Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Conectare 2 routere intre ele fara cablu ethernet

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
antonyobnk

antonyobnk

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2023
Salutare, am un router Archer AX1500 AX10 si unul Fiberhome SR1041Y, amandoua sunt de la Digi. Am o casa cu un etaj, fiberhome-ul este la parter iar Archer-ul doresc sa il pun la etaj, langa PC prin cablu ethernet, as dori sa le conectez fara cablu ethernet prin motivul ca unul se afla la etaj unul la parter. M-am interesat pe internet cum as putea sa le leg insa nu prea am reusit si nu am inteles mai nimic, acum nu stiu nici compatibilitatea, vreau sa stiu va rog daca se pot lega intre ele si ce am de facut, multumesc frumos.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,904
  • Înscris: 30.08.2006
Nu se poate wireless cu ce ai acum. Soliciti la Digi inca un router AX10 cu easy mesh ca sa conectezi wireless celalalt router. Daca semnalul trebuie sa treaca prin beton armat, cele doua routere trebuie sa fie la cel mult 2m unul de altul si cat mai aproape de plafonul despartitor.
Mai e varianta powerline. Daca ai o singura cutie de sigurante ar putea sa mearga acceptabil. Viteza poate fi mult mai mica prin powerline decat prin easy mesh. Cred ca era mai usor sa-ti monteze echipamentul la etaj decat la parter. La mine firul vine de pe stalp si coboara de la etaj la parter.

Edited by Leo2006, 26 December 2023 - 22:19.


#3
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,784
  • Înscris: 13.11.2006
Dai semnal de la  SR1041Y , la AX10 care stie si AP.
Daca vrei Mesh, iti trebuie mai mult de atat.

#4
antonyobnk

antonyobnk

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2023

 DY2, on 27 decembrie 2023 - 00:07, said:

Dai semnal de la  SR1041Y , la AX10 care stie si AP.
Daca vrei Mesh, iti trebuie mai mult de atat.

Si cum as putea face asta? Am încercat să intru în setările lui ax10 dar nu mi apărea niciun operation mode

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate