Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Probleme card CEC

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 23.12.2015

 george_alexandru, on 11 octombrie 2023 - 07:48, said:

La Unicredit îmi mai face figuri (telefon Huawei P40 pro) iar notificarea push nu e afisata uneori. Dar în interiorul aplicației am totuși un mesaj cum că trebuie să validez o plată. În aplicația CEC nu e la fel? Dacă ratezi notificarea, nu vezi în aplicație că ai o plată ce așteaptă validarea?



Ajungi chiar să te bucuri că au comisioane mari Posted Image
nu, nu merge.

#20
romgeo

romgeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 16.12.2003

 Alexiaz, on 11 octombrie 2023 - 05:47, said:

... nici azi nu functioneaza sa fac plata online cu datele cardului.  Cui sa ma mai plang? Card facut de o saptamana.
... Nu am crezut vreodata ca CEC poate fi atat de dificil si sa nu poata rezolva o problema.

- In ianuarie 2019 le-au trebuit 3 saptamani ca sa imi activeze online banking, timp in care am avut mai multe discutii telefonice.
- In ianuarie 2020, am fost sa inchid contul, in agentie. Am semnat hartiile, dar mi-au spus ca trebuie sa mai vin odata, la inceputul lunii urmatoare, ca sa platesc un comision, 5-6 lei, care nu poate fi calculat si nici platit anticipat(!). Am vrut sa le las 10 lei, sa nu mai pierd timp... "nu se poate!"... deci am mers inca odata.
- Tot in 2020, dupa inchiderea contului, lunar primeam SMS de marketing... Am crezut ca e un delay pana se actualizeaza... Apoi le-am scris (pe site, reclamatie/nemultumire) sesizand acest aspect... de 2 ori (Aprilie si Iunie) dar SMS-ul continua sa vina. Am avut inclusiv SMS de confirmare a incetarii, urmat de un nou SMS de marketing! Abia dupa sesizarea din Iunie am primit un email cu confirmare de incetare a marketingului si scuze.

#21
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,053
  • Înscris: 30.12.2012

 wertyck, on 11 octombrie 2023 - 07:30, said:

Cardul fizic CEC trebuie să-l activezi din aplicația mobilă CEC și apoi poți face plăți online, iar pentru folosirea lui fizică la POS și ATM trebuie făcută o operațiune la bancomat.

Intră în aplicație secțiunea Carduri și cardul respectiv.
Daca il primesti prin curier poate fi activat doar daca suni la ei sau mergi intr-o agentie....la ATM nu se activeaza.

#22
Palatinatul

Palatinatul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 09.12.2022

 numerci, on 11 octombrie 2023 - 14:40, said:

Daca il primesti prin curier poate fi activat doar daca suni la ei sau mergi intr-o agentie....la ATM nu se activeaza.

Tocmai săptămâna trecută am avut un membru de familie care a primit un card CEC prin curier și l-a activat din aplicație după care a făcut o operațiune la bancomat pentru a finaliza activarea și merge fără probleme. Fix așa l-am activat și eu pe al meu în martie.

Dar era card Multicurrency, nu știu care este treaba cu restul cardurilor oferite de CEC.

#23
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019

 dorin_2k, on 11 octombrie 2023 - 06:01, said:

Ai activat cardul? In ATM al acelei bănci.
Cel puțin așa e la BCR.

Da. Cardul este activat inclusuv pentru platile online.
De fiecare data,eroare,verificati datele cardului,etc.

 numerci, on 11 octombrie 2023 - 14:40, said:

Daca il primesti prin curier poate fi activat doar daca suni la ei sau mergi intr-o agentie....la ATM nu se activeaza.

Daca citeai mai atent,da,am sunat si au zis ca cardul este ok.
Acum nu mai sun caci au zis ca problema mea e in curs de solutionare. Sa vedem.

#24
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 13.03.2005
Soluția pe care o văd e anularea cardului și emiterea altuia nou.
Probabil s-a produs o "eroare" la momentul emiterii cardului, pe care nu o poți remedia.

#25
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019

 wertyck, on 12 octombrie 2023 - 06:30, said:

Soluția pe care o văd e anularea cardului și emiterea altuia nou.
Probabil s-a produs o "eroare" la momentul emiterii cardului, pe care nu o poți remedia.

Are rost sa:
schimb pin(reactivare card la ATM)
efectuarea unei tranzactii la ATM
plata cu cardul la un produs in magazin?

#26
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 13.03.2005
Încearcă acele variante înainte de a anula cardul.

#27
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019

 wertyck, on 12 octombrie 2023 - 10:42, said:

Încearcă acele variante înainte de a anula cardul.

Am facut si asa. Aceeasi poveste,nu vrea si gata.

#28
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 13.03.2005
Atunci ai o sigura optiune...

#29
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019
Caz rezolvat. Am inchis cardul fizic si am comandat altul. Acum functioneaza si cu platile online.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate