Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Implementare gateway pentru card Sodexo

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006
A reusit cineva sa integreze intr-un magazin online un procesator de plati care accepta cardul Sodexo - Pluxee?

Pentru ca din experienta mea, e dezastru. Emitentul cardului, Sodexo, nu accepta decat anumiti procesatori. In timpul asta ia cam 6,5% comision. Inca nu mi-au comunicat alte taxe, dar de regula vad ca le afli pe parcurs.

Procesatorii de plati gasiti au ori comisioane mari pentru o afacere in stadiul de debut:
cca. 400 euro+10-15 euro adminstrare cont+2% comision tranzactie, asta cu decontarea incasarilor la ... 3-4 zile.

Ori sunt autisti in comunicare, ca Netopia Pay, care pur si simplu nu e in stare sa raspunda unui set de 4 intrebari simple, in schimb revine mereu cu primul raspuns, inutil.
Ok, mai mult ca sigur ca asa se vor purta si in timpul tranzactiilor, deci Netopia cade.

PayU inteleg din experienta altora ca ofera foarte greu (2-3 luni) MID siTID.
Euplatesc vad ca are recenzii dezstruoase, a lucrat cineva cu ei?
PayPal nu e acceptat de Sodexo, si chiar nu stiu ce cauta Sodexo in tranzactiile unor sume oferite de stat din proiecte EU ...

Ati gasit o solutie eficienta si relativ decenta pentru un magazin in Wordpress si Woo?

Edited by marijuan, 15 November 2023 - 12:09.


#2
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,557
  • Înscris: 15.11.2003
viva pay si stripe sunt aceptati de sodexo ?
Ce vinde magazinul acela de-i asa importanta plata cu "bonuri" ? cat e volumul mai ales fiind la inceput ?

#3
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006

View Postradu103, on 15 noiembrie 2023 - 13:29, said:

viva pay si stripe sunt aceptati de sodexo ?
Ce vinde magazinul acela de-i asa importanta plata cu "bonuri" ? cat e volumul mai ales fiind la inceput ?
nu si nu.
vinde ceea ce cumpara cei cu card Pluxee.

View Postradu103, on 15 noiembrie 2023 - 13:29, said:

viva pay si stripe sunt aceptati de sodexo ?
Ce vinde magazinul acela de-i asa importanta plata cu "bonuri" ? cat e volumul mai ales fiind la inceput ?
Nu, nu sunt acceptati. In rest nu vad relevanta interventiei. SI daca nu sunt acceptati, exista o solutie la ce am intrebat?

#4
serginho

serginho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2005

View Postradu103, on 15 noiembrie 2023 - 13:29, said:

viva pay si stripe sunt aceptati de sodexo ?
Ce vinde magazinul acela de-i asa importanta plata cu "bonuri" ? cat e volumul mai ales fiind la inceput ?

https://www.sodexo.r...iera-didactica/

https://www.sodexo.r.../edu-pass-card/

Edited by serginho, 15 November 2023 - 23:19.


#5
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006

View Postserginho, on 15 noiembrie 2023 - 23:17, said:

Multumesc, eu am aceste informatii. Ceea ce nu am este o recomandare venita di nexperienta personala, despre un procesator de plati RO. Oscilez intre Netopia ,dar recenziile sunt groaznice si Libra Pay, care are recenzii mai bune dar si preturi mai mari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate