Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Problema facebook "Your account was suspended because your linked Instagram account"

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
popion35

popion35

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2024
Salutare!
N-am facut nimic ilegal, acel cont de Instagram "lehaiphuong96" nu e al meu. Ba mai mult, daca dau click pe "Log into your Instagram account" acela este corect, ma duce la pagina de Instagram corecta, personala.
Mai pot face ceva?

Attached Files



#2
Talibane

Talibane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 12.05.2019
Ia legatura cu support team si explica le problema in cauza. Dar sa stii, slabe sanse sa iti recuperzi contu o data ce ii suspendat. Dar nu se stie, poate chiar o sa isi dea cineva interesu de la ei sa te verifice daca ai avut legatura cu acel cont de insta sau nu.

#3
elless

elless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 05.02.2007
Ce tampenie.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,792
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajpopion35, pe 06 martie 2024 - 15:26, a scris:

nu e al meu.
Si cum a ajuns linkuit la tine ?

#5
popion35

popion35

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2024

Vizualizare mesajandreic, pe 07 martie 2024 - 00:26, a scris:

Si cum a ajuns linkuit la tine ?

Buna intrebare!
Am cautat pe google si au intampinat si altii aceeasi problema, fara rezolvare.Posted image Speram ca poate a rezolvat cineva treaba ca mie imi pare a hackereala.

#6
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 18.08.2021
Cont hackuit. Solicita inchiderea lui de catre support, daca nu ai tu acces la el nu inseamna ca nu are nimeni. SI naiba știe ce face ala cu contul tau...
Am avut și eu o problema asemanatoare, mi-a fost conectat contul cu reclame la jocuri de noroc in stil barbar - toti cunoscutii din lista mea au fost bombardati cu reclamele alea - si am luat warning de la FB. M-am chinuit oleaca pana l-am scos pe infractor din contul meu. Si asta numai pentru ca setarile de securitate/confidentialitate ale FB sunt asa de incurcate si pe dos, fara o logica clara, ca nu stii de unde sa activezi/dezactivezi/setezi ceva.

#7
popion35

popion35

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2024
Tocmai ca este inchis definitiv, nu il gaseste niciun prieten in lista si nici la o simpla cautare pe facebook/google nu e de gasit..
Ma gandeam ca e hackuit si ca acel cineva sa fi schimbat nickname-ul, sa foloseasca contul ( cu multi prieteni) in scopuri de promovare ceva... dar am cautat si in google/images sa vad daca gaseste vreo imagine.
Ma rog, cred ca-l declar pierdut si gata.

Edited by Dany_Darke, 07 March 2024 - 16:55.


#8
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,312
  • Înscris: 11.11.2004
E o porcarie, am patit si eu si multi altii. Sunt 2 posibilitati :

1. hackerul a spart contul de instagram/facebook, a facut legatura cu contul de facebook, face porcarii pe instagram iar aia iti suspenda contul de facebook (de destepti ce sunt...)
2. exista o vulnerabilitate in asocierea celor 2 conturi de care profita hackerii, pentru ca prea multa lume a patit-o, iar pe meta ii doare la pedala.

Nu sunt sanse sa recuperezi un cont suspendat pentru ca solutia e sa te loghezi pe contul asociat instagram care, evident, nu-i al tau...

Edited by sebyss, 07 March 2024 - 17:14.


#9
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Fix problema asta o am eu. Am intrat in legatura cu meta. Sa vedem ce vor putea face

#10
popion35

popion35

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2024
La 3 saptamani de la suspendarea contului mi s-au retras 1500 lei de pe cardul cu care faceam platile promotionale (reclamele) pe facebook. Atunci chiar m-am alarmat. Am luat legatura cu banca, am fost si pana la politie dar am rezolvat-o pana la urma cu banca. Mi-am bagat picioarele in el de cont, nu l-am recuperat nici pana acum.

#11
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Am reușit să îl recuperez după două săptămâni de chin... A fost greu, dar in final am reusit . Chiar imi era ciudă după 14 ani să rămân fără cont

#12
llevy77

llevy77

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2024
Felicitari !  stiu ca a fost grea asteptarea! sunt in aceasi situatie de 3 zile! pe ce canal ai reusit sa comunici cu ei?
si contul meu avea 14 ani, si de 3 zile a fost luat! cum ai comunicat cu cei de la Fb ?

Edited by althea, 04 May 2024 - 01:52.


#13
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013

 llevy77, pe 04 mai 2024 - 00:21, a scris:

Felicitari !  stiu ca a fost grea asteptarea! sunt in aceasi situatie de 3 zile! pe ce canal ai reusit sa comunici cu ei?
si contul meu avea 14 ani, si de 3 zile a fost luat! cum ai comunicat cu cei de la Fb ?
Am incercat prima oara sa cumpar bifa pe fb. O data ce o cumperi poti comunica cu cei de la support meta. Am comunicat cu ei dar nu ma puteau ajuta pentru ca contul meu real de insta nu era asociat la facebook.
Cred ca am vorbit cu 100 de persoane de la suport in cateva zile.
Soluția a fost sa completez formularul de pe urmatorul link, răspunsul a venit cam in 14 - 15 zile, in care mi se cerea sa ma filmez cu un cod scris pe o foaie si sa il trimit lor ca sa se convingă ca sunt eu.
Asta este linkul de la formular si merge accesat doar din uniunea europeana https://www.facebook...837980354337486

#14
popion35

popion35

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2024

View Postdanidica, on 06 mai 2024 - 08:46, said:

Am incercat prima oara sa cumpar bifa pe fb. O data ce o cumperi poti comunica cu cei de la support meta. Am comunicat cu ei dar nu ma puteau ajuta pentru ca contul meu real de insta nu era asociat la facebook.
Cred ca am vorbit cu 100 de persoane de la suport in cateva zile.
Soluția a fost sa completez formularul de pe urmatorul link, răspunsul a venit cam in 14 - 15 zile, in care mi se cerea sa ma filmez cu un cod scris pe o foaie si sa il trimit lor ca sa se convingă ca sunt eu.
Asta este linkul de la formular si merge accesat doar din uniunea europeana https://www.facebook...837980354337486

Cum adica sa cumperi bifa?
Am intrat pe link-ul tau, am raportat si eu problema si am primit urmatorul email, automat, banuiesc. Adresa de email nu-mi inspira incredere. Daca ai o adresa de email prin intermediul careia ai tinut legatura cu ei si ai si rezolvat, posteaz-o aici, te rog, sa incercam si noi.
Multumesc!

Attached Files



#15
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013

 popion35, pe 06 mai 2024 - 10:17, a scris:



Cum adica sa cumperi bifa?
Am intrat pe link-ul tau, am raportat si eu problema si am primit urmatorul email, automat, banuiesc. Adresa de email nu-mi inspira incredere. Daca ai o adresa de email prin intermediul careia ai tinut legatura cu ei si ai si rezolvat, posteaz-o aici, te rog, sa incercam si noi.
Multumesc!
Este ok. Ai primit un numar de inregistrare. In 14 - 15 zile vei primi raspuns :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate