Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Relatiile si casatoriile moderne

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#37
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Femeia respectiva nu viseaza sa ramana cu el ! Sau ala nu produce destul si aia de fapt nu vrea un apartament nou sau rate !
Sau nu vor parintii ei care de fapt au platit acel apartament ! Sau pur si simplu au idei diferite , ea vrea un nivel de viata ridicat...ala se baga in jugul bancilor !
Veata e complicata !

#38
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2014
Bai, nu mai bagati strambe, ca colegul cu nevasta problema o sa intre la idei. A cerut si el un sfat financiar si a descoperit ca nu prea il lega nimic de nevasta-sa, decat obligatii de plata.

#39
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
In locul lui as fi ''intrat la idei'' de mult timp ! Acum poate fi chiar tarziu !

#40
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,268
  • Înscris: 24.07.2022
in general barbatul vine cu casa, masina/masini, salariu dublu/triplu....ca pe restu nu-i ia nimeni , prefera pisicile. pai ia sa puna si barbatii sistemul "hibrid" in practica. #fii.hibrid!

Edited by Punter, 08 November 2023 - 21:07.


#41
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 05.07.2007
citind asemenea topice simt ca nu apreciez ce fericit sunt!  mai stiti cum eram in carantina, blocati in casa din motiv de covid? cand umblam toti cu masca, manusi, nu ne intalneam, nu interactionam fizic, cand nu puteam iesi din casa? cat de mult apreciam o banala plimbare in aer liber? fiind blocati in carantina, am cam schimbat sistemul de valori si altfel apreciam micile bucurii ale vietii.....  aceeasi senzatie o am acum, citind topicul.... nu ma intelegeti gresit, am o gramada de belele, ca fiecare, dar citind aici realizez ca problemlele mele sunt pistol cu apa pe langa ale altora......

#42
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
In principiu, femeile (mai ales bretonatele urate care screm egalitate si masculinitate toxica), nu vor respecta niciodata un barbat care castiga mai putini bani decat ele. Poate il vor tolera temporar sau il vor tine pe post de cucks deprivat de sex acasa in timp ce ele si-o trag cu seful care, nu-i asa, e barbat adevarat, are autoritate si bani, nu ca sarantocul de acasa. Chestia ridicata de sotia colegului este insa cat se poate de reala, mai ales daca familia ei i-a scos ochii ca asta s-a maritat la tine cu o sacosa de doi lei si acum vrea sa iti ia si casa, insa e si proasta ca prefera sa ramana datori la banca decat sa scape de rate.
Nu stiu cum e prin Ro, insa pe la tara prin anglanistan cuplurile care cumpara o locuinta specifica cat achita fiecare in contract si, in caz de Doamne fereste, fiecare isi ia procentul achitat-m-ar mira sa nu existe ceva de genul si in Romania.
Altfel, majoritatea relatiilor moderne care ajung la divort sunt asa datorita faptului ca oamenii moderni nu stiu sa accepte defecte sau sa accepte faptul ca nu va fi mereu cu fericire si cu fluturi in stomac, uneori e si cu miros de diaree la baie sau basini date noaptea, sub plapuma, in somn.

Edited by n-amname, 08 November 2023 - 21:10.


#43
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,486
  • Înscris: 05.04.2023
E un chin cu asemenea muiere, cred că ar trebui s-o lase în treaba ei, cu banii și cășile și tot

#44
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Femeia e construita genetic sa fie dominta sa aibe salar mai mic si sa depinda de barbat.
Ce se intampla de vreo 10-15 ani e o anomalie datorata social media care e una din cauzele corectitudinii politice fortate.
Este doar ceva temporar,lucrurile vor reveni la cum au fost milioane de ani dupa uirmatorul razboi major

#45
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

 dtd234, on 08 noiembrie 2023 - 21:22, said:

Este doar ceva temporar,lucrurile vor reveni la cum au fost milioane de ani dupa uirmatorul razboi major

Posted Image
Ești extrem de naiv dacă ai impresia că se mai întoarce din trecut ceva. Auzi... următorul război major. Posted Image
Zici că ești teodosiu ăla de la Constanța

Edited by johndoes, 08 November 2023 - 21:27.


#46
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,406
  • Înscris: 09.08.2006
Nu e mai bine singur/a ?
Zic si eu....
Si asa epoca asta e de cacat, banul e ochiul dracului in zilele noastre....

#47
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 05.07.2007

 dtd234, on 08 noiembrie 2023 - 21:22, said:

Femeia e construita genetic sa fie dominta sa aibe salar mai mic si sa depinda de barbat.
Ce se intampla de vreo 10-15 ani e o anomalie datorata social media care e una din cauzele corectitudinii politice fortate.
Este doar ceva temporar,lucrurile vor reveni la cum au fost milioane de ani dupa uirmatorul razboi major
zici? cum ai ajuns la concluzia asta?
pe bune acum, in anul de gratie 2023 sa vii cu asemenea texte de pestera e grav. de curiozitate, ai sotie, copii?

#48
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009
Lasă-l, e în evul mediu și vrea să se reîntoarcă acolo...

#49
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 05.07.2007
ma scuzati, n-am stiut.

#50
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,268
  • Înscris: 24.07.2022
dar chiar vrea sa fie dominata, nu o "cuceresti" (ce expresie!) daca nu o domini cu ceva. chiar crede ca barbatul e un fel de tata, sa ii faca toate poftele, si asta indiferent de cat castiga ea.

Edited by Punter, 08 November 2023 - 22:00.


#51
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023

 dtd234, on 08 noiembrie 2023 - 21:22, said:

Femeia e construita genetic sa fie dominta sa aibe salar mai mic si sa depinda de barbat.
Ce se intampla de vreo 10-15 ani e o anomalie datorata social media care e una din cauzele corectitudinii politice fortate.
Este doar ceva temporar,lucrurile vor reveni la cum au fost milioane de ani dupa uirmatorul razboi major

Genetic, femeia este construita sa supraveituiasca. Intotdeauna va alege cel mai bun mascul pe care-l poate obtine. De asta toate se duc dupa statut, inaltime, forma fizica, samd.


 ovidiu21, on 08 noiembrie 2023 - 21:33, said:

Nu e mai bine singur/a ?
Zic si eu....
Si asa epoca asta e de cacat, banul e ochiul dracului in zilele noastre....

Si cati crezi ca pot sta singuri? Oamenii normali nu sunt in stare sa stea o zi fara sa vorbeasca cu cineva, fie virtual sau fizic. Daca tu nu esti in stare nici macar 24 de ore sa stai singur, cum crezi ca vei putea sta toata viata? oamenii care sunt singuri, astia chiar pot sa fie asa. Si culmea, sunt exact astia pe care femeile le vor, tocmai pentru ca nu nevoie de ele. Indiferenta atrage chestii...

 kato1, on 08 noiembrie 2023 - 21:38, said:

zici? cum ai ajuns la concluzia asta?
pe bune acum, in anul de gratie 2023 sa vii cu asemenea texte de pestera e grav. de curiozitate, ai sotie, copii?

 johndoes, on 08 noiembrie 2023 - 21:40, said:

Lasă-l, e în evul mediu și vrea să se reîntoarcă acolo...

Asta e adevarul. Ai carti, ai studii, trebuie doar sa cauti..

Pe mine ma deranjeaza un alt lucru: ai crede ca toate schimbarile astea au dus undeva; ca au un scop, preferabil pentru bunastarea femeilor. Dar eu n-am mai vazut asemenea probleme in relatii cum vad acum. Toata lumea se plange, de orice rahat. Prima greseala, se despart. Pentru ca oamenii nu stiu ce sa faca, cer un sfat pe internet, si primul raspuns este intotdeauna "pasareste-l". Dar asta se da la orice problema, nu conteaza ce problema, asta se da. In trecut lucrurile astea se discutau in familie, fata cu parintii ei, baiatul cu parintii lui. Nu se mai face asa; toate lumea se uraste, copii cu parinti, parintii cu socrii, sotii intre ei.. Si la baza acestor lucruri sunt aceste schimbari. Motivul real pentru care aceste schimbari s-au facut nu este pentru respect si fericire. Daca era, omenii erau mult mai fericiti ca inainte, mai impliniti si ar fi fost mai putine divorturi, familii mono-parentale, etc, etc.

#52
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,732
  • Înscris: 12.07.2022
Păi înainte nu existau divorțuri atât de multe pentru că femeile erau dependente financiar de bărbații lor, asta nu înseamnă că erau și fericiți împreună. Să fim serioși,  foarte puțini oameni își găsesc parteneri compatibili cu care să evolueze n tandem.
Majoritatea ajung să fie doar colegi de apartament.  Posted Image Iar asta nu se numește fericire.

Edited by Ev_eee, 08 November 2023 - 22:09.


#53
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 05.07.2007
@auditionstir
lasa prostiile te rog eu frumos. sunt sigur ca daca citesc anumite carti, gasesc metode de cum sa-ti bati nevasta fara sa o bagi in spital!  nu dezvolt mai mult, ca nu intentionez sa provoc discutii pe teme religioase! sunt femeile mai slabe fizic? da! conteaza cu adevarat acum, in vremurile acestea? doar daca traiesti in pestera si trebuie sa te bati zilnic ca sa-ti castigi inca o zi! eu sunt sot si parinte si de baiat si de fata!  daca prin absurd, fata mea ar gasi un dobitoc cu asemenea conceptii, ca femeia trebuie sa fie pres in fata barbatului, sunt primul care i-as spune sa-si caute de viata cu altcineva!

Edited by kato1, 08 November 2023 - 22:15.


#54
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Daca apartamentul era al lui nu se mai facea acest topic ! Aici e greseala lui a vrut femeie cu apartament...asta are si acum !
Sa nu dam totusi prea tare in femeie ca azi se cearta si frate cu frate si copii cu parinti...si pe 10 lei...pe proprietati sau cote isi dau si in cap  !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate