Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Reguli sau obceiuri in sala

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021

View Postandreim77, on 25 iulie 2023 - 22:50, said:

Și la sălile unde mergeți voi găsiți obiceiul cu muzica, zgomot de fapt, tare și hip hop supărat? Culmea că azi au dres-o cu niste disco dance cu remixuri are unor melodii cunoscute.
da. mie imi place asa, cu muzica ... in felul asta nu mai polueaza fonic unii carora le place sa stea de vorba, mai mult decat sa traga de fiare. Acum vreo 17 ani cand mergeam la sala, nu era cu muzica, si era o forfota putin deranjanta. Acum, cu muzica, nu mai simt deranjul. Motivul ? ori nu mai stau de vorba prea mult unii, ori nu se mai aud din cauza muzicii...

Edited by jumperishere, 26 July 2023 - 12:58.


#74
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View PostLunaCrystal, on 04 iulie 2023 - 12:11, said:

Cel mai bine ar fi sa existe la sala aer conditionat foarte puternic incat sa nu poti transpira oricat de caldurosenie ai fi, sa fie si sub 15 grade in incapere.

da, cum sa nu... sa bag zece seturi de "incalzire" si sa fiu tot rece, ca apoi sa fac intindere la prima greutate mai serioasa de pe bara.

View Postandreim77, on 25 iulie 2023 - 22:50, said:

Și la sălile unde mergeți voi găsiți obiceiul cu muzica, zgomot de fapt, tare și hip hop supărat? Culmea că azi au dres-o cu niste disco dance cu remixuri are unor melodii cunoscute.

as vrea eu, insa pe la toate salile pe la care am facut aveau numa muzica de imi venea sa ma duc sa trag un pui de somn.
noroc ca e Slayer pe Spotify

#75
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 16.03.2006
Din ce citesc pe aici,mai bine fac acasa.Ascult ce gen de muzica vreau,fac pauza cat vreau,ma imbrac cum vreau,economisesc timp,economisesc bani.

#76
OricuiDa2020

OricuiDa2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.06.2020

View Postpele, on 31 iulie 2023 - 07:31, said:

Din ce citesc pe aici,mai bine fac acasa.Ascult ce gen de muzica vreau,fac pauza cat vreau,ma imbrac cum vreau,economisesc timp,economisesc bani.

Da...este foarte bine ca ai acasă totul! Pentru mine...este complicat, fac sport pentru sănătate, acasă am făcut mai mulți pana când m-am oprit din cauza rutinei .Dar problemele medicale s-au întors ,așa ca acum la sala lucrez pentru a fi bine! La sala trebuie sa lucrez!

#77
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

View Postpele, on 31 iulie 2023 - 07:31, said:

Din ce citesc pe aici,mai bine fac acasa.Ascult ce gen de muzica vreau,fac pauza cat vreau,ma imbrac cum vreau,economisesc timp,economisesc bani.
bineinteles, daca ai spatiu si finainte pentru greutati si aparate.
alternativa aproape egala: sala e in aceeasi cladire cu firma la care lucrezi :)

#78
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.07.2023

 jumperishere, on 26 iulie 2023 - 12:56, said:


da. mie imi place asa, cu muzica ... in felul asta nu mai polueaza fonic unii carora le place sa stea de vorba, mai mult decat sa traga de fiare. Acum vreo 17 ani cand mergeam la sala, nu era cu muzica, si era o forfota putin deranjanta. Acum, cu muzica, nu mai simt deranjul. Motivul ? ori nu mai stau de vorba prea mult unii, ori nu se mai aud din cauza muzicii...

   Si unde merg eu este muzica, de obicei destul de tare. Cu toate astea sunt situatii cand se strang 2-4 insi in sala care se cunosc si vorbesc mai tare ca sa se auda intre ei. Putin deranjanta situatia, deoarece acopera muzica cu tonalitatea si iese vacarm. Bine ca nu i-am mai prins impreuna de ceva timp.
  Apropo, legenda spune ca baiatul fara prosop nu a mai fost vazut in sala de cand i s-a atras atentia ca trebuie sa foloseasca unul.


#79
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.07.2023
Desi nu par sa se inghesuie prea multi in zona asta a forumului, postez o intamplare care are legatura cu titlul topicului.

Astazi am intrat in sala avand zi de Pull. Initial fac Lat Pulldown cu priza larga si apoi cu priza ingusta. Ambele la acelasi scripete (avem doua ansambluri de scripeti in sala la care poti face exercitiile astea).
  In pauza seriilor cu priza larga, cautam manerul cu priza ingusta ca sa-l am langa mine pentru cand urmeaza sa schimb priza. In sala avem 3 astfel de manere. Doua cu cauciuc pe manere si unul metalic. Unul dintre cele cu cauciuc pe care il folosesc eu, era ocupat de cineva la rows. Avea si prosopul asezat pe pernuta. Am zis ca poate termina cu el pana schimb si eu exercitiul. Dar nu a fost asa. Cel care lucra cu el, mai facea la inca 3 aparate in acelasi timp. In total 4 exercitii: rows din sezut, ramat la aparat, hiperextensii si traciuni cu unul dintre manerele cu priza ingusta de care aveam eu nevoie la al doilea exercitiu.
Am observat miscarea celui care facea 4 exercitii in paralel si intr-un moment pe care l-am considerat oportun, am luat  manerul cu care facea traciuni. Facuse deja cateva serii si am zis ca a terminat. Oricum il putea folosi si pe cel pe care il voiam eu, adica unul dintre cele cu cauciuc pe ele, care era prins la rows.
  M-am apucat sa fac cu el si la un moment dat observ ca respectivul isi cauta manerul prin sala.
  Nu i-am zis nimic. Am crezut ca isi da si el seama ca nu prea e ok sa ocupi 4 aparate in acelasi timp, respectiv ca mai sunt si altii in sala, iar eu nu am de unde sa-mi dau seama cand termina el exercitiul la unul dintre ele.
  L-a gasit abia dupa ce am terminat eu exercitiul si l-a luat din nou, de data asta trantind prin sala de parca cine stie ce tragedie s-a intamplat. Cum de i s-a intamplat tocmai lui asa ceva?

   Si mie mi se mai intampla sa imi pregatesc urmatoarele aparate in avans, de obicei cand suntem doar cativa in sala. Dar mi-am luat si tepe uneori. Am pregatit aparatul sau bara pt mine si pana sa termin celalalt exercitiu, l-a ocupat altcineva. Dar nu m-am suparat. Doar nu am pretentia cand intru in sala sa indisponibilizez 4 aparate doar pentru mine.
Stiu ca se putea rezolva cu o simpla intrebare, respectiv: cate serii mai lucrezi cu manerul acesta? Dar mi s-a parut ca o cam forteaza lucrand 4 exercitii odata. Plus ca si iesise din sala cand am luat manerul. Asta ar fi insemnat sa stau dupa el sa-l intreb.
  Dupa ce ca ocupi 4 aparate si mai si parasesti sala din cand in cand, sa ai pretentia sa fie totul asa cum ai lasat tu cand revii, mi se pare putin exagerat.
  Asta era obiceiul pe care am vrut sa-l integrez in topicul asta: lucratul la mai multe aparate in acelasi timp si riscul de a ocupa si altii unul dintre ele.

#80
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
cel mai intersant obicei, modern clar, serie, nasu-n telefon, serie, iar telefon, in bucla

#81
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.07.2023
andreim77, si eu am observat. Desi unii chiar mai rezolva unele chestii legate de munca sau diferite aspecte ale vietii private, sunt si persoane care pur si simplu sunt hipnotizati de telefon din alte motive: muzica, clipuri, social media etc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate