Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Parere anvelopa allseason

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 29.10.2017

 Ford4, on 26 noiembrie 2023 - 14:48, said:

Acum cateva saptamani in urma cand era vreme ploioasa am izbit din spate in Bucuresti un BMW care a oprit brusc la trecerea de pietoni fiindca ii sarise unul in fata. Nu aveam mai mult de 50 km/h si eram cu Mini-ul sotiei echipat cu allseason Michelin Crosclimate.

crossclimate, cc plus sau cc2 ? ce dot au, cati km au fost rulate?

#38
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006

 GlCA_Contras, on 27 noiembrie 2023 - 11:04, said:

Mai avem si categoria prostilor care se baga in fata ta si franeaza cand e ghetus afara, pe urma se supara ca i-ai facut garaj din portbagaj...


Adica tu ai mers ca un incepator in curul BMWului si te-a surprins frana aluia... In afara ca la trecerile de pietoni trebuie sa reduci viteza din principiu. Si te mai invat ceva, forta de franare e direct proportionala cu greutatea masinii. Fa tu calculele ;)
De unde ghețuș afară acum câteva săptămâni?Ploua atâta tot.Vina lui nu a gumelor.Stai că acuma-i cu ghețușu,zăpadă,

#39
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,753
  • Înscris: 21.03.2020
Poate nu te-ai prins dar erau doua cazuri explicit diferite...

#40
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,165
  • Înscris: 13.11.2017

 GlCA_Contras, on 27 noiembrie 2023 - 11:04, said:

Mai avem si categoria prostilor care se baga in fata ta si franeaza cand e ghetus afara, pe urma se supara ca i-ai facut garaj din portbagaj...


Adica tu ai mers ca un incepator in curul BMWului si te-a surprins frana aluia... In afara ca la trecerile de pietoni trebuie sa reduci viteza din principiu. Si te mai invat ceva, forta de franare e direct proportionala cu greutatea masinii. Fa tu calculele ;)

Cine a zis că am mers in curul BMW-ului ? Imaginația ta bolnava ? Tu ai circulat vreodată prin București să vezi cum se întrețes mașinile și trec de pe o bandă pe alta câteodată chiar fără să semnalizeze ?

Eu am prezentat un caz și am tras concluziile referitoare la anvelopele allseason. Cine e deștept trage concluziile de rigoare. Cine nu rămâne ca voi doi :)

Edited by Ford4, 27 November 2023 - 12:37.


#41
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006

 Ford4, on 27 noiembrie 2023 - 12:34, said:



Cine a zis că am mers in curul BMW-ului ? Imaginația ta bolnava ? Tu ai circulat vreodată prin București să vezi cum se întrețes mașinile și trec de pe o bandă pe alta câteodată chiar fără să semnalizeze ?

Eu am prezentat un caz și am tras concluziile referitoare la anvelopele allseason. Cine e deștept trage concluziile de rigoare. Cine nu rămâne ca voi doi :)
Păi ai zis că nu ești din Buc.?

#42
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,387
  • Înscris: 29.01.2008
Nu doar în București se circulă așa. Și în Cluj sau Timișoara sunt de exemplu mulți care schimbă benzile încontinuu și încearcă să facă slalom printre celelalte mașini (mai ales când sunt 3-4 benzi pe sens) și sunt mulți dintre aceștia care „nu mai au lichid la semnalizare”. Primul lucru pe care îl fac în trafic când îmi ia fața în trafic vreun grăbit e să iau piciorul de pe accelerație și să-l duc deasupra frânei și eventual pișc puțin frâna pentru a-l avertiza și pe cel din spatele meu că mi-a tăiat calea un idiot.

#43
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,165
  • Înscris: 13.11.2017

 mishu_popa, on 27 noiembrie 2023 - 12:49, said:

Păi ai zis că nu ești din Buc.?

Văd că stai și cu logica prost. După ea toți care circula prin București sunt localnici

#44
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006

 alin2pas, on 27 noiembrie 2023 - 13:04, said:

Nu doar în București se circulă așa. Și în Cluj sau Timișoara sunt de exemplu mulți care schimbă benzile încontinuu și încearcă să facă slalom printre celelalte mașini (mai ales când sunt 3-4 benzi pe sens) și sunt mulți dintre aceștia care „nu mai au lichid la semnalizare”. Primul lucru pe care îl fac în trafic când îmi ia fața în trafic vreun grăbit e să iau piciorul de pe accelerație și să-l duc deasupra frânei și eventual pișc puțin frâna pentru a-l avertiza și pe cel din spatele meu că mi-a tăiat calea un idiot.
Corect,dar fordulache n-a procedat ca tine și... ghinionn.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate