Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Instalatie electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,444
  • Înscris: 06.06.2006

View PostRaimondMacelaru, on 19 septembrie 2023 - 19:18, said:

Unde sa-l mai pun sa traga pe jos acum, dupa ce a facut santuri in toti stalpii, peretii si grinzile? Daca stiam ca va iesi asa circ pe pereti si in structura, le trageam pe jos, dar nu mi-a zis ce are de gand, ca nu prea spune multe cand il intreb.
Asta sa fie invatatura de minte celor care cred ca proiectul pe electrice si sanitare (nu ma refer la prostia aia pt DTAC) e degeaba/e scump/"e alea alea".
Cand ai un proiect care spune la cati cm de perete/tocul usii trebuie sa treaca cablurile din sapa, ce cablu/pozare/sigurante sa se foloseasca, unde sa fie pozitionate ... etc, nu au de ales. Nu fac cum trebuie, nu-i platesti.

Sfatul meu e sa faci foto la absolut tot. Si sa notezi pe ele distantele masurate acum si dupa montarea tavanelor/dozelor si aparatelor.
Nu de alta, dar nu sunt sigur ca vei avea prortectiile necesare si nu vrei sa moara careva ca va bate sine site ce cui pe undeva pentru vreun tablou si da in cablurile alea. :(
Cred ca nici aparat de masurare a impamantarii nu are electricianul ala. Cred ca nici valoarea sub care trebuie sa fie PE-ul nu o stie (mai ales daca trebuie sa ia in calcul factorul de hazard).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate