Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...
 Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...
 

o mare iubire pierduta neasteptat...

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1411 replies to this topic

#1387
Tiberius_ro

Tiberius_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.01.2010

Vizualizare mesajgushpi, pe 16 decembrie 2023 - 21:41, a scris:

ai ajuns bre, la valencia aia? :o


Am aterizat azi dimineata in Bruxelles. De acolo m-a luat cu masina si am ajuns pana in Franta la Avignon vreo 1100 km si m-am cazat. Acum ma plimb putin pe aici si caut sa mananc ceva. Maine ajung in Valencia mai sunt cateva sute de km de condus.

Plimbare de seară

Attached Files



#1388
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,306
  • Înscris: 17.01.2012
așa mai merge!
între timp, poate realizezi că fimeili nu pot fi-nțelese!

spor la franțuzoaice!

#1389
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,456
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajEv_eee, pe 16 decembrie 2023 - 18:20, a scris:

Dragă antic, se numește disforie de gen și este boală. Nu o amesteca cu nesimțirea sau cu trendurile vremii.
Disforie my ass!
Ai pus punctul pe i cu trendurile vremii.
Acum urmaresc un reportaj despre un barbat de 50 de ani care se crede fetita de 13 ani si e inclus in echipa de inot. De fetite de 13 ani !

Un cameraman incerca sa filmeze si I s-a spus ca e pervers ca filmeze fetite in costume de baie. Cand a intrebat daca nu e pervers ca un barbat de 50 de ani sa faca dush impreuna cu fetitele de 13 ani l-au dat afara cu politia. O femeie l-a dat afara :lol:

Trendurile vremii deh

#1390
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,049
  • Înscris: 10.01.2023

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 16 decembrie 2023 - 22:13, a scris:

Acum urmaresc un reportaj despre un barbat de 50 de ani care se crede fetita de 13 ani si e inclus in echipa de inot.

programul de emisie Trump TV este offtopic

#1391
Tiberius_ro

Tiberius_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.01.2010
Ca tot spuneam ca o sa povestesc cum a fost la divort…ciudat.

Dupa cum am spus in postarile anterioare felul cum a decis sa plece din viata mea si sa-si ia lucrurile mi-a lasat un gust amar. Faptul ca pentru ea au contat toate cacaturile de lucruri desi niciodata nu as fi spus ca e o persoana materialista m-a lasat rece. As fi putut sa fiu foarte nesimțit insa am zis ca nu-mi sta in caracter si prefer sa i las sa-si ia ce doreste. Urmatoarea zi urma divortul propriu zis insa genul acesta de lucruri consider ca te ambitioneaza si iti dau putere. Insa atitudinea a fost schimbata.. a venit trista..plansa ca ea nu-si doreste acest lucru si ar fi fugit de acel loc.I-am spus ca ar fi putut schimba oricand acest lucru sau ar putea schimba acest lucru eu vreau doar sa dispara acei straini din viata noastra in rest nu mai conteaza nimic.Nu a vrut…am discutat mult ne-am despartit cu o îmbrățișare …I-am spus ca daca conștientizează vreodată ce a făcut si imi simte lipsa sa ma caute. Nu stiu ce va fi pe viitor sau ce voi fi dispus sa fac insa momentan sunt inca aici

#1392
antic

antic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,158
  • Înscris: 04.12.2004

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 16 decembrie 2023 - 22:13, a scris:

un barbat de 50 de ani care se crede fetita de 13 ani si e inclus in echipa de inot. De fetite de 13 ani !

Muuuuu ha ha!!!!!!!   Posted image Posted image

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 16 decembrie 2023 - 22:13, a scris:

O femeie l-a dat afara :lol:

Asta țăcăneală colectivă bună pentru disecat pe aria de pisologie!!!!  
Ce divorț,  ce iubiri tamponate și boțâte???

#1393
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,261
  • Înscris: 30.11.2017
Pai trebuia să te alături și tu Tiberius noilor ei prieteni și cunoștințe daca mai vrei sa continui. Să-i spui că te găsește oricând e o prostie, probabil o s-o mai ajuți cu bani și altele.  Acuma ești varza. Nici măcar nu ți-a spus exact ce cale va avea. Dar cum am mai scris acum e timpul sa rupi complet legătura cu ea și orice canal de contact că s-o scoți din capul tau și să nu ajungi la nebuni. I-ai zis că te găsește dar de fapt niciodata. Că nu puteai sa zici in acel context poate că gata nu ne mai intalnim. Zici cam cum e contextul în acel minut ora etc. Ce îmbrățișare? Eu as fi aruncat după ea cu ce gaseam. Schimbi nr de tel temporar și blochezi pe retelele sociale. Daca îți poți găsi alta e bine, (abia ai motiv sa nu mai te caute, daca e una rea poate o și bate daca o găsește că te deranjeaza) dar la cum pari cred că vorba unei anecdote bancomatul e apârâtul din sala de forță pe care trebuie să-l folosești.

Bag de seama că e cam tâmpită sau plânge la comanda sa mascheze ceva sau cine știe.
De ce dracu plânge și se jelește daca ea a inițiat totul și dus până la final. Cred ca si comunicare foarte slabă și foarte proasta sa fie.

Vizualizare mesajantic, pe 16 decembrie 2023 - 18:22, a scris:



Penisul este ceva de invidiat,  se știe asta de pe vremea grecilor din antichitate.  Adică este ceva fain,  frumos,  un fel de podoabă,  dacă ar fi circular ar putea fi socotit o cunună.

sa fie circular? Că un colac sau cum?

Auzi, eu citeam undeva că era sau e un trib unde bărbații aveau o teaca specială unde puneau penisul că sa fie protejat. Așa cum pui caciula pe cap sa nu fie frig sau casca de protecție.

Edited by cipri2bau, 17 December 2023 - 03:01.


#1394
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,482
  • Înscris: 06.02.2008

Vizualizare mesajcipri2bau, pe 17 decembrie 2023 - 02:46, a scris:

Să-i spui că te găsește oricând e o prostie

Așa e omul, nu-i rău să lași mereu o portiță deschisă spre autodistrugere :D

Edited by caiuscorneliu, 17 December 2023 - 02:57.


#1395
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,492
  • Înscris: 03.11.2009

Vizualizare mesajTiberius_ro, pe 17 decembrie 2023 - 00:34, a scris:

I-am spus ca daca conștientizează vreodată ce a făcut si imi simte lipsa sa ma caute.
...'ce ca ai grija ce-ti doresti!

-----

Mai in gluma sau mai in serios... o fi vreun sambure de adevar in spatele meme-ului Posted image

#1396
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007

Vizualizare mesajTiberius_ro, pe 17 decembrie 2023 - 00:34, a scris:

eu vreau doar sa dispara acei straini din viata noastra in rest nu mai conteaza nimic. Nu a vrut…

Din câte se pare acei “străini”  sunt pentru ea mai importanți ca tine.  
Acel bărbat este pe locul 1, tu pe un loc inferior.  
A ales între tine și acel “el”.    

Este foarte important acest pasaj în economia discuției.  Tu ești bulversat, încă încerci să înțelegi ce s-a întâmplat.  Dar din afară se vede întotdeauna mai bine.  

Tiberiu,  cred că nu ai motive să regreți.   Acum s-a lămurit totul.   Ea a făcut o pasiune,  un fel de crush sordid față de acel bărbat.   Pentru ea tu nu mai contezi ca bărbat în momentul acesta.  Pare rău să o spun atât de direct.    Mintea ei este doar acolo,  la el, la acel “străin”.    Este gata să se umilească,  să doarmă pe covorul din fața ușii lui,  cu cățelul,  ar face orice pentru a-i rămâne aproape.    Tu erai în plus și îi încurcai,  stăteai în calea fericirii ei.   Ai devenit  o greutate care-i oprea zborul.  

Fiecare om își caută fericirea și binele în fiecare secundă a vieții sale.   Ea,  fosta ta soție,  este tot un om ca toți ceilalți.   Are și ea acest drept.  
Nu contează motivul pentru care ea a plecat pe acest drum.    Sunt sigur că nu i-a fost ușor.   Chiar dacă nebunia și amocul îndrăgostelii i-au tulburat rațiunea,  simplu nu i-a fost.    
Probabil că legătura emoțională,  sentimentală,  cu acel bărbat este foarte puternică.   Mai puternică decât subrefugiul adulterului.   Ea vrea să fie acolo,  cu El.   Altceva nu mai contează,  dacă o legai de pat ar fi ros lanțul și fugea sărind pe fereastră.    

Nu mai era nimic de făcut în afară de divorț și separare.  Ai procedat corect și civilizat.  
Chiar dacă s-ar fi putut abține de dragul căsniciei,  viață nu mai aveai cu ea,  ar fi fost un coșmar.    
Iar situația poate escalada în rău din nimic,  în asemenea situații.    Vedem zilnic la tv cazuri de oameni care se nenorocesc.  
În concluzie,  mai bine lipsă.  

Las-o să se ducă după străinul acela.   Să-și urmeze destinul.

Tu,  acum, încă mai speri.   Încă o mai iubești.    
Dar odată plecată după acel om această femeie nu mai este a ta,   s-a dus.  

Viața este frumoasă,  suntem 8 miliarde de oameni pe acest boț de clisă.   Cu siguranță, undeva există un suflet și pentru tine.   Unul pe care îl poți găsi doar prin eliberare.

De fapt,  acum,  după divorț,   ați dăruit unul altuia libertate.   V-ați eliberat.   Amândoi.  
Vezi totul ca pe un început, ca pe o altă viață.

#1397
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
"a venit trista..plansa ca ea nu-si doreste acest lucru"

Terminati cu povestile.
Divortul la notar se realizeaza in anumite conditii si neaparat, dar neaparat cu acordul partilor.

Daca a spus ca nu doreste notarul era primul care oprea procesul de divort.

#1398
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,478
  • Înscris: 30.11.2021
Si psihologi astia sunt amuzanti. Cunosc si eu un psiholog si este si el cu Meme-uri.
Dentistul, si ala cu meme-uri.


Morala la viata asta este sa mai facem si haz de necaz. Am iubuit si eu, nu a fost ca in filme, nu am ramas cu tipa toata viata.

Daca stai sa te gandesti la viata nu ai timp sa o traiesti.
Sa gandim totusi pozitiv, majoritatea dintre noi o sa murim in 20-30 de ani sau o sa fim asa de batrani ca nu o sa ne mai amintim de prima dragoste, sau daca ne-am inchis la slit.

Traim intr-o lume in care familia are anumite idei, societatea anumite idei, religia anumite idei, tu ai anumite idei.
Si cumva in mersul tau pe drumul asta numit "viata" intalnesti persoane calumea, cu unele imparti o perioada mai mare de timp din drumul tau prin viata si cu altele o portiune mai mica din drumul asta numit viata.

Si eu am intalnit oameni alaturi de care ma vedeam toata viata, ma refer si la femei si la amici si la familie, viata are un caracter fluid.

#1399
Tiberius_ro

Tiberius_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.01.2010

Vizualizare mesajtclau, pe 17 decembrie 2023 - 08:59, a scris:

"a venit trista..plansa ca ea nu-si doreste acest lucru"

Terminati cu povestile.
Divortul la notar se realizeaza in anumite conditii si neaparat, dar neaparat cu acordul partilor.

Daca a spus ca nu doreste notarul era primul care oprea procesul de divort.


Asta sm discutat cu ea afara cand ne-am vazut

#1400
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Va spune afara ca nu vrea si inauntru ca da?
Va spune afara ca nu vrea, dar intrati impreuna si spuneti da?

Voi de ce v-ati casatorit? Pentru banii de nunta? Posted image

Eu cred ca toata tarasenia e un experiment - aveti vreun proiect de facut? :)
Puteti posta biletul de avion? Parea ca sunteti activ pe softpedia in timpul zborului. :D
Puteti sa ne spuneti cine e psihologul? Face minuni! :)

Edited by tclau, 17 December 2023 - 10:18.


#1401
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 12.07.2022
Ce contează? A scos din unii tot misoginismul pe care îl dețin. :D

#1402
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,478
  • Înscris: 30.11.2021
Si casatoria asta o sa aiba rolul ei. Macar dupa ce divortezi nu iti mai zice careva ca nu te-ai casatorit.

Cand eram mai tanar stateam si ma gandeam, amuzat, din cate femei am iubit, si nu doar eu le-am iubit, pe lumea celalta? Cu care iti imparti eternitatea?

Nu mai tratati viata asa de serios, nu s-a inventat dragoste si iubire si sex asa de multa sa sature vreun barbat sau femeie.
Amor fati!
Amor fati is a Latin phrase that may be translated as "love of fate" or "love of one's fate". It is used to describe an attitude in which one sees everything that happens in one's life, including suffering and loss, as good or, at the very least, necessary.[1]

#1403
Tiberius_ro

Tiberius_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.01.2010

Vizualizare mesajtclau, pe 17 decembrie 2023 - 10:14, a scris:

Va spune afara ca nu vrea si inauntru ca da?
Va spune afara ca nu vrea, dar intrati impreuna si spuneti da?

Voi de ce v-ati casatorit? Pentru banii de nunta? Posted image

Eu cred ca toata tarasenia e un experiment - aveti vreun proiect de facut? :)
Puteti posta biletul de avion? Parea ca sunteti activ pe softpedia in timpul zborului. :D
Puteti sa ne spuneti cine e psihologul? Face minuni! :)



Te vad om serios. Nu stiu de ce iti faci atatea scenarii dar hai fie.. am sters nume si alte date de pe acolo dar daca tot stau in dreapta am pus printscreen dupa permis de imbarcare. Macar am aflat ca exista Paint pt iPhone

Attached Files


Edited by Tiberius_ro, 17 December 2023 - 10:40.


#1404
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Gresiti si dvs - cel putin cand presupuneti ca sunt om serios. :)

Sunt prea mult franturi de logica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate