18:09.


#33
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,577
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 08 aprilie 2024 - 17:58, a scris:


Tipul e idiot
Clar...ce sa faci cu unul care vine la intalnire la manuta cu fosta?

#34
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,599
  • Înscris: 06.03.2016

Vizualizare mesajGRATEFUL, pe 08 aprilie 2024 - 18:05, a scris:

Nimic din toate astea nu se subintelegea din intrebarea adresata lui.Posted image
Ti-am zis, depinde de modul in care e adresata intrebarea, cat de posesiva e persoana in general, etc. Dintr-un text nu poti subintelege mai nimic, intr-adevar, ca nu auzi si nici nu vezi expresiile omului cu care vorbesti.

#35
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,075
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajFraieradeserviciu, pe 08 aprilie 2024 - 15:42, a scris:

Dar ce crezi, a reacționat asa doar dintr-un simț de respect față de ea, sau de fapt vrea doar sa o facă geloasa fiind cu mine?
Daca voia sa o faca geloasa pe ea , te-ar fi complimentat pe tine nu te-ar fi abuzat.
''la care el a reacționat astfel: s-a încruntat și mi-a spus printre dinți, tăios, la ureche'' - asta e o forma de abuz
''La care el m-a luat de brat și mi-a spus nervos sa las prostiile.'' - si asta e tot forma de abuz

Nu fi fraieradeserviciu si iesi din relatia asta care e orice numa' de iubire nu!

Vizualizare mesajred46, pe 08 aprilie 2024 - 17:45, a scris:

Daca avea ceva de ascuns nu cred ca o implica si pe actuala iubita. Oamenii maturi pot ramane prieteni dupa despartire, nu scrie nicaieri ca trebuie sa se rupa orice fel de legatura. Poti sa ai ceva in comun cu omul ala suficient cat sa ramaneti prieteni dar nu mai mult.


eu practic schema asta mai mereu pentru ca sunt de parere ca daca nu mai suntem un cuplu , nu inseamna ca taiem toate relatiile pentru ca am incercat ceva si nu a iesit.
Nu e nimic gresit in a pastra legatura cu fostii atata timp cat stim fiecare cum stam si unde stam.

#36
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,577
  • Înscris: 17.04.2014

Vizualizare mesajred46, pe 08 aprilie 2024 - 18:09, a scris:

Ti-am zis, depinde de modul in care e adresata intrebarea, cat de posesiva e persoana in general, etc. Dintr-un text nu poti subintelege mai nimic, intr-adevar, ca nu auzi si nici nu vezi expresiile omului cu care vorbesti.

Nu are nicio relevanta cum a fost adresata intrebarea ei nevinovata. In schimb raspunsul lui agresiv spune multe!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate