Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Aplicatie OP-FV

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
raduchi

raduchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.09.2008
Am incercat sa copiez aplicatia OP-FV ver 1.3.3 de pe un pc pe altul dar nu apar ordinele deja introduse pe primul pc.
Din cate stiu ar trebui sa fie un fisier ordine.txt in care sa se regaseasca ordinele deja introduse(cel putin in versiunile mai vechi de 1.3.3)  dar nici urma de el in folderul aplicatiei .Oare cum se poate rezolva problema ?

#2
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 19.09.2005
Din ce vad, este versiunea din 2018. Ar trebuit vazut unde este instalata pe PC-ul sursa. Chiar acum am verificat aleator pe un PC si este instalat de exemplu in D:\OPFV_2018 si intr-adevar acolo sunt toate fisierele .txt, inclusiv ordine.txt

LE, cred ca am gresit anul; versiunea 1.3.3 a fost si in 2018 si dupa aceea. Pe PC-ul sursa apar ordinele salvate in OPFV?

Pe un alt PC am gasit fisierele respective in c:\Users\xxxxxxxx\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\OPFV_2019

Doar ca in File Explorer (sau Total Commander - folosesc eu) trebuie sa ai bifat sa vezi fisierele ascunse (hidden files)

Edited by Stefi_R, 03 April 2024 - 12:40.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,913
  • Înscris: 30.08.2006
Incearca si cu un search in folderul users. Pe noul pc generezi un ordin de plata si dupa ce se creiaza si folderele din user, atunci le suprascrii.

#4
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,987
  • Înscris: 24.04.2013
Pe Windows 10 (poate chiar de la Vista incoace), exista o serie de directoare protejate unde nu pot scrie decat aplicatii cu drepturi de administator si care stiu si sa ceara acest acces. Pentru ca aplicatiile vechi sau neactualizate express pentru aceasta operatie sa poata totusi functiona, Windows prevede ceva ce se numeste ‘File system redirector’: fisierele sunt citite/scrise dar in alta parte…

Cauta in directoarele de sub C:\Users\numeutilizator\AppData\Local\VirtualStore. (Trebuie sa ai bifata optiunea de a vedea fisierele ascunse, altfel nu vezi de exemplu AppData\.)

Edited by sags, 03 April 2024 - 13:01.


#5
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,768
  • Înscris: 21.03.2020
Aplicatiile bugetarilor sunt praf si pulebere unele scrise in java de acum 15 ani... e chinul dracu sa le reinstalezi pe calculatoare noi. M-am chinuit cu Intrastatul sa-l pot face vizibil pe ecran. Trebuia sa lucrezi cu lupa la el. Nu mergea nici in compatibility mode... trebuie sa modifici DPI setings
La OP-FV am reusit sa preiau ordinele vechi cu copy/paste tot folderul (direct in radacina lui C:\ - nu merge in program files cum vrea el sa se instaleze default), dupa ce am instalat initial programul cu kitul de pe ANAF sa initiez registrii.

Edited by GlCA_Contras, 03 April 2024 - 13:05.


#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Credeam ca inseamna Ordin de Plata Fotovoltaice.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Eu am mutat acum cateva luni aplicatiile astea de pe un PC pe altul si nu au fost probleme - copiat exact folderul din Program Fiels si facuta scurtatura pe desktop catre aplicatia din folder.
Nu stiu insa ce versiune erau.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate