Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Oferte banci BLACK FRIDAY

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#19
vivenda2

vivenda2

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.06.2023
40 rate la I-G credit card fara dobanda la 3 magazine, electronice

#20
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,864
  • Înscris: 13.03.2005

 utopium, on 04 noiembrie 2023 - 02:37, said:


Eu am zero la ING tot timpul, zero lei pe luna taxa de administrare, zero lei la transferuri, zero la retrageri. Care e marea smecherie la acea oferta Unicredit?

Păi nu ai mai plăti 3 euro lunar la ING, la contul de euro, de exemplu
Că nu ai gratuit contul de euro la ING. Poate doar la Libra Bank ai gratuit contul de lei și euro și transferuri gratuite în lei și în euro, fără limita impusa de rulaj lunar si fara a fi vreo oferta de blackFriday.

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,816
  • Înscris: 12.01.2018

 rim80, on 04 noiembrie 2023 - 06:34, said:

Zero lei pentru orice fel de operatiuni, comisioane si retrageri de numerar de la orice bancomat.
las că iau de la firme și 2% deci tot tu le plătești în prețuri.DAR AI ZERO

#22
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 23.12.2015
la CEC cardul de multicurrency n-are taxe si se poate face tot timpul anului. Sotia l-a facut online si nu a trebuit sa ia nici un pachet. Cardul  e atasat unui cont de debit si poti avea depozite la termen, platii facturi, etc.

PS: Diferenta intre cardul multicurrency si un pachet ar fi ca in cadrul pachetului cardul are propriul lui cont si trebuie alimentat din contul curent. Ofera o protectie mai mare daca cardul e furat sau pierdut.

#23
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,864
  • Înscris: 13.03.2005
Da, doar că cardul Multicurrency nu vine și cu transferurile în lei și euro gratuite, nici măcar cu incasari in valută necomisionate. Deci e bun cardul Multicurrency CEC, dar nu ca și cont principal, ci ca unul din cele 3 conturi bancare "must", pentru a avea comisioane zero la toate tranzacțiile bancare de care ai nevoie in mod curent.


#24
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 31.07.2015
Încă un topic cu și despre MultiCurrency...

#25
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,864
  • Înscris: 13.03.2005
Nu l-am inițiat eu. Și acum am subliniat și minusurile lui...

S-a dat startul ofertelor de Black Friday la bănci. Unicredit Bank este prima bancă care a venit în întâmpinarea clienților cu oferte la cardurile de credit.

În schimb, Raiffeisen Bank a lansat o campanie care marchează Ziua Internațională a Economisirii și vine cu oferte la depozitele la termen.

Beneficiile constau în comision de administrare 0 sau în dobânzi mai mari la depozite.

UniCredit Bank

Campania a început pe 30 Octombrie 2023 ora 00.00 și se va încheia la data de 10 Noiembrie 2023, ora 23:59.

Dacă ești deja sau devii client UniCredit Bank și ai Mobile Banking, poți să îți iei cardul de credit UniCreditCard 100% Mobile oferit de UniCredit Consumer Financing, cu zero costuri de administrare pe viață. Cardurile participante în campanie sunt: Cardul de credit UniCreditCard Premium și cardul de credit UniCreditCard Principal.

Citește și: Black Friday 2023: Card de credit cu zero costuri de administrare pe viață a cardului pentru persoanele fizice, oferit de UniCredit Consumer Financing

Raiffeisen Bank

Banca lansează  campania "Săptămâna Economisirii". Astfel, în perioada 31 octombrie - 6 noiembrie 2023, dacă îți deschizi un depozit la termen pe 3 luni în lei sau pe 6 luni în euro, prin canale digitale Raiffeisen Bank, te bucuri de un bonus special la dobânda standard: 0,20% pentru lei și 0,40% pentru euro. Astfel, la un depozit la termen de 3 luni în lei dobânda este de 6.30% pe an, iar la un depozit la termen de 6 luni în euro dobânda este de 3% pe an.

Citește și: Raiffeisen Bank România lansează Săptămâna Economisirii

Alte oferte ale băncilor valabile în această perioadă

Banca Transilvania

Banca are în perioada 23 octombrie – 3 noiembrie oferte și la cardurile de credit, la creditul de nevoi personale sau la pachetele formate din credit de nevoi personale și card de cumpărături.

La Creditul de nevoi personale Practic BT cu încasare venit și asigurare de viață și șomaj și/sau refinanțare externă, dobânda fixă este cuprinsă între: 8.90%-18.50%, iar comisionul de analiză
dosar este 0.

Creditul de nevoi personale Practic BT fără încasare venit și/sau asigurare de viață și somaj are dobânda curpinsă între 10.75%-19.00% și un comision de analiză dosar de 0 lei.

La cardul de Credit Star Forte primești 150 de lei cadou în puncte Star!

La pachetul credit de nevoi personale + card de cumpărături: Creditul de nevoi personale are dobânda fixă cuprinsă între 8,90% și 19% și are comision de analiză de 0 lei. La cardul de cumpărături (STAR Forte și STAR Gold) primești 150 lei în puncte STAR.

La overdraft, în perioada campaniei, dobânda este variabilă 9,86% (IRCC + 3,90%).

La cardul de Credit Star Forte/ Star Gold/ Star Gold Rotary primești 150 de puncte Star.

Detalii complete găsești pe site-ul băncii, în regulamentul dedicat campaniei.

First Bank

Banca are o promoție, valabilă până la 31 decembrie 2023, la Depozitul „FREEDOM” / „FREEDOM DIGITAL”.

Depozitul „FREEDOM” / „FREEDOM DIGITAL" în lei are dobânda de 7,10%, iar cel în euro are dobânda de 3.30%. Suma minină de constituire este de 500 lei (100 euro).

Depozitul se poate constitui pe o perioadă de 5 luni atât în unitățile First Bank (depozitul FREEDOM), cât și prin First Video Bank (FREEDOM DIGITAL) din fonduri noi (încasări nu mai vechi de 5 zile calendaristice față de data constituirii depozitului, provenite din depuneri în numerar sau transferuri interbancare în contul curent deschis la First Bank).

Garanti BBVA

Oferta “Small” GPL este valabilă până pe 31 decembrie 2023 și se adresează persoanelor fizice, care pot fi clienți existenți sau non-clienți care încasează salariul sau vor încasa salariul în contul deschis la Garanti BBVA și vor solicita un credit de nevoi personale fără garanții reale imobiliare în perioada Campaniei.

Creditul are dobândă fixă de 8.70%/ an, un comision de analiză dosar de 250 lei și un comision lunar de administrare de 25 lei. Suma maximă care poate fi obținută este de 40.000 RON.

ProCredit Bank

Dacă îți vei constitui un depozit online până pe  30 noiembrie vei avea următoarele dobânzi:
- 7,50% pentru depozitele în lei pe 6 luni;
- 3,35% pentru depozitele în euro pe 6 luni și 3,90% pentru depozitele în euro pe 12 luni.

Raiffeisen Bank

Campania promoțională are loc până la data de 09.11.2023, inclusiv. Dacă îți deschizi un pachet de cont curent Zero Simplu cu card debit atașat, în perioada campaniei, indiferent de canalul ales, vei beneficia de taxă 0 de administrare a pachetului, pe toată perioada deținerii acestuia, fără a fi necesară îndeplinirea niciunei condiții suplimentare.


Sursa: https://www spam.spam ro/articole/sfaturi/start-black-friday-2~e1e35b45-7a3e-4b71-99ec-a6ffde92ba83/

#26
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,550
  • Înscris: 21.10.2009
Eu as vrea un cont curent ( nu ma intereseaza daca vine si cu card de debit sau nu) in USD, in afara de UniCredit ar mai fi sanse sa gasesc vreo oferta cu comisioane zero?

Cei care au facut anul trecut cont la UniCredit, sunteti multumiti? Nu am gasit vreo prevedere ca as fi obligat sa fac minim o tranzactie lunara sau ceva de genul, ca la Raiffeisen. Exista costuri ascunse la Unicredit?

Vreau cont in USD ca sa pot sa transfer banii catre brokeri(in principiu doar Interactive Brokers), fara comisioane.

Edited by lex2010, 04 November 2023 - 13:44.


#27
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,864
  • Înscris: 13.03.2005
Strict contul de USD, sau altă valută, e gratuit la Libra Bank si la CEC (cu cardul Multicurrency). Nu vei plăti lunar pentru că ai cont in USD.

În schimb vei avea comisioane de transfer bancar Swift.

#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,130
  • Înscris: 14.08.2007

 wertyck, on 04 noiembrie 2023 - 11:44, said:

Păi nu ai mai plăti 3 euro lunar la ING, la contul de euro, de exemplu
Ok, la aia nu m-am gandit ca nu am conturi in Euro la banci si nici nu intentionez sa am - de aia exista Revolut/PayPal/etc pentru transferuri/plati in valuta. Dar pentru lei nu vad unde e smecheria.

Iar cand cumpar titluri de stat in euro sau actiuni in dolari, mi schimba Tradeville la un curs super avantajos oricum (mai bun decat Revolut de multe ori), deci chiar nu mi se pare ca merita sa am conturi in valuta la banci.

Edited by utopium, 04 November 2023 - 14:45.


#29
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,237
  • Înscris: 05.01.2006

 lex2010, on 04 noiembrie 2023 - 13:42, said:

Nu am gasit vreo prevedere ca as fi obligat sa fac minim o tranzactie lunara sau ceva de genul, ca la Raiffeisen. Exista costuri ascunse la Unicredit?
Vreau cont in USD ca sa pot sa transfer banii catre brokeri(in principiu doar Interactive Brokers), fara comisioane.
Nu are nici o conditie de rulaj sau comisioane ascunse. La transfer valuta este 0 + comisionul bancilor intermediare

Edited by Ravy, 04 November 2023 - 15:14.


#30
Aly007^

Aly007^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.09.2006
Daca am deja un card de credit de o luna(orange money) si mai aplic pentru inca unul acum de BF daca prind vreo oferta buna(am suma mica la OM), imi afecteaza scorul FICO?
Nu am istoric deloc in biroul de credit, doar primul extras de cont platit la OM Posted Image

#31
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,864
  • Înscris: 13.03.2005
Poți verifica și singur pe birouldecredit.ro e gratuit sa îți faci cont și poți genera o situație cu scorul fico.

#32
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
Da, il imbunatateste. Orice credit, card de credit, achitat la timp, imbunatateste scorul fico.
Evident, te va incurca daca vrei un credit clasic, dar atunci inchizi cardurile de credit.

#33
Aly007^

Aly007^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.09.2006
Multumesc! Deci e de bine, nu de rau Posted Image

#34
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,111
  • Înscris: 15.08.2005

 altuser09, on 04 noiembrie 2023 - 06:28, said:

off topic:
Ieri am citit ca deja o banca anunta  majorarea unor comisioane de la 01.01.2024.
Este Banca Transilvania.
Sunt sigur ca si celelalte banci vor proceda tot asa.
si unicredit au anuntat marirea comisioanelor de la 1 martie: https://www.profit.r...martie-21370448
sunt curios daca asta afecteaza clientii care au prins oferta black friday in anii trecuti sau nu?

#35
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,906
  • Înscris: 25.12.2016
Cum sa te afecteze daca ai comisioane zero pe viata, prin contract?!

#36
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,546
  • Înscris: 15.11.2003

 utopium, on 04 noiembrie 2023 - 02:37, said:


Eu am zero la ING tot timpul, zero lei pe luna taxa de administrare, zero lei la transferuri, zero la retrageri. Care e marea smecherie la acea oferta Unicredit?
ai zero si la transferuri euro/usd loco sau international. idem si conturile curente ptr ele (in total 3)

am de 3 ani la unicredit si-s foarte multumit, am inchis ing de mult

Edited by radu103, 04 November 2023 - 17:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate