Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Limitele decentei

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#109
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023
@Marian
Io nu fac comentarii malitioase la adresa omului. Astea reprezinta mai degraba dovada invidiei. Sarakia voastra va doare si incercati sa bagatelizati ceea ce nu este nimic altceva decit o strategie de marketing cu dovada succesului la vedere.

Daca nu aparea topicul asta, nu am fi aflat in veci de existenta acestui personaj. Lumea este plina de sute de mii de milionari. N-ai cum sa-i cunosti, dar, daca tot se discuta despre cineva anume, zic sa vedem si despre cine va dor ficatii. Asa se face, ne informam ca sa vedem despre ce discutam.

Iti spun io ce este interesant la felul cum coboara din masina, ca pe tine te depaseste tema clar. De fapt ti-am zis deja. Este doar o actiune de marketing din care ies bani. Bani, pe care saraci ca tine nu-i fac in doo vieti. Accepa-ti conditia si relaxeaza-te. Treaba asta n-are nicio legatura cu decenta, asa cum sugereaza titlul topicului

Edited by Zuckerwatte, 24 December 2023 - 16:17.


#110
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,489
  • Înscris: 10.08.2005
Nu, ca aia cu ficatii n-o fost malitioasa, doar asa sa te amuzi pe seama "sarakilor".

 Zuckerwatte, on 24 decembrie 2023 - 16:16, said:

Daca nu aparea topicul asta, nu am fi aflat in veci de existenta acestui personaj.

pai nici eu,
si am spus exact ce am vazut, o maimuta la tv
tu te-ai inflamat si te-ai apucat sa ne spui de invidie

 Zuckerwatte, on 24 decembrie 2023 - 16:16, said:

Iti spun io ce este interesant la felul cum coboara din masina, ca pe tine te depaseste tema clar. De fapt ti-am zis deja. Este doar o actiune de marketing din care ies bani. Bani, pe care saraci ca tine nu-i fac in doo vieti. Accepa-ti conditia si relaxeaza-te. Treaba asta n-are nicio legatura cu decenta, asa cum sugereaza titlul topicului

N-am inteles nimic,

Ce este atat de interesant incat trebuie filmat si impartasit cu restul globului ?
Actiunea de marketing ?
Ce vinde mai exact ?
Pe sine ?
E curva ?

promovarea inculturii este o forma de indecenta

Pe acelasi palier, mai multe exponate.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xIHKZLZfaTE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MarianG, 24 December 2023 - 16:26.


#111
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023
Acesti asa numiti influenceri ajung de la un numar de followeri in sus la contracte de reclama. N-ai stiut?
Nu m-am inflamat, stai linistit. Este amuzanta abordarea naiva a unora dintre voi

#112
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,489
  • Înscris: 10.08.2005
Naivi sunt "followeri" care nu stiu cum se coboara din masina.

#113
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 10.10.2011
pe mine ma mira totusi ceva la colegul propovaduitor al ratatilor.

scrie cu î din i în loc de â, dar in acelasi timp se exprima destul de coerent. pe de alta parta incearca sa ne faca sa ne simtim cumva prost ca nu cadem pe spate ca s-a postat un clip cu un cretin. foarte mare discrepanta. adica un om care se exprima asa, mai putin partea cu  Π, ar trebui sa nu stie ce e ala instagram si tiktok

f trist clipul ala cu tiktok idiocracy. ma bucur f mult pe zi ce trece ca nu am avut niciodata facebook instagnram tiktok si de astea. sa le foloseasca aia linistiti. cineva tre sa mi faca curat in casa, nu putem fi toti educati si bine platiti

Edited by zile_san, 24 December 2023 - 17:21.


#114
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,883
  • Înscris: 21.06.2016

 FreeThinker, on 24 decembrie 2023 - 08:01, said:



Vax albina, te-ai uitat pe stradă în ultima vreme? Sau în bula ta e doar lume la costum și sacou?

Pe strada e plin de cocalari.
Dacă te uiti la poze si video-uri la întâmplare, fără sonor,  identifici imediat rușii după trening. Romanii ceva mai puțin. In vest numai cocalarii din cartierele nasoale.

Manele, trening, scuipat pe jos, cam asta e.

#115
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023

 zile_san, on 24 decembrie 2023 - 17:20, said:

pe mine ma mira totusi ceva la colegul propovaduitor al ratatilor.

scrie cu î din i în loc de â, dar in acelasi timp se exprima destul de coerent. pe de alta parta incearca sa ne faca sa ne simtim cumva prost ca nu cadem pe spate ca s-a postat un clip cu un cretin. foarte mare discrepanta. adica un om care se exprima asa, mai putin partea cu  Π, ar trebui sa nu stie ce e ala instagram si tiktok

f trist clipul ala cu tiktok idiocracy. ma bucur f mult pe zi ce trece ca nu am avut niciodata facebook instagnram tiktok si de astea. sa le foloseasca aia linistiti. cineva tre sa mi faca curat in casa, nu putem fi toti educati si bine platiti


Nu-ti cere nimeni sa cazi pe spate, nu despre asta poate fi vorba.
Dar ar fi bine sa ai tu insuti niste cerinte de la nivelul tau intelectual, cel mediocru si care-ti dicteaza sa pui eticheta de cretin pe un avocat multimilionar care pare sa aiba succesul la care n-ai visat in viata ta. Iar asta fara sa ai nicio tresarire vizavi de penibilul demersului. Adica poate fi vorba despre orice, dar nu despre un ratat si in niciun caz cretin.

Nu trebuie sa activezi in vreun fel pe insta sau tiktok, ca sa stii ca suficient de multi oameni capabili fac bani cu multimile de fraieri, care ajung sa rida ca greblele pe astfel de subiecte, fix din motivul ca sint fraieri.
Mai e ceva pina cind sa-ti faca altcineva curat in casa. Pina atunci mai ai de invatat cum e cu succesul

Despre î din a ia si invata niste chestii de aici
https://forum.softpe...572546-a-sau-i/

#116
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,840
  • Înscris: 15.06.2007
Azi in magazin, un etnic cu cheia brelog de bmw , ceva model mai recent, imbracat ok.. cand sa trec de el: boss, ce scrie aicea? 12 lei? Era o franzeluta cu 1,29 lei.

Analfabetismul este impresionant siempre.

Edited by tfmercedez, 24 December 2023 - 17:56.


#117
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,489
  • Înscris: 10.08.2005
Oare cum e sa te lasi influentat de bani si nu de opinii ?

 tfmercedez, on 24 decembrie 2023 - 17:57, said:

Azi in magazin, un etnic cu cheia brelog de bmw , ceva model mai recent, imbracat ok.. cand sa trec de el: boss, ce scrie aicea? 12 lei? Era o franzeluta cu 1,29 lei.

Analfabetismul este impresionant siempre.
Zilele trecute, o doamna cauta o adresa, si imi vara o foaie in ochi, fara sa inteleg ce adresa cauta.
Apoi merge si urca intr-un BMW.
Oare soferul ala nu s-o uitat la Zeus sa-l invete cum sa coboare ?

Edited by MarianG, 24 December 2023 - 18:11.


#118
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 02.12.2007

 MarianG, on 23 decembrie 2023 - 22:47, said:

Am avut la Iasi un afacerist din asta in I.T. care dupa atat "zero-fuck-giving" o ajuns la Socola.

alt caz
https://www.fanatik....cearta-20008653
Si?

#119
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,489
  • Înscris: 10.08.2005

 Tipiric, on 24 decembrie 2023 - 19:09, said:

Si?
Doar sa vezi cum se poate sfarsi de la atat de mult zero-fucks-given.

#120
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,748
  • Înscris: 26.08.2008

 MarianG, on 24 decembrie 2023 - 13:32, said:

Atat de slabi si superficiali v-ati dezvoltat incat simplul fapt ca cineva exista este de admirat?

Uite, și aia la conducerea BOR coboara din masini de lux.

Slabi si superfivial dezvolatti sunt deopotriva cei care il admira ca si cei care il detesta / contesta... avand in vedere ca este o creatura cu care nu ne intersectam IRL niciunul dintre noi [cred] normalul mi s-ar parea sa ii ignoram existenta!

Nu stiu daca mai sunt astfel de persoane carora sa le fi fost dedicat un topic in care sa ii fie contestate aparitiile, posibil sa da, dar probabil ca nu, dar intamplator acum l-am vazut la topicuri noi... intrand si vazand primele postari m-am tot intrebat ce-i cu energiile cheltuite sa il critici / admiri aiurea pe nimenicuacte?


Aia de la BOR chiar nu au stil    ... pe langa asta, aia sunt chiar penibili SI NOCIVI [cel mai important - dar trecut cu vederea - aspect]!
Asta este si ozonfriendlyoarecum, se imbraca si el saracul cu reciclate sau de la second hand, nu cu haur!

#121
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,748
  • Înscris: 26.08.2008

 Punter, on 24 decembrie 2023 - 05:55, said:

crezi ca hainele rupte mai sunt pe aici peste 5-10 ani?

Fara legatura cu personajul principal al topicului, am o veste proasta: hainele de care vorbesti vor fi din ce in ce mai prezente in cotidian in orizontul de timp de care zici... ba chiar si mult timp dupa!
Uita-te putin in jur si, daca ai o farama de capacitate de previziune imi vei da dreptate.

#122
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,489
  • Înscris: 10.08.2005

 BlueKing-69, on 24 decembrie 2023 - 20:47, said:

Slabi si superfivial dezvolatti sunt deopotriva cei care il admira ca si cei care il detesta / contesta... avand in vedere ca este o creatura cu care nu ne intersectam IRL niciunul dintre noi [cred] normalul mi s-ar parea sa ii ignoram existenta!

Nu stiu daca mai sunt astfel de persoane carora sa le fi fost dedicat un topic in care sa ii fie contestate aparitiile, posibil sa da, dar probabil ca nu, dar intamplator acum l-am vazut la topicuri noi... intrand si vazand primele postari m-am tot intrebat ce-i cu energiile cheltuite sa il critici / admiri aiurea pe nimenicuacte?


Aia de la BOR chiar nu au stil ... pe langa asta, aia sunt chiar penibili SI NOCIVI [cel mai important - dar trecut cu vederea - aspect]!
Asta este si ozonfriendlyoarecum, se imbraca si el saracul cu reciclate sau de la second hand, nu cu haur!

Citeste cu atentie dragule, nu aparitia ii este contestata.
Un baiat o spus ca o asemenea aparitie emana masculinintate si incredere de sine.
Asta este lucrul contestat.
Discutam despre cat de putin trebuie sa faca cineva cu bani incat altii sa fie in stare sa ii pupe picoarele.

 BlueKing-69, on 24 decembrie 2023 - 21:03, said:

Fara legatura cu personajul principal al topicului, am o veste proasta: hainele de care vorbesti vor fi din ce in ce mai prezente in cotidian in orizontul de timp de care zici... ba chiar si mult timp dupa!

O trista realitate la care el se face partas.

#123
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,516
  • Înscris: 15.11.2003

 Zuckerwatte, on 24 decembrie 2023 - 13:42, said:

Omul este un exemplu de succes, vezi mai jos. Faceti ca el si veti ajunge la fel

https://www.linkedin...nalSubdomain=fr
https://www.thisisri...ram-lamborghini
Soarece de birou divortat, mare fas. Pentru 51 de ani e cam bunic. Daca n-a avut familie sa-i pape banii si timpul cu 60 mil nici nu-i de "mare" succes, e doar un workoholic trezit tarziu

Edited by radu103, 24 December 2023 - 22:17.


#124
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,748
  • Înscris: 26.08.2008

 MarianG, on 24 decembrie 2023 - 21:24, said:

Citeste cu atentie dragule, nu aparitia ii este contestata.
Un baiat o spus ca o asemenea aparitie emana masculinintate si incredere de sine.
Asta este lucrul contestat.

Eu am in minte topicul si ideea din prima postare! [De] acolo vad contestarea :)

Cat despre aparitia care emana masculinitate si incredere de sine  Posted Image
Nah, opinii...

Nici nu stim ce are ala in cap de apare asa... asa s-o simti bine / comod, o vrea sa transmita ceva... who cares???

Sarbatori cu bine!

#125
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,883
  • Înscris: 21.06.2016
Bai, stați așa sa ca reamintesc ridicol topicului: unul cu Lamborghini și milioane îmbrăcat după moda e răstignit vestimentar de niște țărănusi de cartier ca nu se îmbracă ca un cocalar rus. Asta e idealul lor! Dacă ar avea milioane și-ar lua treninguri strălucitoare.

#126
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,308
  • Înscris: 24.07.2022

 BlueKing-69, on 24 decembrie 2023 - 21:03, said:

Fara legatura cu personajul principal al topicului, am o veste proasta: hainele de care vorbesti vor fi din ce in ce mai prezente in cotidian in orizontul de timp de care zici... ba chiar si mult timp dupa!
Uita-te putin in jur si, daca ai o farama de capacitate de previziune imi vei da dreptate.

ba dispare. tot ce nu e normal dispare. treningul si adidasii sport nu dispar de exemplu Posted Image, sunt deja de zeci de ani, timp in care au aparut si disparut o gramada de "rupturi" si rupti la moda.

iar ala cred ca a dat niste tepe ceva...un avocat sau om de afaceri de succes nu se loveste la cap dintr-o data si se comporta si imbraca precum un pusti cu 8 clase neterminate..

topicul e despre cum de exista astia si cum de nu se cultiva si ei cat de cat daca tot au dat de bani.

Edited by Punter, 25 December 2023 - 02:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate