Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Horoscoape exacte

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,536
  • Înscris: 21.04.2014

View PostBarboso, on 01 noiembrie 2023 - 10:30, said:


iar dimineata ai horoscopul pe ore.

Il anunti din ora in ora cind isi vede bancnota inapoi? :D

#20
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,728
  • Înscris: 16.03.2004

View Postdacibesti, on 01 noiembrie 2023 - 10:20, said:

Asa ma gandeam si io, da' am verificat de 2 ori si chiar nu e pe aria de Fun.

Stai liniștit, va fi mutat în scurt timp...

#21
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,297
  • Înscris: 06.01.2007

View PostBarboso, on 01 noiembrie 2023 - 10:30, said:

Eu ghicesc foarte bine in bancnota de 200 lei.  Trebuie sa-mi pui in fiecare seara cate una in cutia postala, iar dimineata ai horoscopul pe ore.
Insamna ca inca mai vezi bine, ca scrie mic. Eu nu mai vad decat pe aia de 500.

#22
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,768
  • Înscris: 21.03.2020

View Poststrongsss, on 01 noiembrie 2023 - 08:06, said:

un astfel de horoscop doar camatarii au...
Se cheama horoscop personalizat...

#23
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2014
Am lucrat intr-un post de radio. Dimineata la cafea, faceam horoscopul pentru ziua respectiva. Fiecare adauga ce ii trecea prin cap. Unii erau norocosi, altii ghinionisti, depinde de ce adaugam la zodie. N-am avut reclamatii ! Asta spune tot despre exactitatea horoscopului.

#24
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
M-am gandit si eu la un moment dat sa ma apuc sa fac horoscop, pe youtube, pe tik tok, pe ceva, unde sa am vizualizari, poate ies 2 dolari din asta.

Eu m-am gandit asa. O baza de date cu coloane si zeci de randuri. In fiecare camp pun niste expresii generale, gen: Azi vei primi bani; Azi te va suna un prieten; etc. Cumva coloanele ar fi categorii de interes: bani, dragoste, etc.
Si in fiecare zi, pentru fiecare zodie, sa se aleaga la nimereala vreo 4-5 expresii din baza de date, le concateneaza, si uite a iesit horoscopul la Pesti. Si tot asa la fiecare zodie.

Cred ca asa face toata lumea. Sau ceva asemanator.

Edited by bai3tzash, 01 November 2023 - 12:06.


#25
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 06.03.2021
Este o diferență fundamentală între horoscop și zodiac... zodiacul descrie personalitatea, caracterul, înclinațiile, calitățile și defectele unui individ născut într-o anumită dată (o conjuctură cosmică unică, cu influențe energetice cosmice)... iar horoscopul nu este altceva decât o abureală de popă de țară... :thumbdown:

#26
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 15.07.2020
Nu exista asa ceva, incearca si pe https://www.eastrolog.ro/, poate cine stie..

#27
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postphoenix76, on 01 noiembrie 2023 - 11:25, said:

Am lucrat intr-un post de radio. Dimineata la cafea, faceam horoscopul pentru ziua respectiva. Fiecare adauga ce ii trecea prin cap. Unii erau norocosi, altii ghinionisti, depinde de ce adaugam la zodie. N-am avut reclamatii ! Asta spune tot despre exactitatea horoscopului.
Asta spune multe despre prostia unora si escrocheria altora, care traiesc pe seama lor.
Nu despre horoscop.

View Postbai3tzash, on 01 noiembrie 2023 - 12:04, said:

M-am gandit si eu la un moment dat sa ma apuc sa fac horoscop, pe youtube, pe tik tok, pe ceva, unde sa am vizualizari, poate ies 2 dolari din asta.

Eu m-am gandit asa. O baza de date cu coloane si zeci de randuri. In fiecare camp pun niste expresii generale, gen: Azi vei primi bani; Azi te va suna un prieten; etc. Cumva coloanele ar fi categorii de interes: bani, dragoste, etc.
Si in fiecare zi, pentru fiecare zodie, sa se aleaga la nimereala vreo 4-5 expresii din baza de date, le concateneaza, si uite a iesit horoscopul la Pesti. Si tot asa la fiecare zodie.

Cred ca asa face toata lumea. Sau ceva asemanator.
Nu faceti, cine va tine?
Numai ca la un moment dat veti si plati asta.

Si probabil nici nu veti sti de unde vi se trage.

Edited by Cr1spy, 01 November 2023 - 17:47.


#28
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2014
Neti, tu esti ?

#29
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Sper ca v-ati distrat numai cu horoscoape referitoare la bani, sex sau mai stiu eu ce si nu v-ati bagat pe sanatate, ca la alea se intorc la escroci, fie ei "medici", fie "horoscopisti"... fix pe acelasi segment, de sanatate.
Asa functioneaza karma.  Cu toti cei care impiedica ceva folositor.


Edited by Cr1spy, 01 November 2023 - 19:06.


#30
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,538
  • Înscris: 18.10.2011

View Postcorinadaniela, on 01 noiembrie 2023 - 10:11, said:

Nu există așa ceva.
Imaginează-ți ca pe mapamond exista milioane de persoane născute pe 1 noiembrie. Unii abia s-au născut, alții urmează sa se nască pe parcursul acestei zile, restul au vârste diferite, începând de la 1 an pana la 99 sa zicem.
Care sunt după părerea ta șansele ca toți cei născuți în data de 1 nov sa fi dat bani cu împrumut și așteaptă cu nerăbdare sa-i recupereze?
Horoscopul zilnic e mai degrabă de entertainment, putini îl iau în serios sau cred cu adevărat în el.

E in consonanta cu asta: https://forum.softpe...tiu-sa-se-bata/

La acelasi tip de oameni gasesti, sa stii. Sau pe la sotiile lor. :)

View Postphoenix76, on 01 noiembrie 2023 - 11:25, said:

Am lucrat intr-un post de radio. Dimineata la cafea, faceam horoscopul pentru ziua respectiva. Fiecare adauga ce ii trecea prin cap. Unii erau norocosi, altii ghinionisti, depinde de ce adaugam la zodie. N-am avut reclamatii ! Asta spune tot despre exactitatea horoscopului.
Nu te-ai gandit sa devii consultant, sa mai taxezi postul suplimentar? :D

Sa sa faci reclamatii fictive, ca sa justifici necesitatea unui consultant. Sa fim escroci pana la capat, ce dracu'... :)

#31
Smedmscss

Smedmscss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.02.2022

View Postdenicexx, on 01 noiembrie 2023 - 07:48, said:

Unde gasim horoscoape mai precise adica in loc sa iti zica ca azi o sa ai o zi buna sa iti zica ca azi trebuie sa primesti banii care ai dat imprumut inapoi
La cămătari.

#32
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,805
  • Înscris: 09.01.2007

View Postrexx, on 01 noiembrie 2023 - 09:42, said:

incearca la carti science-fiction
Slabe sanse, majoritatea cartilor SF au ceva baza in stiinta, spre deosebire de astrologie. :D

#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006

View Postmaccip, on 01 noiembrie 2023 - 08:44, said:

Eu ma intreb de unde aveti bani voi astia.

Probabil de la alti fraieri mai mari.

LE: am citit de mult despre un fizician celebru, nu mai tin minte cine era, care in tineretea lui a lucrat la un ziar, pentru care trebuia sa faca horoscopul. Ce-a facut tipul: a luat colectia ziarului, a cautat horoscoapele din urma cu 2-3-5 ani, a amestecat zodiile et voila! horoscop nou! Culmea e ca a fost si laudat de redactorul sef pentru cat de bine scria horoscoapele :roflmao:

#34
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,242
  • Înscris: 24.11.2006

View Postdenicexx, on 01 noiembrie 2023 - 07:48, said:

Unde gasim horoscoape mai precise adica in loc sa iti zica ca azi o sa ai o zi buna sa iti zica ca azi trebuie sa primesti banii care ai dat imprumut inapoi

Cauti unul din asta, https://forum.softpe...tiu-sa-se-bata/, si-ti recupereaza el banii. tot tu ai deschis topicul. Ce-ti mai trebuie horoscop?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate