Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Ce parghii exista pentru a remedia situatia cu un profesor afurisit ?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttclau, on 23 noiembrie 2023 - 22:47, said:

Nu vorbiti serios, nu? Aveam alta parere despre dvs.... Posted Image

Ba tocmai c-o fac, daca vrei, explic

#110
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.08.2023
De asta nu vine ala la sedinta, risca sa dea peste toti faiantarii si camionagiii cu frustrari, care vor sa remedieze ratarile lor prin succesul copilului si lupta pana la moarte pentru asta. Mai bine sa se ocupe directorii de asa ceva, ca de asta iau bani in plus. Oricum, problema e o non-problema, o sa le puna note marite si aia e. Acel 3 oricum va ramane, chiar daca nu in catalog, si indiferent ce nota ii va da, vei ramane cu teama ca poate nivelul copilului chiar e de 3, mai ales dupa scandal si lehamitea profesorului. Acum nu vei mai sti niciodata daca o nota e pe bune sau nu. Asa era si la celalalt profesor, dar acolo dormeai mai bine, ca nu exista acel 3 si era mai usor sa te minti, aici nu te mai poti minti asa usor, deci apar frustrarile.

#111
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Credeti ca astia care bat profesorul pe softpedia se mai impiedeca intr-o minciuna mica? Erau frustrati si inainte, doar ca nu stiau de ce... :D

#112
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 12.07.2010

View Postel_marino_loko, on 23 noiembrie 2023 - 20:09, said:



Ceea ce nu prea pricep eu e de ce anume te intereseaza sa aiba note mari? Ca din tot ce scrii tu aici (cu mare dificultate), e clar ca nu dai doi bani pe educatie si ca te intereseaza doar sa ajunga baiatu' sa faca bani cumva, oricum, indiferent de ce are el in cap cu adevarat. Nu mai bine il dai tu la o scoala de mecanici auto si o sa se umple de bani convingand fraierii sa cumpere piese care de fapt nu trebuie schimbate?

View PostTsunamii, on 23 noiembrie 2023 - 21:41, said:


Nope, realism dupa parerea mea.
Si au as actiona la fel.

Romania are un sistem de educatie defect si daunator, de ce sa conteze asta la viitorul copilului meu?
Germana????
Daca nu-l intereseaza germana, la dracu cu ea

In locul initiatorului l-as distruge pe profesorul care a dat note proaste si l-as scoate chiar din invatamant.
I-a dat destule dovezi ca e un idiot
Scopul meu ar fi doar viitorul copilului meu

Pai asa fac cam toti parintii din Romania de vreo 20 de ani incoace. De asta si e tara plina de analfabeti functional si prosti gramada care nu au habar de chestii elementare.

#113
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBob493, on 25 noiembrie 2023 - 13:56, said:

Pai asa fac cam toti parintii din Romania de vreo 20 de ani incoace. De asta si e tara plina de analfabeti functional si prosti gramada care nu au habar de chestii elementare.

Analfabetii exista pentru ca elevii nu stiu germana?
Fuji bah d-aicea

#114
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 12.07.2010
Analfabetii functional citesc dar nu pricep.

#115
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
@Tsunamii Trebuie sa spun ca sunt de acord cu dvs... We live on such a beautiful planet, but in such an ugly world! :)

#116
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.08.2023
Lume lume, noutati. Am trecut peste episodul cand profu a venit si le a dat la toti 2 si 3 pe motiv ca vechiul profesor nu ia invatat nimic. Acum a inceput sa ii invete el scoala. Asa ca sapt trecuta le-a dat test din ceea ce le-a predat el. Si ghici ce, toti au luat de la 7 in jos.

Acum pt toti cei care m-au criticat. Daca aveti impresia ca vorbim de o clasa plina de idioti cred ca nu suntem realisti. Copiii astia nu sunt zei dar performeaza la alte materii, cum se face ca tocmai la germana is varza toti sa imi explicati voi toti care l-ati pupat stiti voi unde pe domnul profesor aparandu-l.

#117
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,423
  • Înscris: 03.11.2009
Aveam un profesor la Liceul de Chimie, care era si directorul scolii, faceam pe noi de frica doar cand il auzeam...
Intr-o seara l-au prins derbedeii pe un pod si l-au aruncat in apa Posted Image

N-au rezolvat problema, tot batut in cap a ramas Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate