Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Limitele decentei

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#145
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

 radu103, on 26 decembrie 2023 - 09:52, said:

treningul si hainele de sport se spala zilnic.

Treningu' de mers la nunti si botezuri il spal mai rar ca se duce scrisu' de pe el :D

#146
whiteproud

whiteproud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 22.06.2022

 habanero, on 23 decembrie 2023 - 17:43, said:

Am vazut personajul respectiv acum ceva timp cand mergea descult, vara, pe trotuar si apoi intra intr-un Lambo.

Astazi mi-a aparut alt video cu el intr-o ipostaza asemanatoare: iese din masina descult si se incalta dupa ce face initial cativa pasi pe asfalt.

Pe langa asta, am vazut ca are o pereche de papuci pe care ii poarta in medii cu standarde destul de ridicate.

Am inteles ca are o stare financiara buna, dar totusi ma intreb care sunt limitele decentei? Am observat ca unele persoane care au o oarecare notorietate/popularitate, eventual si milionari, aleg sa epateze, sa iasa din tipar depasind limita penibilului.
Exemplu si Dorian Popa care a tot aparut in ciorapi si papuci in tot felul de ocazii prin oras.
Oare sufera de trendsetter-ism? Era o vorba: daca bei alcool dimineata si esti sarac, se numeste alcoolism. Daca bei alcool dimineata si esti bogat, se numeste brunch.

Eventualele voci care ar putea sa denunte astfel de derapaje (creatori de moda etc) se fac ca ploua, ori pentru ca nu vor sa se puna rau cu personaje de genul asta, ori sunt chiar prieteni, eventual ii lauda. Sunt numiti ca fiind indrazneti, in loc de penibili. Voi ce credeti? Pana unde merge limita decentei si de ce nu este sanctionata?

https://www.instagra...3JsN24zaDJ3azRt
E vreun videoclip cu asta intrand asa in restaurant? ca nu stiu in cate restaurante e primit in slapi.
Ce vreau sa spun: da, exista o limita a decentei, se aplica de restaurante.
Asa cum unele restaurante de pe plaja sau de langa piscine au pus afise sa nu intri in costum de baie

#147
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Nu stiu. Nu i-am urmarit aparitiile din online. Doar stiu ca l-am vazut descult in vreo trei situatii diferite si mai nou mai umbla si intr-o pereche de papuci care par de om care cerseste pe strada.
  Oricum, pare ca se invarte prin locuri selecte, doar isi permite. Interesant e ca de cate ori apare in situatii criticabile, trebuie sa fie prezenta in scena si o masina scumpa. Coboara sau se suie in masina in ipostazele respective.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate