Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Tot mai multe cupluri aleg sa nu faca copil

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
340 replies to this topic

#325
corleone2023

corleone2023

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 01.10.2023

 flt, on 13 ianuarie 2024 - 23:11, said:

Greșești, nu mi-am dorit niciodată.
Deci această grijă o am de la 19 ani, nu este ceva care a venit cu vârsta sau în urma vreunor eșecuri.

 Costi_68, on 14 ianuarie 2024 - 09:01, said:

isi stiu exact locul in societate, adica dupa ei... potopul!

La fel a gandit si Merkel care era tot DINK (double income no kids) si rezultatul il stim, milioane de imigranti ilegali si razboi cu Rusia.

#326
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017
Ce legătură are sula cu prefectura?

#327
corleone2023

corleone2023

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 01.10.2023
Are, se numeste lipsa de responsabilitate.

#328
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,075
  • Înscris: 30.07.2006

 Noua_pe_site, on 12 ianuarie 2024 - 21:48, said:


On top of it ,considera ca persoanele care nu sunt sterile ca el si aleg sa faca copii , sunt proaste

Troleaza big time omul
Timp liber la greu probabil.
Dar macar are umor😁

#329
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

 flt, on 13 ianuarie 2024 - 23:11, said:



Greșești, nu mi-am dorit niciodată.
Deci această grijă o am de la 19 ani, nu este ceva care a venit cu vârsta sau în urma vreunor eșecuri.

Am evitat 2-3 catastrofe, inclusiv o nebună care mi-a înțepat prezervativele. :D. Joke's on her , right ?

Daca te futea grija sa nu lasi nebune insarcinate te-ai fi dus la medic urgent si cerut o vasectomie inca de la 19 ani.
Analiza spermei se face in momentul in care futi in gol ani de zile si incepi sa te intrebi daca nu cumva tu esti de vina si nu nebuna.
Avand in vedere ca tu nu ai ales vasectomie dar stii ca ai spermatozoizi ametiti, rezulta ca in realitate tu voiai sa procreezi.
Stiind ca exista 3% sanse sa ramana totusi insarcinata, sfatu meu e sa faci vasectomie urgent sa fii 100% sigur ca nu te trezesti cu un flat Jr

Cum alegi tu sa te obisnuiesti cu ideea ca nu o sa ai mostenitori e fix treaba ta dar ca diverse angajate la banci promoveaza dinks,  nu mai e doar treaba ta ci propaganda .
Propaganda ta o inteleg si o accept , e modul tau de autoaparare.

 Moinesti72, on 14 ianuarie 2024 - 18:30, said:



Troleaza big time omul
Timp liber la greu probabil.
Dar macar are umor😁
Nu are umor deloc.
Intamplator am ales sa nu procreez nici eu din diverse motive dar niciodata nu am aratat cu degetul persoane care isi permit financiar si aleg sa faca copii.
Nu-s de acord cu cei care fac copii fara sa aibe cum sa-i sustina dar asta e alta discutie.
Parintii pot fi japite,nesimtiti, idioti ca nu-s capabili sa ia decizii pe termen lung dar copii sunt nevinovați. Nu numesti un copil de 3-4 ani japita pentru ca cere atentie!

#330
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 10.01.2023
ești amuzantă cum tragi tu concluzii pe baza unor ipoteze biased. bine că știi tu mai bine decât mine ce îmi doresc și ce nu

 Noua_pe_site, on 14 ianuarie 2024 - 20:54, said:

Intamplator am ales sa nu procreez nici eu din diverse motive dar niciodata nu am aratat cu degetul persoane care isi permit financiar si aleg sa faca copii.

unde am jignit eu astfel de persoane? n-au decât să facă copii câți vor.

am protestat ocazional față de nesimțirea lor, atunci când lasă copiii în public să facă urât și să deranjeze ceilalți oameni, când îi iau prin avioane, la restaurante, la operă, meetinguri de work, locuri unde copiii mici nu au ce căuta, nu înțeleg nimic și nu stau liniștiți

#331
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
care a fost cel mai lung zbor al tau? si ce seat ai avut?

#332
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007
De ce e relevant?

#333
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 10.01.2023
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aWGZadtZHwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#334
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

 flt, on 14 ianuarie 2024 - 22:09, said:

ești amuzantă cum tragi tu concluzii pe baza unor ipoteze biased. bine că știi tu mai bine decât mine ce îmi doresc și ce nu

Biased de ce ?
Am o prietena care a fost blamata ca ar fi vina ei ca nu ramane insarcinata si in realitate el era de vina ca avea aceasi problema ca si tine. Cu vreo 40 mii de euro au gasit unu nebezmetic si is parinti acum.
Spermograma  nu se face asa da-m-pulea ca te-ai trezit intr-o dimineata si ai vrut tu sa vezi cat de ametiti sunt spermatozoizii tai . Datele pe care le-ai dat m-au ajutat sa trag concluzia corecta :D


 flt, on 14 ianuarie 2024 - 22:09, said:

unde am jignit eu astfel de persoane? n-au decât să facă copii câți vor.
Ai jignit copii cand i-ai numit monstri si japite !

 flt, on 14 ianuarie 2024 - 22:09, said:

am protestat ocazional față de nesimțirea lor, atunci când lasă copiii în public să facă urât și să deranjeze ceilalți oameni, când îi iau prin avioane, la restaurante, la operă, meetinguri de work, locuri unde copiii mici nu au ce căuta, nu înțeleg nimic și nu stau liniștiți
Si eu fac la fel dar eu ma iau de parinti nu de copii pe cand tu blamezi copii pentru nesimtirea parintilor.

#335
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 AlexEn, on 15 ianuarie 2024 - 19:59, said:

De ce e relevant?
Uf. De cearta, de mortal kombat e relevant.
Sa fim seriosi stimate coleg, si topicul asta e la fel cu multe altele, cu samanta de flame, cu flame, cu lovituri sub centura si aruncat cafea in fata... la modul cum se discuta nu prea poti lua in serios ce se discuta aici. Sa-i spun de tot ce am facut cu copiii mei in ultimii...35 de ani?
  Ma simt deranjat, mai ales ca pare sa aibe un anumit nivel colegul, de declaratii din astea, parinti nesimtiti - cu iz de generalizare. O fi el ala cumintelu', care n-a deranjat pe nimeni niciodata.
  Nu e relevant cu zborul. Dar m-as fi bucurat sa ne impartaseasca experienta lui pe, sa zicem, Amsterdam-Perth, sau Londra-Hong Kong, sau tot asa, sa iti urle la cap un viermisor din asta 12-14 ore. Si sa ii spun cu o satisfactie bolnava, ia-ti ma nene zbor privat sau macar, ca sarakii, la first class....  In fine, a inteles el ce am vrut sa zic.
  Acu uite, video lui. Exact lectia pe care vrea sa ne invete a uitat-o el... cel putin, asta e parerea mea.
  As zice ca s-ar putea vorbi cu ceva mai mult respect aici, macar pentru proastele alea care, constient, au carat in burta ceva noua luni, si p-orma au trecut prin durerile facerii ca sa-l scoata. Inclusiv pe el.
  Una din cele mai frumoase lectii primite in viata asta: cand avea fata vreo 6 ani, vine la mine ca sa mai facem unul. Ej' nebuna femeie? Pai nu te-a durut destul? Nu te-ai chinuit destul alea 9 luni? Etc? Cica... nu vreau sa las fata singura pe lume.
  M-a suparat colegul.... desi scrie bine si ii respect parerile in general.

  Putem, pe bune, sa vorbim si fara nervi si alte alea.... cum au facut @tsunnammmi si @arg in celalalt topic.
(la naiba, aberez. e tarziu si-s obosit rau...)

Edited by viotl, 16 January 2024 - 03:20.


#336
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010
Mda, mai bine nu desfac sacul de "bunătăți" aici, ca iese foc de artificii brazilian
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XBgQaLbQEH0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#337
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007

 viotl, on 16 ianuarie 2024 - 03:19, said:

Uf. De cearta, de mortal kombat e relevant.
Sa fim seriosi stimate coleg, si topicul asta e la fel cu multe altele, cu samanta de flame, cu flame, cu lovituri sub centura si aruncat cafea in fata... la modul cum se discuta nu prea poti lua in serios ce se discuta aici.

Si inteleg ca ai postat doar ca sa intretii flame-ul? :)

#338
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu ma crede nimeni daca zic nu... :D
Scuze, ai dreptate.

#339
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007
Evident ca te crede, daca si raspunzi serios la intrebari :)

#340
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu aveam cum sa iau in serios asta. Si atat m-a dus capul sa spun.
Si asta e parerea mea. Mie mi se pare relevant.
In fine, scuze din nou.

Attached File  alex - Copy.JPG   103.7K   23 downloads

#341
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,090
  • Înscris: 04.03.2014
Lasati omu' in pace e parerea lui si nu e nimic gresit.

Nu e nevoie sa se inmulteasca, suntem 8 miliarde pe planeta. Daca nici el nici perechea lui nu simt nevoia si nu simt ca le va parea rau e cat se poate de ok.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate