Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Reguli sau obceiuri in sala

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Exact, daca nu mai puteti din cauza microbilor, mai bine stati in casa toata ziua :)

#38
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postandreim77, on 05 iulie 2023 - 10:09, said:

Exact, daca nu mai puteti din cauza microbilor, mai bine stati in casa toata ziua :)

    Eu pot. Problema e de principiu, dar si sa nu te asezi pe transpiratia altuia.

#39
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Din principiu eu as merge la receptie si i-as intreba daca sunt de acord cu faptul ca unele /o persoana nu foloseste prosop cand utilizeaza aparatul si ce iti recomanda sa faci cand observi acest lucru. Simplu ca buna ziua! Exact ca la cinema cand baga slide-ul cu " dati mesaj pe whatsapp daca vedeti un dobitoc care sta cu picioarele pe scaune sau bea Cola in loc de Pepsi" 😅.

#40
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021
ca atunci cand in copilarie cand te supara un prieten te duceai si il 'spuneai la mama'

#41
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013

View Postsirgoofy, on 04 iulie 2023 - 15:07, said:

Spune o boala care o iei fara prosop si care nu se ia daca foloseste prosopul, mersi

Cu privire la baiatul transpiracios (Posted Image) intai as merge la receptie/ personalul salii sa-i atraga ei atentia !
E treaba lor sa aiba clientii multumiti si sa evite acest fel de probleme.

Nu i-as spune eu fiindca:
- nu-i treaba mea sa aplic regulile in sala
- nu te va lua prea in serios, esti doar un alt client, e altceva cand ii zice un angajat de acolo
- posibil e prost si te pui rau cu el ... sunt unii mai instabili, ori care vor sa demonstreze ca sunt mai 'smecheri' ca tine Posted Image
Pai majoritatea bolilor de piele . Eu am luat ciuperca, dar sunt foarte multe boli de piele , nu le stiu .  Daca are prosop si cel sanatos si cel bolnav riscul e redus foarte mult.

#42
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021
iar la sala merg toti nespalatii cu ciuperci ?

#43
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Daca va e teama sa nu luati ceva sau pur si simplu va deranjeaza atat de mult, singura solutie e sa folositi dezinfectantul si servetelele din sala inainte sa va puneti pe un aparat sau sa folositi o bara sau gantere. Stati la fiecare exercitiu sa faceti asta? Ca doar cu prosop e totuna, transpiratia se imbiba in prosop iar din prosop tot se mozolesc bancile ca va asezati pe el cu aproape toata masa corporala si nu o sa fiti mereu atenti sa puneti prosopul pe aceeasi parte, asa ca relax, la sala se transpira, uneori pute si in timp bancile si manerele aduna stuff :-)
Daca e ceva mai deranjant, e vorbaria tare si vocabularul de cartier, ca sa ma exprim elegant.

#44
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu chiar nu sunt genul caruia i se face sila. Dar totusi nu e chiar waw sa vezi o banca alba de la transpiratia cuiva. Mai sunt si unii care miros groaznic atunci cand transpira. Eu unul nu ma suport nici pe mine daca miros a transpiratie. Prosopul mi-l pun tot timpul cu dosul pe banca, nu am cum sa uit.
Bolile dermatologice se transmit extrem de usor, si pot avea chiar si persoanele mai curate.

#45
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Părerea mea, uitați rostul transpirației, e un mecanism de reglare a temperaturii și eliminare a toxinelor, e benefic, dar na, modern e sa mirosi a chimicale și să blochezi procesele naturale.

#46
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Modern e sa te speli zilnic, nu sa puta a transpiratie de aia acida de 2 zile. Iar la sala foarte bine ar fi sa te comporti ca un om civilizat si sa-ti pui un prosop pe banca, sa lasi curat in urma ta, nu balta, ca nu suntem porci.

#47
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008

View Postandreim77, on 05 iulie 2023 - 17:27, said:

Ca doar cu prosop e totuna, transpiratia se imbiba in prosop iar din prosop tot se mozolesc bancile ca va asezati pe el cu aproape toata masa corporala si nu o sa fiti mereu atenti sa puneti prosopul pe aceeasi parte, asa ca relax, la sala se transpira, uneori pute si in timp bancile si manerele aduna stuff :-)
Daca e ceva mai deranjant, e vorbaria tare si vocabularul de cartier, ca sa ma exprim elegant.

Nu este totuna cu prosop sau fara.
Daca toata lumea foloseste prosop, chiar daca nu te protejeaza 100%, cantitatea transpiratie de la ceilalti cu care intri in contact este de cel putin 10 ori mai mica.

#48
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

View Postvinciun, on 08 iulie 2023 - 23:26, said:

Modern e sa te speli zilnic, nu sa puta a transpiratie de aia acida de 2 zile. Iar la sala foarte bine ar fi sa te comporti ca un om civilizat si sa-ti pui un prosop pe banca, sa lasi curat in urma ta, nu balta, ca nu suntem porci.
Da, ne-am obișnuit ca tu sa ne pui la punct cu superioritate.

Edited by andreim77, 09 July 2023 - 07:31.


#49
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Incredibil cat tupeu incape in tine, esti cel mai guraliv de pe aici dar in acelasi timp cauti exercitii pentru conturat pectoralii :D :D

Stiu stiu, nu trebuie sa-ti ceri voie de la mine, esti om cu drepturi. 😀

#50
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
E părerea ta, părerea mea e că ești de ala care sare la bătaie când se enervează ;-)

#51
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 16.03.2006
Unii chiar merita bataie.D-aia e bucurestiul cum e,s-au smecherit toti carnatii,lasa gunoaie pe unde vor muschii lor,multi nu au bunul simt sa puna doza de suc/pachetul de tigari la tomberon.
Sa vina niste securisti,sa-i bage in duba si sa le dea o bataie buna.Puslamale nenorocite.

#52
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Ma uimeste cca exista oameni care gandesc asa.

View Postandreim77, on 07 iulie 2023 - 20:22, said:

Părerea mea, uitați rostul transpirației, e un mecanism de reglare a temperaturii și eliminare a toxinelor, e benefic, dar na, modern e sa mirosi a chimicale și să blochezi procesele naturale.
Nici nu stiu ce reactie ar trebui sa am. E trist ca exista oameni care gandesc ca tine. E addevarat ca e un mecanism natural, dar si urinarea e tot cam la fel. Hai sa urinam pe unde apucam, sau alte chestii.Sunt multi la sala care put ca un hoit La fel de penibil mi se pare sa puti la prima ora in transportul in comun, inteleg seara dupa servici, mai ales cei care muncesc fizic.  Unii din cauza ca nu se spala, iar altii pt ca au un miros specific, altii datorita mancarii etc.

#53
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Ramai uimit, probabil că nici mâna pe bara din tramvai nu pui, că e slinoasa. Nu mai folosi transportul in comun sa mergi la 'servici' :-)

#54
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008

View Postandreim77, on 07 iulie 2023 - 20:22, said:

Părerea mea, uitați rostul transpirației, e un mecanism de reglare a temperaturii și eliminare a toxinelor, e benefic, dar na, modern e sa mirosi a chimicale și să blochezi procesele naturale.

Si mersul la sala sa faci exercitii este modern, nu este ceva traditional din mosi stramosi.
Asa ca daca iti place sa beneficiezi de avantajele lumii moderne, poate ar fi frumos sa nici nu puti ca un hoit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate