Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 

Tot mai multe cupluri aleg sa nu faca copil

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
340 replies to this topic

#307
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,003
  • Înscris: 10.01.2023
există chestii numite metode de contracepție, dacă nu ai auzit de ele. cum am reușit până la vârsta asta să evit pacostea, sunt convins că am devenit expert :)
dar că întrebi, uite, chiar am făcut luna trecută analiza și am peste 97% înotători decedați din start, iar ăia rămași vii sunt morfologic defecți, se învârt în cerc ca soldații ruși prin câmpurile ucrainei până le aruncă drona bombița în cap
deci zero șanse, vasectomia era pe listă dar se pare că nu mai trebuie, yey

oricum ideea de a mai face copii la 40 e stupidă, nimeni nu mai are timp și răbdare cu așa ceva. plus riscurile aferente. sindrom down, autism, tot evantaiul de bucurii


chiar apropo de copii, am avut azi un call și o colegă era de acasă ce credeți a intrat monstrul de fi-sa peste ea și făcea tantrumuri pe acolo, a trebuit să o ia în brațe și vedeam în video cum se lupta cu ea că japița încerca să umble la tastatură să strice pe acolo, efectiv se lupta cu ea, a început să urle când a văzut că nu-i iese,.  era ca și cum vezi diavolul în persoană, mi-a fost așa milă de săraca femeie, practic vedeai cum i se scurge energia încercând să potolească fetița aia posedată... păi să am eu așa copil, cred că direct la jilava mă vedeați închis pe viață

#308
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,127
  • Înscris: 04.03.2014

View Postflt, on 11 ianuarie 2024 - 23:38, said:


dar că întrebi, uite, chiar am făcut luna trecută analiza și am peste 97% înotători decedați din start, iar ăia rămași vii sunt morfologic defecți,

Adevarul e ca stai prost la 40 de ani, dar in cazul tau e un avantaj :))

View Postflt, on 11 ianuarie 2024 - 20:31, said:

Nu, partenera mea este femeie
Dar nu dorește plozi, are maturitatea sa ia această opțiune și să nu ne distrugem viețile

O alegere ok, nimic de judecat doar ca exagerazi, sunt o gramada de oameni care fac copii si nu o vad ca pe o distrugere a vietilor.

#309
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,728
  • Înscris: 26.07.2023
Auch, chiar ca ar fi o veste ciudat de proasta...

#310
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,734
  • Înscris: 12.07.2022

View Postflt, on 11 ianuarie 2024 - 23:38, said:



Ți am dat like pentru că ești fff amuzant! = )))))

#311
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,443
  • Înscris: 03.11.2009

View Postflt, on 11 ianuarie 2024 - 23:38, said:


...uite, chiar am făcut luna trecută analiza și am peste 97% înotători decedați din start, iar ăia rămași vii sunt morfologic defecți, se învârt în cerc ca soldații ruși prin câmpurile ucrainei până le aruncă drona bombița în cap
deci zero șanse, vasectomia era pe listă dar se pare că nu mai trebuie, yey

Asta explica multe, ai respectul meu pentru ca iti vezi lungul nasului, sau si mai bine spus ca te intinzi cat ti-e plapuma

#312
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,843
  • Înscris: 15.06.2007

View Postcorleone2023, on 11 ianuarie 2024 - 18:41, said:



Aiurea, m-am luat dupa realizarile unora si ale altora. De exemplu in atletism albii sunt inferiori negrilor, nu vor castiga niciodata la 100m. Asta inseamna ca este o afirmatie rasista?
dar de ce se limiteaza diar la 100 de metri? De ce nu si in alte discipline?

View Postflt, on 11 ianuarie 2024 - 23:38, said:

păi să am eu așa copil, cred că direct la jilava mă vedeați închis pe viață
bun, lasa, e bine asa, ne-am lamurit. Las ca fac altii copii si in contul tau.
Selectie naturala. Se stie ca lumea face copii ca sa  aiba cine face videocoferinte peste 30 de ani.. asta e scopul in viata, munca pentru altii.

#313
corleone2023

corleone2023

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 01.10.2023

View Posttfmercedez, on 12 ianuarie 2024 - 08:33, said:

dar de ce se limiteaza diar la 100 de metri? De ce nu si in alte discipline?

400m, 5000m, maraton, baschet, box, fotbal american.

Edited by corleone2023, 12 January 2024 - 09:11.


#314
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,843
  • Înscris: 15.06.2007

View Postcorleone2023, on 12 ianuarie 2024 - 09:11, said:



400m, 5000m, maraton, baschet, box, fotbal american.
asteptam cu interes un campion la sah.

#315
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 04.09.2013
Sau sah-box.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V3Eb2BXpL60?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#316
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,843
  • Înscris: 15.06.2007
Lol, e prima data cand vad asa ceva!

#317
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

View Postflt, on 11 ianuarie 2024 - 23:38, said:

există chestii numite metode de contracepție, dacă nu ai auzit de ele. cum am reușit până la vârsta asta să evit pacostea, sunt convins că am devenit expert Posted Image
dar că întrebi, uite, chiar am făcut luna trecută analiza și am peste 97% înotători decedați din start, iar ăia rămași vii sunt morfologic defecți, se învârt în cerc ca soldații ruși prin câmpurile ucrainei până le aruncă drona bombița în cap
deci zero șanse, vasectomia era pe listă dar se pare că nu mai trebuie, yey

oricum ideea de a mai face copii la 40 e stupidă, nimeni nu mai are timp și răbdare cu așa ceva. plus riscurile aferente. sindrom down, autism, tot evantaiul de bucurii


chiar apropo de copii, am avut azi un call și o colegă era de acasă ce credeți a intrat monstrul de fi-sa peste ea și făcea tantrumuri pe acolo, a trebuit să o ia în brațe și vedeam în video cum se lupta cu ea că japița încerca să umble la tastatură să strice pe acolo, efectiv se lupta cu ea, a început să urle când a văzut că nu-i iese,.  era ca și cum vezi diavolul în persoană, mi-a fost așa milă de săraca femeie, practic vedeai cum i se scurge energia încercând să potolească fetița aia posedată... păi să am eu așa copil, cred că direct la jilava mă vedeați închis pe viață

Unfreacking believable  Posted Image

Unde-s psiholoagele de serviciu acum ,ca eu am treaba  nu am timp de tine
Una se cracaneaza de ras , celelate 2, 3 unde sunt ?

View PostCosti_68, on 12 ianuarie 2024 - 08:07, said:

Asta explica multe, ai respectul meu pentru ca iti vezi lungul nasului, sau si mai bine spus ca te intinzi cat ti-e plapuma

Respect pentru ce mai exact?
El nu are plapuma  dar nici nu-si vede lungul nasului. On top of it ,considera ca persoanele care nu sunt sterile ca el si aleg sa faca copii , sunt proaste

Edited by Noua_pe_site, 12 January 2024 - 21:50.


#318
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,728
  • Înscris: 26.07.2023
Partea interesanta e ca e "aproape steril". Daca vreun soldatel bezmetic din 100 o ia razna pe calea cea dreapta, ura si la gara.
Plus ca e o portita excelenta pentru duduie sa-si vada interesul.

#319
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,571
  • Înscris: 02.09.2006

View Postflt, on 11 ianuarie 2024 - 23:38, said:

....................................

chiar apropo de copii, am avut azi un call și o colegă era de acasă ce credeți a intrat monstrul de fi-sa peste ea și făcea tantrumuri pe acolo, a trebuit să o ia în brațe și vedeam în video cum se lupta cu ea că japița încerca să umble la tastatură să strice pe acolo, efectiv se lupta cu ea, a început să urle când a văzut că nu-i iese,.  era ca și cum vezi diavolul în persoană, mi-a fost așa milă de săraca femeie, practic vedeai cum i se scurge energia încercând să potolească fetița aia posedată... păi să am eu așa copil, cred că direct la jilava mă vedeați închis pe viață
Asta pentru ca ma-sa in loc sa se ocupe de fata era ocupata cu ''call-urile''. Presupun ca este un plural gresit pentru ''cal''?

#320
corleone2023

corleone2023

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 01.10.2023

View PostNoua_pe_site, on 11 ianuarie 2024 - 21:51, said:

Aboneaza-te si la astia ca-s preferatii mei  Posted Image


Cateodata mai ma uit si la ei, imi apar in sugestii.

#321
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

View PostMareleIntelept, on 12 ianuarie 2024 - 22:00, said:

Partea interesanta e ca e "aproape steril". Daca vreun soldatel bezmetic din 100 o ia razna pe calea cea dreapta, ura si la gara.
Plus ca e o portita excelenta pentru duduie sa-si vada interesul.
Nope, partea interesanta este ca el este steril si probabil a stiut/banuit asta demult.
Shit happens, nu e vina lui ca are spermatozoizi handicapati dar el a ales sa se obisnuiasca cu ideea ca nu va avea mostenitori aratand cu degetul pe cei care au cu ce si sunt dispusi sa cheltuie si timp cu "japite" care cer atentie de la parinti.



View Posttytysor, on 12 ianuarie 2024 - 23:58, said:


Asta pentru ca ma-sa in loc sa se ocupe de fata era ocupata cu ''call-urile''. Presupun ca este un plural gresit pentru ''cal''?
Monstrul trebuia sa stie ca mami e pe video call cu flat , cum sa ceara atentie de la ma-sa cand mami era ocupata?
Japitele de copii tre sa isi cunoasca lungul nasului nu sa intrerupa conversatiile adulte.
Motiv mai bun ca asta sa nu faci copii nu exista in lumea lui flat

View Postcorleone2023, on 13 ianuarie 2024 - 09:58, said:



Cateodata mai ma uit si la ei, imi apar in sugestii.
Sunt simpatici ,fac misto de negri la greu si sunt realisti, au limbaj colorat dar is amuzanti
Candace e diplomata, ei nu sunt,spun pe fata ce gandeste omul de rand

#322
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 24.07.2022
a face copii e ca si cum ai fi de 2x roman. adica simti nevoia sa ii dai cuiva lectii, sa ii impui regulile tale etc..

intr-o zi ne vom inmulti in laborator, copiii vor fi crescuti de drone, cipuiti.. ne vom diferentia de animale si aici.

#323
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,003
  • Înscris: 10.01.2023

View PostNoua_pe_site, on 13 ianuarie 2024 - 16:53, said:


Nope, partea interesanta este ca el este steril si probabil a stiut/banuit asta demult.
Shit happens, nu e vina lui ca are spermatozoizi handicapati dar el a ales sa se obisnuiasca cu ideea ca nu va avea mostenitori

Greșești, nu mi-am dorit niciodată.
Deci această grijă o am de la 19 ani, nu este ceva care a venit cu vârsta sau în urma vreunor eșecuri.

Am evitat 2-3 catastrofe, inclusiv o nebună care mi-a înțepat prezervativele. :D. Joke's on her , right ?

View PostNoua_pe_site, on 13 ianuarie 2024 - 16:53, said:


Monstrul trebuia sa stie ca mami e pe video call cu flat , cum sa ceara atentie de la ma-sa cand mami era ocupata?
Japitele de copii tre sa isi cunoasca lungul nasului nu sa intrerupa conversatiile adulte.


Pai nu? Trebuie educați, acum mami lucrează și tu stai cuminte. Bine, cred că a trimis-o taică-su pt că auzeam urlând in background. Deci amândoi work from home și se zgârcesc la o bonă sau ceva sa tina monstruletul ocupat. Nu înțeleg. Genul.de.parinti elicopter, care cred că li se permite orice



#324
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,443
  • Înscris: 03.11.2009

View PostNoua_pe_site, on 12 ianuarie 2024 - 21:48, said:

Respect pentru ce mai exact?
El nu are plapuma  dar nici nu-si vede lungul nasului. On top of it ,considera ca persoanele care nu sunt sterile ca el si aleg sa faca copii , sunt proaste

Cateodata se posteaza pentru a da pe spate, pentru impresie - mofturi, totusi "ei" isi stiu exact locul in societate, adica dupa ei... potopul!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate