Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Note 13 pro 5G vs A54 vs Edge 40 5G

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 13.09.2022
Ce ati alege dintre astea 3?
Preturile sunt aproape identice.
As zice Xiaomi.

Edited by danigoleman, 01 April 2024 - 09:25.


#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,050
  • Înscris: 30.08.2006
Edge 40 e un telefon sensibil si inconsecvent. VoWiFi merge cand vrea el si 5G nu am vazut niciodata. Dupa experienta asta as alege A54 dar as dezactiva toate softurile proprietare.

#3
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
redmi note 13 pro 5g

#4
summer_nights

summer_nights

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.01.2009

View PostLeo2006, on 01 aprilie 2024 - 10:38, said:

Edge 40 e un telefon sensibil si inconsecvent. VoWiFi merge cand vrea el si 5G nu am vazut niciodata. Dupa experienta asta as alege A54 dar as dezactiva toate softurile proprietare.

Posibil ca ai nimerit un terminal cu probleme. Mergi cu el in service sau retur daca mai poti. Nu am nici una din probleme mentionate de tine.

#5
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 07.07.2008
mergi la un magazin si ia-le in mana, butoneaza-le si vezi cu care te simti mai bine si c amarime si ca functii.
Ia decizia dupa ce le vezi si socoteste ca Redmi Note 13 pro vine si cu husa si folie aplicata + incarcator in cutie pe cand la A 54 mai trebuie scosi din buzunar bani suplimentar pentur astea.

#6
Frost90

Frost90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 10.03.2015
Note 13 pro 5G

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
lti recomand un Honor 90, mai degraba.
1750 lei varianta cu 8/256GB, 1950 lei varianta cu 12/512GB, la evoMag, luat unul zilele trecute.
Pentru nevasta si unul din baieti am luat Xiaomi Note13 5G, nu Pro, dar nu mi se par cine stie ce ... tipa de la Orange imi zicea ca e posibil (si i s-a intamplat nevestei de cateva ori) sa aiba probleme cu semnalul din cand in cand. Slabute la soft, Xiaomi ...
Vezi review-uri la Honor 90 si te vei convinge ... are specificatii foarte bune, se apropie de flagship-uri. Semnal/baterie tipic Huawei, adica excelente, unul dintre cele mai luminoase ecrane de pe piata ... chiar si camere bune pentru gama din care face parte.

#8
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 13.09.2022
Am luat un A54 pana la urma, e resigilat la Emag la 1050 lei. Nicio diferenta fata de unul nou, care era cu 400 lei mai scump, ei scriau in descriere ca sunt zagrieturi fine peste tot , dar nu are niciuna cat de mica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate