Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Reguli sau obceiuri in sala

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#55
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

 jumperishere, on 04 iulie 2023 - 13:24, said:


exagerezi ... nu lasa nimeni leorca banca ... daca e putin ud, te pui si stergi. rareori se intampla sa fie unu care nu pune prosop. daca chiar se intampla sa fi uitat sa stearga careva, stergi tu ... ce fras

   Ai dreptate, nu lasa nimeni banca leoarca. Exagerez eu ca sa dramatizez. Sper ca se observa tricoul leoarca. Apropo, pata de pe aparat e transpiratie, nu e umbra. Cei de la sala nu mi-au raspuns inca la email, dar am intrebat un instructor care intamplator este si manager acolo si a zis ca am facut bine ca i-am zis. Cred ca i-a zis el dupa antrenamentul de astazi. Asa ramasese.

   Apropo, asta este individul. Daca nici aia nu e transpiratie, nu stiu care se poate numi asa. Am fotografiat ca sa nu mai creada unii ca exagerez.

  P.S. Nu imi place sa exagerez.

Attached Files


Edited by mrsme21, 10 July 2023 - 10:53.


#56
OricuiDa2020

OricuiDa2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.06.2020

 anndrei86, on 10 iulie 2023 - 10:23, said:


Si mersul la sala sa faci exercitii este modern, nu este ceva traditional din mosi stramosi.
Asa ca daca iti place sa beneficiezi de avantajele lumii moderne, poate ar fi frumos sa nici nu puti ca un hoit.

Daca transpiri..este normal când faci efort intens...si normal este sa folosești dusul la plecarea de la sport! Și câți dintre noi facem dus când plecam de la sala?

#57
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008
Nu stiu cum procedeaza altii, dar eu mereu am facut dus cand plecam de la sala.
Mai ales ca, in perioada cand ma duceam la sala, faceam asta inainte de serviciu si ar fi fost total aiurea sa stau apoi in birou 8 ore putind a transpiratie.

Intr-adevar cand eram in liceu s-a mai intamplat sa plec fara sa fac dus, dar asta doar cand ma duceam la o sala situata la 3-4 minute de mers pe jos pana acasa.
Si atunci preferam sa evit dusurile din vestiar si sa nu mai pierd timpul.

#58
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 18.11.2021

 mrsme21, on 10 iulie 2023 - 10:40, said:

   Ai dreptate, nu lasa nimeni banca leoarca. Exagerez eu ca sa dramatizez. Sper ca se observa tricoul leoarca. Apropo, pata de pe aparat e transpiratie, nu e umbra. Cei de la sala nu mi-au raspuns inca la email, dar am intrebat un instructor care intamplator este si manager acolo si a zis ca am facut bine ca i-am zis. Cred ca i-a zis el dupa antrenamentul de astazi. Asa ramasese.

   Apropo, asta este individul. Daca nici aia nu e transpiratie, nu stiu care se poate numi asa. Am fotografiat ca sa nu mai creada unii ca exagerez.

  P.S. Nu imi place sa exagerez.
nesimtit ... o fi unu din astia de 'familie buna'

#59
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 11.04.2006

 anndrei86, on 10 iulie 2023 - 13:17, said:

Intr-adevar cand eram in liceu s-a mai intamplat sa plec fara sa fac dus, dar asta doar cand ma duceam la o sala situata la 3-4 minute de mers pe jos pana acasa.
Si atunci preferam sa evit dusurile din vestiar si sa nu mai pierd timpul.
sigur, nu ma spalam odata, acum ma spal ca asa e civilizat :D
Sa faci exercitii nu e deloc modern, poate ai auzit de olimpiadele antice si turneele romane sau medievale.
Cu transpiratia nu te pui, daca asa e organismul, nu ai ce face, important e sa nu-i deranjezi pe cei din jur, sa folosesti prosop si deodorant, sa nu vorbesti in gura mare sau urat, a nu tii ocupat aiurea un aparat cu nasul in telefon.

#60
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008
Doar ca acele competitii din Grecia Antica de care spui tu se desfasurau in aer liber.
La fel si antrenamentele, nu se ducea nimeni intr-o incapere inchisa si se apuca de ridicat pietroaie.

Asadar, mersul la sala reprezinta un obicei modern.

Inclusiv in perioada Egiptului si a Greciei Antice se foloseau diverse substante cu rol de antiperspirant.
Ca sa nu mai discutam de Roma Antica unde baile publice erau ceva normal, toata lumea avand acces la ele.

Edited by anndrei86, 10 July 2023 - 13:51.


#61
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

 jumperishere, on 10 iulie 2023 - 13:29, said:


nesimtit ... o fi unu din astia de 'familie buna'

   Pare prea tanar ca sa stie mersul intr-o sala. Oricum ar fi, putea sa-si dea seama cam ce ar trebui sa faca. Mai ales ca sunt destui care vin cu prosop. Motivul este evident si ar fi trebuit sa-i dea de inteles ca si el ar trebui sa foloseasca unul. Mai ales ca transpira in halul asta.

#62
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 18.11.2021

 mrsme21, on 10 iulie 2023 - 14:27, said:

cand mi-am facut abonament la sala, mi s-a dat sa semnez o hartie cu regulamentul salii, cu o copie sa o tin pt mine sa o citesc si acasa.
mi se pare o idee buna. n-ar strica sa adopte stilul asta si alte sali

Edited by jumperishere, 10 July 2023 - 15:54.


#63
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021
Aici zicea ca nu impun, dar e de bun simt sa ai prosop.
  Apropo de poze, este ca n-am exagerat?

#64
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 03.12.2014

 OricuiDa2020, on 10 iulie 2023 - 12:23, said:

Și câți dintre noi facem dus când plecam de la sala?
cum drq să pleci de la sală cu sudoarea pe tine????

#65
OricuiDa2020

OricuiDa2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.06.2020

 mrsme21, on 10 iulie 2023 - 16:56, said:

Aici zicea ca nu impun, dar e de bun simt sa ai prosop.
  Apropo de poze, este ca n-am exagerat?
Salut
Fără supărare, eu cred ca ...totuși sa-i faci o poza? Ai cerut voie sa o postezi aici? Poate bunul simt, este in ambele direcții...oare câți ca el nu sunt?

#66
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013

 andreim77, on 10 iulie 2023 - 09:38, said:

Ramai uimit, probabil că nici mâna pe bara din tramvai nu pui, că e slinoasa. Nu mai folosi transportul in comun sa mergi la 'servici' :-)
Tu tragi cam repede concluzii la toti pe aici. Merg cu autobuzul si as renunta la masina daca transportul in comun la mine in oras ar avea acoperire mai mare. Cu trenul am facut in unii ani peste 10 000 km. Nu e vorba de sila aici, e vorba de mai mult de atat, dar unora le place sa traiasca asa imputiti.

#67
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 11.04.2006
da, daca iti dai cu parerea, sa fii pregatit pentru raspuns. de exemplu probabil te simti superior celor care poate nu au posibilitati, timp, energie, lucreaza in conditii dificile, munci fizice si nu stau ca tine cu orele la baie Posted Image pentru tine lor le place imputiti, foarte matur

Edited by andreim77, 13 July 2023 - 10:35.


#68
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Esti chiar penibil. Chiar daca am un job ok, nu de putine ori fac si munca fizica in conditii rele chiar . Dar dureaza cateva minute sa ma spal ca altfel nu pot sa dorm , si nu  exagerez. Odata chiar aveam un coleg la munca care este mecanic, dar omul acela avea fobie la praf sau la mizerie , ca se spala si de 20 ori pe zi ( nu exagerez) , avea mereu  2-3 sticle  cu apa la el.
NU MAI TRAGE CONCLUZII despre altii pt ca te induci singur in eroare!

#69
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 11.04.2006
Si daca tipi crezi ca rezolvi ceva? Cum ziceam, foarte matur :)

#70
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,124
  • Înscris: 09.01.2007

 andreim77, on 10 iulie 2023 - 09:38, said:

Ramai uimit, probabil că nici mâna pe bara din tramvai nu pui, că e slinoasa. Nu mai folosi transportul in comun sa mergi la 'servici' :-)

Cine nu linge bara din tramvai nu are anticorpi de barbat, e doar un mutant stresat.

 DaculScoril0, on 10 iulie 2023 - 21:46, said:


cum drq să pleci de la sală cu sudoarea pe tine????

Altfel cum sa stie lumea ca faci sala, ca nu esti un metrosexual fara miros!?

#71
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

 DaculScoril0, on 10 iulie 2023 - 21:46, said:

cum drq să pleci de la sală cu sudoarea pe tine????
Uite asa....acum o saptamana am facut asta la mare la o sala din Eforie. N-are dusuri...desi sala e moderna, eu n-as da 160lei cat e un abonament lunar acolo. Las' ca si la mine aicea la Vaslui e la fel. 130lei abonamentul dar dusuri din ....

#72
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 11.04.2006
Și la sălile unde mergeți voi găsiți obiceiul cu muzica, zgomot de fapt, tare și hip hop supărat? Culmea că azi au dres-o cu niste disco dance cu remixuri are unor melodii cunoscute.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate