Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Vivando Unirii

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
bctz123

bctz123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2021
Salutare,

Caut sa-mi cumpar un apartament intr-un complex si pe lista mea este si Vivando Residence.
Am auzit lucruri foarte bune despre acest complex, eram curios insa care este parerea voastra, celor care locuiti acolo sau ati stat in chirie acolo, daca este chiar asa de ok.

Ma intereseaza in principiu cum sta la capitolul liniste, vecini, cum e zona, daca sunt infiltratii in subteran/terasa, plusuri, minusuri, etc?

Am inteles ca se construieste si ceva fix langa acest complex, despre ce este vorba, un bloc foarte mare, ce cunoasteti?

Multumesc!

#2
Alex8338

Alex8338

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.07.2023
Asta e la Unirii cum  One Cotroceni,  aflat la mijlocului strazii Progresului,  e la Cotroceni.

#3
bctz123

bctz123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2021

 Alex8338, on 30 noiembrie 2023 - 13:37, said:

Asta e la Unirii cum  One Cotroceni,  aflat la mijlocului strazii Progresului,  e la Cotroceni.

Ei asa au pus numele. Bine ca nu i-au spus Vivando Herastrau.

#4
Mycr01

Mycr01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.02.2010
Sa tii cont ca sunt foarte multi drogati pe strada paralela (str. Justiei), fa o plimbare pe acolo si o sa vezi. Mai ales vara zici ca esti in walking dead.

#5
nabari

nabari

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.04.2023
Ar trebui sa te ferești de orice construcție din zona aia a Unirii, deoarece rata criminalității si numărul drogaților, a boschetarilor si a aurolacilor e îngrijorător de mare, aproape la fel ca într-o tara din America latina. Diferența e ca nu se împușca pe strada cu automate, in rest e la fel de rau.

#6
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005
Ce prostii sinistre :) sa te feresti de zona Unirii pentru infractionalitate, serios?

#7
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
stau de 3 ani in zona piata Alba Iulia . nu am avut nici o problema. recomand Blv Unirii , daca as avea cascaval as lua apartament aici

#8
Gigel324

Gigel324

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.04.2023
Nu sunt zona Unirii si centrul tocmai cele mai bune zone din Bucuresti, dar astia de ati comparat cu America latina de unde ati scos-o?  Aveti si exemple concrete traite de voi?  Bucurestiul si Romania sunt destul de safe acum, mai ales daca ne raportam la vest, nu are capitala nicio zona mare rau famata la ora asta nici macar Ferentari, cu exceptia aleii aceea infecta

Edited by Gigel324, 02 January 2024 - 12:34.


#9
valkyr_v

valkyr_v

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.08.2015

 Gigel324, on 02 ianuarie 2024 - 12:34, said:

Nu sunt zona Unirii si centrul tocmai cele mai bune zone din Bucuresti, dar astia de ati comparat cu America latina de unde ati scos-o?  Aveti si exemple concrete traite de voi?  Bucurestiul si Romania sunt destul de safe acum, mai ales daca ne raportam la vest, nu are capitala nicio zona mare rau famata la ora asta nici macar Ferentari, cu exceptia aleii aceea infecta

Zona Viilor/Fabrica de Chibrituri cum ți se pare?

#10
Gigel324

Gigel324

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.04.2023
Sunt multe residence-uri noi pe acolo si nu e chiar departe de Unirii iar parcurile Carol si Tineretului sunt fix langa. Eu n-as zice ca e zona rea deloc. Cum sunt si soselele Pandurii si Progresul de multi zic ca sunt in Rahova sau Ferentari, dar eu vad destul de aproape Palatul Parlamentului. Cei ce zic ca nu e Cotroceni, cred ca considera Cotroceni doar daca-l vad pe Iohannis in pijamale de la balcon.

Edited by Gigel324, 02 January 2024 - 23:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate