Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Limitele decentei

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#1
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Am vazut personajul respectiv acum ceva timp cand mergea descult, vara, pe trotuar si apoi intra intr-un Lambo.

Astazi mi-a aparut alt video cu el intr-o ipostaza asemanatoare: iese din masina descult si se incalta dupa ce face initial cativa pasi pe asfalt.

Pe langa asta, am vazut ca are o pereche de papuci pe care ii poarta in medii cu standarde destul de ridicate.

Am inteles ca are o stare financiara buna, dar totusi ma intreb care sunt limitele decentei? Am observat ca unele persoane care au o oarecare notorietate/popularitate, eventual si milionari, aleg sa epateze, sa iasa din tipar depasind limita penibilului.
Exemplu si Dorian Popa care a tot aparut in ciorapi si papuci in tot felul de ocazii prin oras.
Oare sufera de trendsetter-ism? Era o vorba: daca bei alcool dimineata si esti sarac, se numeste alcoolism. Daca bei alcool dimineata si esti bogat, se numeste brunch.

Eventualele voci care ar putea sa denunte astfel de derapaje (creatori de moda etc) se fac ca ploua, ori pentru ca nu vor sa se puna rau cu personaje de genul asta, ori sunt chiar prieteni, eventual ii lauda. Sunt numiti ca fiind indrazneti, in loc de penibili. Voi ce credeti? Pana unde merge limita decentei si de ce nu este sanctionata?

https://www.instagra...3JsN24zaDJ3azRt



#2
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,551
  • Înscris: 30.08.2017

View Posthabanero, on 23 decembrie 2023 - 17:43, said:


Am inteles ca are o stare financiara buna, dar totusi ma intreb care sunt limitele decentei? Am observat ca unele persoane care au o oarecare notorietate/popularitate, eventual si milionari, aleg sa epateze, sa iasa din tipar depasind limita penibilului.


Cersesc atentie, de aceea se comporta asa.

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Limitele decentei au fost abolite odata cu raspandirea microbului "social media".

#4
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 23.09.2017
O basina de om. Imi place titulatura pe care si-a arogat-o, Zeus..

edit:
Basina aia se numeste Ilan Tobianah si este originar din Franta. Este nascut in '71 (53 de ani) dar zici ca are pe putin 75 de ani.

Edited by alex342, 23 December 2023 - 18:02.


#5
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.07.2022
pe unde sunt indieni in special, dar si pe la arabi cred, e ceva normal pt ei sa mearga in papuci chiar si iarna. niste papupci pt ei sunt ca niste pantofi de crocodil pt europeni(sau adidasi sport pt mine Posted Image ).

indecente mi se pare bluza aia medievala, parul si barba aia "jungloase", margelele femeiesti/tribale, plus ca pune mana pe papuci toata ziua...deci papucii sunt chiar ok in comparatie cu restul.

si ala conduce descult?!

ps: macar nu are haine rupte/mulate, glezne goale etc cum e "normal" pe moment. ce vor mai rade multi cand se vor uita in poze peste ani...

Edited by Punter, 23 December 2023 - 18:07.


#6
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023
Astia in mod cert o fac pentru a fi "nonconformisti" si de a cersi atentie.
Eu faceam asta de pe vremea cand nici nu exista FB, si nu din nonconformism, ba din contra, mai mult din conformism, ca era de porc sa nu ai ceva incaltaminte in picioare cand intrai undeva.
Nimic nu poate bate senzatia de a merge cu picioarele goale, din nefericire acum cu asfaltul jegos nu mai e aceeasi senzatie ca pe vremurile cand coborai pe pamant si nisip.

Edited by loren2, 23 December 2023 - 18:07.


#7
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 23.09.2017

View PostPunter, on 23 decembrie 2023 - 18:01, said:

ps: macar nu are haine rupte, glezne goale etc cum e "normal" pe moment.

Stai linistit ca are si haine rupte, umbla si cu gleznutele goale etc asa cum este trendul pe la libidinosi.

Totusi la 53 de ani arata ca unul de 70+..



Attached File  ze.jpg   147.05K   220 downloads

Edited by alex342, 23 December 2023 - 18:16.


#8
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.07.2022
la poza asta a 2-a dau direct in conspiratii. cineva il plateste sa perverteasca "fanii".

#9
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Este enervanta atitudinea asta de a te preface ca aprobi astfel de aparitii, din diferite motive. De obicei pentru ca ai ceva de castigat din relatia cu omul respectiv care sare din tipar.
Un exemplu sunt unele persoane din anturajul lui Codin Maticiuc. Nu am vazut Miami Bici 2, a fost suficient primul si acela vazut online, gratis. Nu am vrut sa dau bani pe un astfel de film.
Daca filmul ar fi fost produs/finantat de oricine altcineva, sigur persoanele apropiate lui Codin ar fi spus ca este o porcarie, un rebut cinematografic. Dar pentru ca este opera lui Codin, il glorifica, prefacandu-se mai mult sau mai putin ca este un produs bun.

#10
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 23.09.2017
Si daca ne uitam la cum se comporta si in ce figuri se scalda, am zice ca este multi miliardar in dolari. Cand colo averea este de 60 de milioane dolari.

#11
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016
Asta don poza de mai sus e chiar mișto. Și nu arata deloc ca unul de 70, doar ca are parul alb și nevopsit. Unii arata așa la 30 de ani.

#12
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Prin atitudinea asta eu cred că omul încearcă a fugi de banal, de a se departaja de restul.
Uitați-vă prin videoclipuri cu ce țoale se afișează vedetele, tot soiul de excentricități, pentru că fiecare își caută imaginea potrivită lor ori sunt îndrumate de o armată de consultanți care le coafează imaginea publică.
Impact, bici!

#13
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016

View Postalex342, on 23 decembrie 2023 - 18:16, said:

Si daca ne uitam la cum se comporta si in ce figuri se scalda, am zice ca este multi miliardar in dolari. Cand colo averea este de 60 de milioane dolari.

La 10% din banii aia deja te doare in kur de ce cred alții.

#14
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 23.09.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 23 decembrie 2023 - 18:18, said:

La 10% din banii aia deja te doare in kur de ce cred alții.


Se pare ca pt el nu este asa. Il cam doare in kur de parerea celorlalti, altfel nu se afisa asa ostentativ. Asta arata clar ca este ahtiat dupa validare sociala.

Edited by alex342, 23 December 2023 - 18:23.


#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,551
  • Înscris: 30.08.2017
Problema nu e la el, ci la prostii care se ingramadesc sa ii valideze atitudinea si comportamentul, cocalari mai mici care viseaza intr-o zi sa fie niste cocalari mai mari.

#16
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.07.2022

View Postvrajitoruldinoz, on 23 decembrie 2023 - 18:16, said:

Asta don poza de mai sus e chiar mișto. Și nu arata deloc ca unul de 70, doar ca are parul alb și nevopsit. Unii arata așa la 30 de ani.

ce e misto? masina poate. in pantaloni si paslari de-aia, pe vremuri vedeai doar un boschetar drogat. iar crucea desigur doar la caldarari....

#17
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
george_alexandru, ai dreptate, dar eu cred ca trebuie sa fie si la el.

#18
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016

View Postalex342, on 23 decembrie 2023 - 18:21, said:




Se pare ca pt el nu este asa. Il cam doare in kur de parerea celorlalti, altfel nu se afisa asa ostentativ. Asta arata clar ca este ahtiat dupa validare sociala.

Se prea poate, deși in poza aia nu văd nimic deosebit. Dar el are 60 de milioane și voi aveți cucul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate